Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowy Toruń z lat 60. i 70. na kolorowanych zdjęciach z archiwum "Nowości"

Szymon Spandowski
Szymon Spandowski
Zaczynamy od "Katarzynki", bo ona łączy pokolenia, a poza tym jest nam bliska, ponieważ nazwę swą zawdzięcza "Nowościom".

„Wczoraj zostaliśmy powiadomieni, że pierwszy rejs motorówką o wdzięcznej nazwie „Katarzynka” (to myśmy ją tak ochrzcili!) odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 15.30 - informowała nasza gazeta we wrześniu 1968 roku. - Znając długie perypetie z przekazaniem łodzi odnieśliśmy się do tej informacji nieufnie, z pewną obawą, że Czytelnicy posądzą nas, iż wieść ta będzie przysłowiową kaczką dziennikarską. Okazuje się jednak, że tym razem naprawdę popłyniemy na Kępę Bazarową i to na dodatek pierwszą „flagową” jednostką toruńskiej floty. Łódź będzie bowiem miała proporzec z herbem Torunia i jak przystało na prawdziwy statek, flagę armatora, którym jest miejscowy oddział PTTK". 

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zaczynamy od "Katarzynki", bo ona łączy pokolenia, a poza tym jest nam bliska, ponieważ nazwę swą zawdzięcza "Nowościom". „Wczoraj zostaliśmy powiadomieni, że pierwszy rejs motorówką o wdzięcznej nazwie „Katarzynka” (to myśmy ją tak ochrzcili!) odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 15.30 - informowała nasza gazeta we wrześniu 1968 roku. - Znając długie perypetie z przekazaniem łodzi odnieśliśmy się do tej informacji nieufnie, z pewną obawą, że Czytelnicy posądzą nas, iż wieść ta będzie przysłowiową kaczką dziennikarską. Okazuje się jednak, że tym razem naprawdę popłyniemy na Kępę Bazarową i to na dodatek pierwszą „flagową” jednostką toruńskiej floty. Łódź będzie bowiem miała proporzec z herbem Torunia i jak przystało na prawdziwy statek, flagę armatora, którym jest miejscowy oddział PTTK". Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Kamiński
Kolorowania wspomnień ciąg dalszy. Tym razem sięgnęliśmy do fotograficznego archiwum "Nowości" i wydobyliśmy z niego zdjęcia z lat 60. i 70. Najciekawiej prezentują się chyba pokolorowane zdjęcia z Bydgoskiego Przedmieścia, chociaż kolorowe Rubinkowo w budowie również robi wrażenie, podobnie jak ujęcia z Mokrego czy starówki. Zobaczcie koniecznie!

Kolorowe zdjęcia Torunia z lat 60 i 70.

Hale montażowe Metronu można było pomylić ze szklarniami. Na czarno-białych zdjęciach rzecz jasna widać, że stoi tam wiele roślin, jednak dopiero po pokolorowaniu okazuje się, że w pomieszczeniu dominowała zieleń. A jak w latach 60. wyglądał park na Bydgoskim Przedmieściu? Tam to dopiero było kolorowo!

Zobacz wideo: Droższe napoje przez podatek cukrowy

Interesujesz się historią Torunia i lubisz oglądać archiwalne zdjęcia? Dołącz do nas na Facebooku >>> TUTAJ <<<

Korzystając z aplikacji do kolorowania zdjęć dostępnej na portalu MyHeritage, oraz bogatego archiwum fotograficznego "Nowości" zabieramy państwa na barwny spacer po różnych zakątkach miasta z lat 60. i 70. Których? Zobaczcie sami!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII PONIŻEJ:

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto