Energa bez szans z wiceliderem ligi tureckiej

(jp), (AIP)
Energa bez szans z wiceliderem ligi tureckiej Lech Kamiński
Energa bez szans z wiceliderem ligi tureckiej. Toruńskie koszykarki jedynie do przerwy potrafiły nawiązać równorzędną walkę z rywalkami. Niestety, w drugiej części spotkania było jedynie gorzej.

O dotkliwej porażce Energi zadecydowała kiepska obrona. Gospodynie przez trzy kwarty utrzymywały 60-procentową skuteczność z gry i dopiero zmienniczki w ostatniej kwarcie trochę popsuły statystyki. Ostatecznie udało się w ostatniej kwarcie uniknąć 100 straconych punktów, ale 96 to najgorszy wynik Energi w tym sezonie (wcześniej 86 z Avenidą Salamanka).

Jeszcze w połowie drugiej kwarty torunianki przegrywały dwoma punktami. Świetnie grała Maurita Reid, która toczyła strzelecki pojedynek z Whelan (do przerwy zakończył się remisem 16:16). Wspierała ją Rebecca Harris, wreszcie skuteczniejsza po serii słabych meczów. W drugiej połowie Amerykanka opadła z sił (tylko 2 celne rzuty z gry i 5 strat). Innych atutów Energa specjalnie nie miała i tylko dwa razy w trzeciej kwarcie przewaga miejscowych topniała poniżej 10 punktów.

Agu Spor Kayseri - Energa Toruń 96:76 (28:24, 30:21, 22:18, 16:13)