Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń. Co? Gdzie? Kiedy?

tom
Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń arch.Polskapresse
Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń. Ostatni lutowy weekend w Toruniu to przede wszystkim duży zestaw imprez muzycznych. Na dwa dni w Centrum Sztuki Współczesnej w ramach CoCArt Music Festival zagości czołówka polskiej sceny awangardowej i alternatywnej. W Od Nowie wystąpi zespół Lemon oraz Misia Furtak.

Na dwa dni w Centrum Sztuki Współczesnej w ramach CoCArt Music Festival zagości czołówka polskiej sceny awangardowej i alternatywnej. W Od Nowie wystąpi zespół Lemon oraz Misia Furtak. Uroczystym koncertem Toruńska Orkiestra Symfoniczna świętować będzie 35-lecie swojego istnienia.

Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń. Co? Gdzie? Kiedy?

PIĄTEK, 21 LUTEGO

 • Otwarcie wystawy „Skrzydlaci przyjaciele”, do 20.03., Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, ul. Kościuszki

Wystawa pochodzących z różnych stron świata rysunków, grafik i prac malarskich o tematyce ornitologicznej.

 • godz. 18.00 Wykład w ramach finisażu międzynarodowego projektu LOCIS, Centrum Sztuki Współczesnej

Jonas Nobel: Eksperymentalny design przestrzeni wystawienniczych. Daniel Stevens: Architektura ludowa i jej zastosowanie we współczesnym projektowaniu.

 • godz. 19.00 XXXV-lecie Toruńskiej Orkiestry Sumfonicznej, Dwór Artusa, bilety: 50/30 zł

Gość specjalny: Ivan Monighetti (wiolonczela), Mirosław Jacek Błaszczyk (dyrygent), Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W programie: A.Dvořák - Koncert wiolonczelowy h-moll op.104, P.Czajkowski - V Symfonia e-moll op.64.

 • godz. 19.00 6 CoCArt Music Festival, do 22.02., Centrum Sztuki Współczesnej, bilet na 1 dzień 25 zł, karnet 40 zł

Festiwal współczesnej muzyki awangardowej i eksperymentalnej. Artyści: Francisco López (SP), Jason Kahn (CH), Mia Zabelka (AT), Piotr Kurek (PL), Wilhelm Bras (PL), Feine Trinkers bei Pinkels Daheim (DE), Witold Oleszak/Adam Gołębiewski (PL), Bernd Klug (AT), Innercity Ensemble (PL), Bocian Records (PL). Kuratorzy: Rafał Iwański, Rafał Kołacki Wydarzenia towarzyszące: 20.02., godz. 19.00 koncert Micromelancolié (PL), Dom Muz, ul. Podmurna 1/3, 21.02. spotkanie: Francisco López (SP), CSW, Wały gen. Sikorskiego 13; 21.02. , godz. 23.59 chillout room, Klub Tantra, ul. Ślusarska 5, 22.02., godz. 23.59. after party: Radar (PL), Procesor Plus (PL), NRD, ul. Browarna 6.

 • godz. 19.00 Schizma + Good Old Days + Preshruck + Owl Train, Klub NRD, bilety: 15 zł

Zagrają: Schizma – Hardcore – Bydgoszcz; Preshrunk - Hardcore - KoninOwl Train – Metalcore – ToruńRatRace - Hardcore – Pomorze.

 • godz. 20.00 Koncert zespołu Lemon, Od Nowa,**bilety: 40 zł, 50 zł w dniu koncertu**

Muzyczne objawienie ostatniego roku. Zespół brawurowo wygrał 3. edycję Must Be The Music. Ich debiutancka płyta w ciągu kilku tygodni pokryła się złotem i spotkała się z uznaniem nie tylko fanów, ale i branży muzycznej, o czym najlepiej świadczy nominacja do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku. Ich cechy charakterystyczne to magiczne kompozycje, poruszające teksty i charyzmatyczny wokal Igora Herbuta. W melodiach słychać łemkowskie korzenie wokalisty, liryczną, ukraińską wrażliwość skrzypka, a drapieżna gitara dodaje każdej piosence rockowego brzmienia, a niezawodna sekcja rytmiczna dba o nieustający, niosący groove.

 • godz. 21.00 Koncert: Pablopavo & Ludziki, Klub Dwa Światy, bilety: 20/25 zł

Pablopavo urodził się w marcu ‘78 roku. W roku ‘93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba –lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany “Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też album “Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku będzie miała miejsce premiera nowej płyty POLOR. Poprzedzają ją 2 single.

Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń

SOBOTA, 22 LUTEGO

 • godz. 11.00 Poranek teatralny w wykonaniu Teatru TAK, Dom Muz, ul. Poznańska, wstęp: 8 zł
 • godz. 16.00, 17.00 Czas Dla Nas – Koncerty rodzinne, Dwór Artusa, bilety: 20/5 zł

„Stary Niedźwiedź mocno śpi” – spotkanie z muzyką ilustracyjną.

 • godz. 18.00-21.00 Zatańczmy to jeszcze raz!, Muzeum Etnograficzne,**bilety (dostępne w przedsprzedaży): 15 zł/os.**

Wieczorek taneczny przy muzyce rozrywkowej głównie z lat 70. XX wieku to kolejna impreza towarzysząca wystawie Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL. Zapraszamy osoby lubiące bawić się przy dawnych przebojach, pamiętające klimat ówczesnych prywatek oraz wszystkich miłośników tanecznych szaleństw na parkiecie. Do tańca zagra Boom Band, toruńska formacja muzyczna, która w latach 70. znana była jako grupa Ars Nova. Podczas wieczoru będzie prowadzona sprzedaż kawy, herbaty i pączków.

 • godz. 19.00 6 CoCArt Music Festival, Centrum Sztuki Współczesnej, bilet na 1 dzień 25 zł, karnet 40 zł

Festiwal współczesnej muzyki awangardowej i eksperymentalnej. Artyści: Francisco López (SP), Jason Kahn (CH), Mia Zabelka (AT), Piotr Kurek (PL), Wilhelm Bras (PL), Feine Trinkers bei Pinkels Daheim (DE), Witold Oleszak/Adam Gołębiewski (PL), Bernd Klug (AT), Innercity Ensemble (PL), Bocian Records (PL). Kuratorzy: Rafał Iwański, Rafał Kołacki Wydarzenia towarzyszące: 20.02., godz. 19.00 koncert Micromelancolié (PL), Dom Muz, ul. Podmurna 1/3, 21.02. spotkanie: Francisco López (SP), CSW, Wały gen. Sikorskiego 13; 21.02. , godz. 23.59 chillout room, Klub Tantra, ul. Ślusarska 5, 22.02., godz. 23.59. after party: Radar (PL), Procesor Plus (PL), NRD, ul. Browarna 6.

 • godz. 20.00 Od Nowa Na Obcasach: Misia FF, Od Nowa

Misia Furtak to wokalistka i basistka, do niedawna znana głownie członkini zespołu Très.b. Jest również autorką tekstów i muzyki. Jest artystką wielokrotnie już nagradzaną: w 2011 r. Fryderykiem w kategorii fonograficzny Debiut Roku, Paszportem Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna czy statuetką w Plebiscycie ,,Ale Sztuka 2012". W 2012 roku została laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Bilety: 25 zł, 30 zł w dniu koncertu.

Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń. NIEDZIELA, 23 LUTEGO

 • godz. 16.00 Mistrzowska Akademia Miłości – Kobieta + Mężczyzna, czyli jak stworzyć udany związek, Dwór Artusa,**bilety: 25 zł**

Mistrzowska Akademia Miłości (MAM) to rodzaj „latającego uniwersytetu”, który zajmuje się kwestiami kobiecości i męskości oraz relacji między obiema płciami. Ważnym elementem spotkań jest żywy udział publiczności, która zadaje pytania. Atrakcyjność widowisk MAM polega na tym, że duża dawka konkretnej, praktycznej wiedzy o kobietach i mężczyznach przekazywana jest w dowcipny i prosty sposób w sympatycznej, życzliwej atmosferze. 

 • godz. 17.00 Koncert Julii Vickman „Kobiety w piosence”, Fort IV, bilety: 30 zł – w cenie biletu niespodzianka po rosyjsku, pakiet z obiadem: 48 zł: bilet na salonik + dwudaniowy obiad + możliwość bezpłatnego zwiedzania Fortu

Julia Vickman – niesamowita postać o bardzo ciekawej historii, sama o sobie mówi: „Urodziłam się w Kurganskoj oblasti na północy Rosji. Wychowałam się w świecie teatru i muzyki z aktywnymi wyjazdami i występami moich rodziców, którzy kładli mnie spać na duży koncertowy fortepian kiedy byłam malieńka. Dzieciństwo spędziłam w Archangielsku - mieście nad brzegiem Białego morza z długimi polarnymi dniami i nocami, zajmując się na zmianę zajęciami z muzyki i czytaniem filozoficznych książek. Potem ukończyłam konserwatorium i rozpoczęłam karierę nauczyciela muzyki. Równolegle koncertowałam z popularnym archangielskim zespołem art-rockowym Decadance. Występowaliśmy na dużych festiwalach w Rosji i w Europie, następnie nagranie płyty, a potem wydanie jej we Francji.” Tym razem Julia Vickman zaśpiewa piosenki z repertuaru takich gwiazd, jak Anna German, Żanna Biczewska, Ałła Pugaczowa.

 • godz. 19.00 Trans-Opera: Cyrulik sewilski, Kino Centrum, bilety: 35/40 zł karnety: 90/120 zł

„Cyrulik Sewilski” Gioachino Rossiniego, Teatro Regio di Parma, trzygodzinna retransmisja. „Cyrulik Sewilski” Rossiniego powstał 200 lat temu, do dziś jest uważany za jedno z najwybitniejszych arcydzieł opery komicznej. Pełne akcji i humoru libretto dopełnione niezwykłą muzyką kompozytora zapewniło operze niebywały sukces. To historia o miłości i namiętności pomiędzy piękną Rozyną a szlachetnym Almavivą, na drodze której staje opiekun dziewczyny – tyran Bartolo. Kochankom może pomóc jedynie Figaro, który zajmuje się między innymi swataniem zakochanych. Z Cyrulika pochodzą słynne arie: Largo al factotum, Una voce poco fa czy La calunnia.  Polska premiera "Cyrulika sewilskiego" odbyła się w 1825 r. w warszawskim Teatrze Narodowym.

 • godz. 19.00 Touch Of Ireland, Od Nowa, **40 zł, 45 zł w dniu koncertu**

Niezwykle barwne widowisko muzyczno-taneczne opracowane przez uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego. Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i została przyjęta przez publiczność owacjami na stojąco. Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 25 lat zespołu Carrantuohill. Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Swoje taneczne popisy w przedsięwzięciu prezentują Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w dyscyplinie tańca irlandzkiego, czyli grupy Reelandia. Bilety:.

 • godz. 19.30 Choice Instrumental - koncert, Dom Muz, ul. Podmurna,**bilety: 10 zł**

Założycielem i liderem zespołu jest Paweł Wszołek. Kompozytor, basista, kontrabasista młodego pokolenia. Obecnie studiuje kontrabas jazzowy na Akademii Muzycznej w Krakowie. Zaangażowany w wiele projektów jazzowych, oraz rozrywkowych. Zespół istnieje od 2011 roku, zmieniał kilkakrotnie obsadę. Obecny stan rzeczy ustalił się w listopadzie 2013 roku, gdy do zespołu dołączył pianista Sebastian Zawadzki, urodzony w Toruniu pianista, obecnie student Konserwatorium im. Carla Nielsena w Odense. Współtwórca wielu projektów, m.in: Sebastian Zawadzki Trio. Ania Rybacka Quintet, International Jazzpocalypse (zwycięscy prestiżowego konkursu European Jazz Contest wyłonieni jako 1 z 5 z 33 zespół w preeliminacjach, wygrali tam kontrakt płytowy z niezależną wytwórnią płytową Jazz Collection oraz przynajmniej 10 koncertów na największych festiwalach jazzowych we Włoszech. Zespół prezentuje własne kompozycje i aranżacje stylistycznie zróżnicowane, ale zarazem tworzące spójną zamkniętą całość. Mieszają się tu ze sobą tradycja i po-nowoczesność. W skład zespołu wchodzą muzycy studiujący obecnie na Akademiach Muzycznych w Krakowie i Katowicach: Łukasz Kokoszko- gitara, Sebastian Zawadzki – fortepian, Paweł Wszołek – kontrabas, Szymon Madej – perkusja

 • godz. 20.00 Koncert Gribojedow - 10 lat teledysku „Marcepanowy”, Klub NRD, bilet: 10 zł

Gribojedow to grupa efemeryczna. Pojawia się na scenach Torunia od prawie 12 lat, ciągle zmieniając składy, pomysły i wizerunek. Wciąż w pół kroku pomiędzy debiutem a rutyną, pomiędzy undergrundem i "lokalną gwiazdą". W historii zespołu były lata „etniczne”, „freejazowe”, „elektroniczne” a wreszcie "piosenkowe". Zawsze trochę po swojemu, trochę pod prąd, trochę „dziwnie”. Skład: Bartek „Wasyl” Wasylkowski - gitara, wokal, klawisze, Marlena "Mania" Szubert – wokal, Paweł „Sjuta” Kotwicki – gitara, Jacek „Mauas” Nowakowski – fleciki, Marek Wandzioch – bas, Wojtek Zadrużyński – perkusja.

ZOBACZ:CO SIĘ DZIEJE W NASZYM MIEŚCIE

Weekend w Toruniu. Imprezy Toruń -za:UM Torunia

Magdalena Boczarska o swojej roli w serialu "Król"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.