MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

WAŻNE! Tysiące złotych na wczasy pod gruszą w 2024 roku. Potężny dodatek wakacyjny od pracodawców. Kto go dostanie? Sprawdź!

Piotr Paszelke
Piotr Paszelke
Jesteś zatrudniony na umowę o pracę? Te dodatki Ci przysługują >>>
Jesteś zatrudniony na umowę o pracę? Te dodatki Ci przysługują >>>Pixabay
Pracownicy na umowie o prace mogą starać się o specjalny dodatek wakacyjny 2024. Mowa tu o wczasach pod gruszą. One nie są przeznaczone dla wszystkich, ale pewna bardzo szczególna i spora grupa pracowników może liczyć na dodatkowe dofinansowanie. Co więcej, niektórzy dostaną nawet kilak tysięcy złotych! Kto i ile dokładnie? Wyjaśniamy!

Dodatki pracownicze

Prawo do dodatku wakacyjnego

Co zaskakujące, nie jest powszechną wiedzą pracowników na etacie, że mają prawo do dodatkowych świadczeń i dofinansowań, również do wakacji. W zależności od sytuacji i konkretnego świadczenia pracownicy mogą liczyć nawet na kilka tysięcy złotych - znaczenie ma m.in. to, czy pracownik ma dzieci!

Wczasy pod gruszą - co to takiego?

Wczasy pod gruszą to specjalne dofinansowanie dla pracowników na umowie o pracę. Jest to dodatek do pensji przysługujących w firmach zatrudniających ponad 50 osób, posiadających jednocześnie Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, czyli ZFŚS.

Wczasy pod gruszą zwyczajowo przysługują po złożeniu wniosku o urlop

Kto otrzyma dodatek wakacyjny

Zgodnie z ustawą o Zakładowym Funduszu Świadczeń Społecznym wysokość tego świadczenia nie ma minimalnej oraz maksymalnej wysokości. Dokładne dofinansowanie jest zależne od wielu zmiennych, w tym od ilości środków dostępnych w funduszu, a także od wewnętrznych regulaminów konkretnej firmy.

Pracodawca, przyznając prawo do wczasów pod gruszą, bierze pod uwagę sytuację rodzinną, a także materialną pracownika. Przy czym nie jest istotny staż pracy, a kluczowe są progi dochodowe na osobę ustalane przez firmę.

Wakacje pod gruszą a świadczenie urlopowe

Należy wyraźnie zaznaczyć, że wczasy pod gruszą nie są świadczeniem urlopowym! Wynika to z faktu, że opłacenie wczasów pod gruszą pokrywa Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Tymczasem świadczenie urlopowe jest wypłacane ze środków danej firmy. Je mogą otrzymać osoby idące na urlop wypoczynkowy na okres co najmniej 14 dni , a sama wysokość jest zależna od wymiaru czasu pracy pracownika.

Dodatki dla pracowników

Co jeszcze przysługuje pracownikom? Szczegóły przedstawiamy w galerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: WAŻNE! Tysiące złotych na wczasy pod gruszą w 2024 roku. Potężny dodatek wakacyjny od pracodawców. Kto go dostanie? Sprawdź! - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto