MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław. W piątek rusza 16. Millennium Docs Against Gravity. Przeczytaj szczegóły

opr. rsm
Prawie 80 filmów dokumentalnych z całego świata, spotkania z twórcami, dyskusje, warsztaty oraz pokazy specjalne – w piątek, 10 maja, startuje wrocławska odsłona 16. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmów non-fiction w Polsce. Bilety w sprzedaży!

Pod hasłem „Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie” do 19 maja publiczność zgromadzona w Dolnośląskim Centrum Filmowym po raz kolejny będzie miała okazję poznać najlepsze produkcje kina non-fiction ostatnich lat. Jednym z niewątpliwych przebojów festiwalu będzie najnowszy film legendarnego reżysera Wernera Herzoga – „Herzog/Gorbaczow” („Meeting Gorbachev”), zachwycający wizualnie „Antropocen: epoka człowieka” (“Anthropocene: The Human Epoch”) reżyserki Jennifer Baichwal oraz „Varda według Agnès” („Varda by Agnès”) – ostatnie dzieło zmarłej w marcu prekursorki francuskiej Nowej Fali Agnès Vardy.

Tegoroczną edycję otworzy pokaz filmu „Ustrzelić mafię” (”Shooting the mafia”) Kim Longinotto, który połączony będzie ze spotkaniem z jego bohaterką, włoską fotoreporterką Letizią Battaglią oraz włoskim fotografem Roberto Timperim,

Grand Prix Dolnego Śląska

Nieodłączną częścią wrocławskiej edycji festiwalu jest konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnego Śląska w wysokości 3000 euro. W tym roku o zwycięstwo ubiegać będzie się trzynaście tytułów, wśród nich m.in. obsypana nagrodami na festiwalu w Sundance „Kraina miodu” („Honeyland”) Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa, długo oczekiwana produkcja Jolanty Dylewskiej „Marek Edelman... i była miłość w Getcie” (“And There Was Love in Ghetto…”) oraz najnowsze dzieła Madsa Brüggera („Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?” /„Cold Case Hammarskjöld”) i Tonislava Hristova („Magiczne życie V”/“The Magic Life of V”). Do nagrody nominowany jest także dokumentalny debiut Petera Jacksona „I młodzi pozostaną” („They Shall Not Grow Old”), w którym nagrodzony Oscarami® twórca wykorzystał zdumiewające materiały wideo z archiwów I wojny światowej.

Więcej niż filmy

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie spotkań z twórcami prezentowanych na festiwalu produkcji. Do Wrocławia przyjedzie m.in. Roberto Minervini (twórca „Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?”) i Barbara Miller (reżyserka filmu „Cała przyjemność po stronie kobiet”). W programie znalazły się także dyskusje z zaproszonymi ekspertami, warsztaty, pokazy dla dzieci i seniorów, głośne czytanie „Biesów” Dostojewskiego podczas prologu Europejskiej Nocy Literatury oraz dwa seanse w trakcie Nocy Muzeów.

Bilety już w sprzedaży!

Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz na www.mdag.pl i www.dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) kosztuje 10 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto