Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluńskie Wieże Sukcesu 2020. Gala w kinoteatrze [ZDJĘCIA]

Redakcja
Fot. Zbigniew Rybczyński
Agnieszka Mysakowska, Krzysztof Jackiewicz, Magdalena Stysiak, Patrol Group – oto laureaci Wieluńskiej Wieży Sukcesu w roku 2020. Galę wręczenia nagród uświetnił występ Olgi Bończyk.

W sobotni wieczór (22 lutego) w KinoTeatrze Syrena odbyła się gala, podczas której burmistrz Paweł Okrasa wraz ze swoją zastępczynią Joanną Skotnicką-Fiuk wręczyli Wieluńskie Wieże Sukcesu. To przyznawana od pięciu lat nagroda dla wybijających się ponad przeciętność osób, stowarzyszeń, instytucji, firm. Burmistrz podkreśla, że wybór nominatów każdego roku jest nie lada wyzwaniem, szczególnie w kategorii biznesowej, z uwagi na dużą konkurencję.

- Bardzo ważne jest, że każdego roku powstają w naszym mieście nowe inicjatywy, które również działają ekspansywnie i utrwalają swoją pozycję. Wierzę, że dla laureatów wieża będzie pewną nobilitacją, zachętą do dalszej pracy, a także współpracy z gminą – mówił Paweł Okrasa w wystąpieniu otwierającym galę.

Wieczór uświetnił występ Olgi Bończyk:

Laureatów ogłaszały osoby, które zostały wyróżnione w ubiegłym roku. W kategorii „Działalność społeczna” Wieluńską Wieżę Sukcesu otrzymała Agnieszka Mysakowska, nauczycielka historii w II LO im. J. Korczaka, która inicjuje działania na rzecz ocalania pamięci o wieluńskich Żydach oraz wychowania młodzieży w duchu dialogu i szacunku wobec innych kultur.

- Ta wieża jest nie tylko miarą sukcesu, ale będzie też na pewno symbolizować dialog. Bo Wieluń chce dialogować i robi to bardzo dobrze – przemawiała Agnieszka Mysakowska, nawiązując do tragicznej historii Wieluń z 1 września 1939 r. i motta „pokoju i pojednania”, jakiemu chce hołdować miasto. Odniosła się również do słynnych słów Mariana Turskiego, że „Auschwitz nie spadło z nieba”.

- Historii nie zmienimy, ale możemy wpływać na to, jaka jest teraźniejszość i jaka będzie przyszłość. Jeżeli nie będziemy dbać o dialog, pamięć o byłych mieszkańcach naszego miasta, to tak jak, jakbyśmy po raz wtóry pozwolili im umrzeć, a myślę, że nikt tego nie chce – podsumowała Mysakowska.

Razem z nią do wieży sukcesu nominowani zostali: Wieluński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Harcerze Ziemi Wieluńskiej. W tej kategorii (i tylko tej) laureat tradycyjnie został wybrany w drodze publicznego głosowania.

W kategorii „Kultura” laureatem został wieluński artysta Krzysztof Jackiewicz. Jego działalność artystyczna to przede wszystkim malarstwo, ale również rysunek, rzeźba, sztukateria, tatuaż. Jest autorem przejmującego obrazu, na tle którego przemawiali prezydenci Polski i Niemiec podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu. Razem z Jackiewiczem do wieży sukcesu pretendowały Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej oraz Fundacja Słowem Pisane.

Wśród sportowców laur przypadł siatkarce Magdalenie Stysiak. Jej wyższość musieli uznać Dominika Włodarczyk, Klub Karate Tradycyjnego oraz Andrzej Zmyślony. Magdalena Stysiak ma za sobą doskonały rok. Przebojem weszła do podstawowego składu reprezentacji narodowej, została wicemistrzynią Polski w barwach Grotu Budowlanych Łódź, z którego trafiła do czołowej włoskiej drużyny Savino Del Bene Scandicci. W imieniu Magdy, która nie mogła dotrzeć na galę, wieżę sukcesu odebrali jej rodzice.

W kategorii gospodarczej nominacje otrzymały cztery firmy: Runvido, Spółdzielnia Dostawców Mleka, Patrol Group oraz Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Masłowicach. Nagroda powędrowała do rąk Grzegorza Muzyki, prezesa Patrol Group - spółki znanej głównie z produkcji skrzyń narzędziowych. Na burmistrzu zrobiła wrażenie skala wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu w zakładzie przy ul. Fabrycznej.

- W Wieluniu jesteśmy obecni od 15 lat, zatrudniamy 500 osób, w większości kobiety. Dzięki naszemu wspaniałemu zespołowi nasze produkty podbijają cały świat. W 2019 r. weszliśmy na poważnie do Rosji, w tym roku do Ameryki, gdzie zdobyliśmy drugą co do wielkości sieć handlową – mówi Grzegorz Muzyka. - Mamy opatentowaną technologię przerobu odpadów w pełnowartościowe produkty. Z tego jestem bardzo dumny. Uważam, że szeroko rozumiany recykling jest po prostu naszym obowiązkiem. Trzymam burmistrza za słowo, że będziemy w Wieluniu zwiększać świadomość w tym zakresie, przede wszystkim w trosce o przyszłość naszych dzieci.

Po wręczeniu nagród do zgromadzonych na widowni kinoteatru przemawiali Marcin Przydacz, pochodzący z Wielunia podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, posłowie na Sejm Paweł Rychlik i Tomasz Rzymkowski oraz Dorota Więckowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego i zarazem dyrektor biura posła Piotra Polaka.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto