Polecamy

Biodacyna - antybiotyk © Pixabay/ zdjęcie poglądowe
[4/11]

Biodacyna - antybiotyk

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu w całym kraju leku Biodacyna. Jest to antybiotyk stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń. Decyzja wycofania tego produktu spowodowana jest wykryciem wady jakościowej.

Biodacyna jest to antybiotyk działający bakteriobójczo. Stosuje się go w leczeniu różnego rodzaju zakażeń m.in. dróg oddechowych, zakażenia stawów i kości, zakażeń skóry i jamy brzusznej (np. zapalenie otrzewnej), ran po oparzeniach oraz pooperacyjnych, a także m.in. zakażeń dróg moczowych.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu tego antybiotyku, a chodzi dokładnie o o produkt Biodacyna (Amikacinum), 250 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i infuzji, 1 amp. 4 ml o numerze serii: 10719, z datą ważności: 31.07.2022.

Podmiotem odpowiedzialnym za produkt leczniczy są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

Główny inspektor farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Na liście preparatów, które mają zniknąć z półek, znalazła się m.in popularna maść na hemoroidy, a także lek na zapalenie pęcherza. Wycofano także antybiotyk - BIODACYNĘ, który jest stosowany m.in. w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych skóry czy też dróg oddechowych. Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najnowsze wiadomości

reklama