Uwaga! Wstrzymane kursy tramwajów na Skarpę. Co jest powodem?

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Od poniedziałku 15 listopada zostanie zamknięty dla samochodów przejazd przez tory tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Wyszyńskiego
Od poniedziałku 15 listopada zostanie zamknięty dla samochodów przejazd przez tory tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Wyszyńskiego Grzegorz Olkowski
Udostępnij:
W związku z modernizacją torowiska w ciągu Szosy Lubickiej w Toruniu od poniedziałku 15 listopada do środy 24 listopada wstrzymane zostaną kursy tramwajów linii nr 1 i 1N na odcinku od pętli „Olimpijska” do alei Solidarności. Korzystając z okazji ekipy Miejskiego Zakładu Komunikacji wyremontują przejazd tramwajowy przez skrzyżowanie ulic Konstytucji 3 Maja i Kardynała Wyszyńskiego na osiedlu Na Skarpie. Efektem tego będą zmiany w organizacji ruchu.

MZK Toruń. Tramwaje nie pojadą na Skarpę. Dlaczego?

Tramwaje linii nr 1 i 1N na odcinku od pętli „Olimpijska” do alei Solidarności nie pojadą od poniedziałku 15 listopada od około godziny 4.30, czyli pory rozpoczęcia dziennych kursów. Od tego momentu na tej trasie uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Pojadą:

  • autobusy linii nr 51 za tramwaje linii nr 1,
  • autobusy linii nr 51N za tramwaje linii nr 1N.

Na trasie aleja Solidarności - pętla „Uniwersytet” kursować będą tramwaje:

  • linii nr 8  (linia dzienna),
  • linii nr 8N  (linia nocna).

Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych lub tymczasowych w pobliżu przystanków tramwajowych.
Wznowienie kursów tramwajów linii nr 1 i 1N planowane jest na środę 24 listopada od pierwszych kursów dziennych.

- Wstrzymanie kursów tramwajów na Szosie Lubickiej jest konieczne m.in. ze względu na charakter prac na torze północnym (od strony osiedla Rubinkowo): montażu sieci trakcyjnej, demontażu rozjazdów tymczasowych z torowiska (tzw. przewiązek) przy ulicy Ślaskiego i na placu Daszyńskiego, połączenia nowo budowanego toru północnego z istniejącą siecią torów, wypełnienia międzytorza warstwą humusu i montażu systemu nawadniania zielonego torowiska - wyjaśnia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK. 

Po przywróceniu kursów tramwajów na Szosie Lubickiej między placem Daszyńskiego a ulicą Ślaskiego będą jeździły już po obu z modernizowanych torach (dotąd w czasie realizacji inwestycji jeździły po jednym torze, wahadłowo).

MZK chce wykorzystać okres bez tramwajów kursujących przez osiedle na Skarpie i naprawić przejazd na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Kaardynała Wyszyńskiego. Prace potrwają od poniedziałku 15 listopada do wtorku 23 listopada. W tym czasie w rejonie tego skrzyżowania będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu drogowego.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego zostaną wprowadzone w poniedziałek 15 listopada od około godziny 6. Do wtorku 23 listopada przejazd przez tory tramwajowe na skrzyżowaniu zostanie zamknięty dla samochodów.

W tym okresie będą obowiązywały objazdy:

  • dla jadących ulicą Wyszyńskiego od strony Szosy Lubickiej - nakaz skrętu w prawo w ulicę Konstytucji 3 Maja, objazd jej północną jezdnią do ronda na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Ślaskiego, i następnie południową jezdnią do ulicy Wyszyńskiego;
  • dla jadących północną jezdnią ulicy Konstytucji 3 Maja - zakaz skrętu w lewo w ulicę Wyszyńskiego, w zamian jazda dalej północną jezdnią do ronda na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Ślaskiego, i następnie południową jezdnią do ulicy Wyszyńskiego;
  • dla jadących ulicą Wyszyńskiego od strony Kaszczorka - nakaz skrętu w prawo w ulicę Konstytucji 3 Maja, objazd południową jezdnią do ronda Honorowych Dawców Krwi przy szpitali dziecięcym i następnie północną jezdnią do ulicy Wyszyńskiego;
  • dla jadących południową jezdnią ulicy Konstytucji 3 Maja - zakaz skrętu w lewo w ulicę Wyszyńskiego i dalej południową jezdnią do ronda Honorowych Dawców Krwi, i następnie północną jezdnią do ulicy Wyszyńskiego.

Przywrócenie normalnej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Wyszyńskiego planowane jest na godziny popołudniowe we wtorek 23 listopada.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie