MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany na czele toruńskiej komendy policji. Powołano nowego komendanta i zastępcę

Łukasz Szalkowski
Łukasz Szalkowski
Insp. Małgorzatą Jorka po blisko roku przestała szefować toruńskiej komendzie policji. Na jej następcę mianowano nadkom. Roberta Murawskiego. Powierzenie obowiązków nowemu komendantowi miało miejsce podczas uroczystej zbiórki w sobotę, 21 stycznia 2023.

Zobacz wideo: 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika w woj. kujawsko-pomorskim.

od 16 lat

Duże zmiany w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu miały związek z powierzeniem insp. Małgorzacie Jorce, która do tej pory była komendantem miejskim, stanowiska Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Robert Murawski nowym komendantem policji w Toruniu

Podczas uroczystej zbiórki, zorganizowanej w sobotę w toruńskiej komendzie, na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu powołano nadkom. Roberta Murawskiego. Dotychczas był on zastępcą komendanta.

Polecamy

Murawski służbę w toruńskiej komendzie rozpoczął w 1999 roku, w wydziale prewencji. Od 2001 roku nieprzerwanie związany jest z pionem kryminalnym. Od 2015 roku obejmował stanowiska kierownicze. W marcu 2022 roku został zastępcą komendanta miejskiego, nadzorując pion kryminalny.

Kom. Arkadiusz Górecki został zastępcą komendanta

W czasie zbiórki rozkaz o powołaniu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu odebrał kom. Arkadiusz Górecki, który do tej pory był pełniącym obowiązki na tym stanowisku.
Kom. Górecki służbę rozpoczął w 2002 roku w Warszawie, w oddziale prewencji. Od 2003 do 2017 roku służył w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie.

Polecamy

- Wyspecjalizował się w prewencji, ruchu drogowym i zarządzaniu kryzysowym. Od 2017 roku pełnił funkcje kierownicze w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście. Od listopada ubiegłego roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta miejskiego - mówi mł. asp. Dominika Bocian, pełniąca obowiązki oficera prasowego toruńskiej komendy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto