Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwycięska passa Marwitu trwa

Łukasz Urbański
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne wzp24.pl
Trzecie zwycięstwo z rzędu w Futsal Ekstraklasie odnieśli piłkarze halowi Marwitu Toruń. Podopieczni Romana Smirnowa pokonali w Rudzie Śląskiej miejscową Gwiazdę 5:1 (2:0).

Od początku spotkania lepiej na parkiecie radzili sobie torunianie. Po niespełna dziewięciu minutach gry Marchewkowi, za sprawą trafień Dmitrija Koreckiego i Denisa Demiszywa prowadzili różnicą dwóch bramek.

Po zmianie stron zawodnicy Marwitu nie zwalniali tempa i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 25. minucie błąd obrony wykorzystał Patryk Szczepaniak i podwyższył wynik spotkania na 3:0. Nadzieję w serca gospodarzy tchnął jeszcze Mateusz Krzymiński, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Macieja Foltyna, jednak kilka sekund później po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego przez Koreckiego bramkę zdobył Daniel Lebiedziński.

Trener Gwiazdy wycofał bramkarza, ale pewnie radzący sobie goście kontrolowali przebieg gry. Trzy minuty przed końcem po szybkiej kontrze, Mykola Morozow podał do Lebiedzińskiego, a ten zdobył swojego drugiego gola i ustalił wynik meczu.

Po dzisiejszym zwycięstwie Marwit awansował na piątą pozycje w tabeli.

Gwiazda Ruda Śląska - Marwit Toruń 1:5 (0:2)
Mateusz Krzymiński 32 - Dmitrij Korecki 7, Denis Demiszew 9, Patryk Szczepaniak 25, Daniel Lebiedziński 32, 37

Gwiazda: Widuch, Mężyk – Bugański, Działach, Jonczyk, Hewlik, Łuszczek, Noga, Omylak, Piasecki, Krzymiński, Zabłocki, Siadul, Słonina

Marwit: Foltyn - Korecki, Maciąg, Lebiedziński, Wojciechowski, Demiszew, Morozow, Szamotij, Szczepaniak, Kieper, Kończalski, Matusiak

Żółte kartki: Bugański, Łuszczek (Gwiazda)

Sędziowie: Rafał Przytuła, Seweryn Dębowski, Damian Jaruchiewicz