Zwycięstwo Angels Toruń w pierwszym meczu ligowym [ZDJĘCIA]

Angels Toruń
Zwycięstwo Angels Toruń w pierwszym meczu ligowym [ZDJĘCIA] foto. Arek Sobierajski
Zwycięstwo Angels Toruń w pierwszym meczu ligowym [ZDJĘCIA]. Angels Toruń zdominowali Griffons w Słupsku, wygrywając w swoim pierwszym meczu sezonu drugiej ligi futbolu amerykańskiego 36:2. Kolejne "Aniołów"- liderów tabeli PLFAII- 24 maja w Toruniu przeciwko Seahawks Sopot.

W święto "Konstytucji 3 maja" Anioły rozpoczęły swój trzeci sezon w drugoligowych rozgrywkach futbolu amerykańskiego (PLFA2). W poprzednim sezonie 2013 "błękitno-biali" 27 lipca także w mieście nad Słupią wygrali 32:0. Po ciężkim okresie przygotowawczym oraz spotkaniami sparingowymi dwiema najlepszymi drużynami pierwszej ligi: Husarią Szczecin oraz Lowlanders Białystok a także Warsaw Beagles. Spotkanie rozpoczęło się o 18:30 a druga połowa odbyła się już przy blasku reflektorów, po raz pierwszy w historii stadionu 650-lecia przy ul. Madalińskiego w Słupsku.

Pierwszy cios w rozgrywanym w sobotni wieczór meczu zadali goście. Długim biegiem popisał się Jakub Mazan i Angels prowadzili 6:0. Do anielska eksplozji punktowej doszło w drugiej kwarcie. Bohaterami tej części gry byli zdobywca dwóch przyłożeń po biegach Bartosz Mróz i Maciej Biesiadziński. Drugi z nich popisał się ładną akcją powrotną po przechwycie. W całym meczu Biesiadziński popisywał się świetnymi powaleniami nie tylko w defensywie, ale też w formacjach specjalnych. Skuteczne podwyższenia po przyłożeniach kopnięciami wykonał 18-letni Jakub Mętrkiewicz, który jeszcze w poprzednim sezonie awansował z juniorami Angels do finału mistrzostw Polski (PLFAJ). Do szatni torunianie zeszli prowadząc 28:0

W trzeciej kwarcie jeszcze raz błysnął Jakub Mazan, tym razem po długiej podaniu od Łukasza Kuśmirka. Po tym zagraniu Bill Moore wydelegował na boisko zmienników. Jedyne punkty w tym meczu dla słupczan wywalczył Sebastian Trzebiatowski. Zawodnik ten zablokował piłkę, gdy Angels odkopnąć próbowali. Futbolówka opuściła boisko i sędziowie zarządzili safety, które premiowało Griffons dwoma oczkami. Mecz zakończył się zasłużonym, łatwym zwycięstwem torunian 36:2.

- "Podłamała nas druga kwarta, w której popełniliśmy kilka poważnych błędów. W całym meczu zawiedliśmy szczególnie w ataku. Dzisiaj zadebiutowało wielu graczy. Okazało się, że sparingi przedsezonowe mają zupełnie inny ciężar gatunkowy niż mecze o punkty" - powiedział Jakub Helinski, trener Griffons Słupsk. - "Wiedzieliśmy, że Angels to klasowa drużyna, ale nie spodziewaliśmy, że zaprezentują tak szybki futbol" - dodał Helinski.

"Dobrze jest zacząć sezon od zwycięstwa, szczególnie w takim wymiarze. Nasza ofensywa dobrze sobie poradziła a defensywa nie straciła punktu. Zagraliśmy bardzo solidnie a gdy doszliśmy do wyniku powyżej 35 punktów przewagi (tzw. mercy rule) na początku trzeciej kwarty, pozwoliliśmy zagrać zmiennikom do końca, mogli się ograć co dobrze prognozuje na przyszłość.

Wciąż wiele pracy przed nami, ale wiele podobało mi się w sobotnim meczu. Teraz przygotowujemy się do meczu z Seahawk Sopot, to będzie prawdopodobnie najważniejszy mecz w naszej historii. Będzie to nasz pierwszy mecz domowy i będziemy bronić pierwszego miejsca w tabeli.

Sopot pokanał nas w poprzednim sezonie 20:15 i przez ten mecz straciliśmy play-off. Zwycięstwo umacnia nas na pierwszym miejscu, choć wciąż mamy do rozegrania rewanż na wyjeździe. Musimy wygrać co najmniej jedno z tych spotkań by myśleć o play-off. W sobotę, 24 maja nasze wszystkie siły, by wygrać to spotkanie"- powiedział po spotkaniu amerykański trener Aniołów- Bill Moore.

Griffons Słupsk - Angels Toruń 2:36 (0:6, 0:22, 0:8, 2:0)

I kwarta
0:6 przyłożenie Jakuba Mazana po 60-jardowej akcji biegowej

II kwarta
0:14 przyłożenie Bartosza Mroza po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Mazan)
0:21 przyłożenie Bartosza Mroza po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Mętrkiewicz)
0:28 przyłożenie Macieja Biesiadzińskiego po 30-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Jakub Mętrkiewicz)

III kwarta
0:36 przyłożenie Jakuba Mazana po 48-jardowej akcji po podaniu Łukasz Kuśmirka (podwyższenie za dwa punkty Jakub Mazan po odzyskaniu zablokowanej piłki przy próbie kopnięcia)

IV kwarta
2:36 dwa punkty dla Griffons po zablokowaniu przez Sebastiana Trzebiatowskiego próby odkopnięcia Angels

Mecz obejrzało 600 widzów.
MVP meczu: Maciej Biesiadziński (defensive back Angels Toruń)

Słupczanie będą mieli szansę na rewanż 21 czerwca, gdy w drugiej odsłonie dwumeczu w ramach sezonu zasadniczego zagrają z Aniołami w Toruniu. Najbliższe spotkanie w Toruniu już 24 maja, kiedy to Anioły zmierzą się z połączonymi siłami rezerw mistrza Polski z 2012 Seahawks Gdynia oraz Sabercats Sopot - Seahawks Sopot.