Polecamy

2
[3/7]

Ucieczki więźniów w Toruniu i okolicach. Kogo wciąż szuka policja?

2. Również w połowie maja, ale 2015 roku, 33-latek, który w więzieniu w Koronowie odsiadywał wyrok za liczne kradzieże nie wrócił za kraty. Przebywał w zakładzie karnym o charakterze półotwartym, pracował więc czasami poza jego murami i wówczas nikt go nie pilnował, miał sam wracać do wiezienia, ale tym razem tego nie zrobił.

POLECAMY:Małe firmy z Torunia wciąż czekają na bezzwrotne 5 tys. zł z tarczy! W powiecie ponad połowa pieniądze już dostała

Kilka dni później jeden z mieszkańców Lubicza zawiadomił policję, że skradziono mu volkswagena pozostawionego na parkingu. Patrol zauważył to auto na ulicy Lipnowskiej, a kiedy funkcjonariusze dali kierowcy znak do zatrzymania się, on zaczął uciekać a radiowóz ruszył za nim. Po kilkuset metrach pościgu, na ulicy Piaskowej w Lubiczu kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Prowadzącemu to auto udało się uciec do lasu.

POLECAMY:Profanacja pomnika Jana Pawła II w Toruniu. Skandaliczny akt wandalizmu! [zdjęcia]

W środku rozbitego volkswagena były różne artykuły spożywcze. Okazało się, że jest to łup z włamania do jednego ze sklepów spożywczych w Lubiczu okradzionego kilka godzin wcześniej.
Dzięki śladom w aucie, kilka godzin później, w jednym z domów w gminie Obrowo, policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o kierowanie tym samochodem. Tam, gdzie się ukrywał znaleziono też laptopa pochodzącego z włamania do jednego ze sklepów na toruńskim Rubinkowie, które wydarzyło się kilka dni wcześniej.

POLECAMY:Małe firmy z Torunia wciąż czekają na bezzwrotne 5 tys. zł z tarczy! W powiecie ponad połowa pieniądze już dostała

Ustalono też inną "metę", gdzie 33-latek przechowywał łupy z innych włamań do sklepów i pomieszczeń gospodarczych w Lubiczu Górnych.
- Stamtąd ukradł na przykład worki z węglem kamiennym, narzędzia oraz rower – mówiła wówczas Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. - Wszystkie przestępstwa popełnił w warunkach recydywy, więc może mu teraz grozić do 15 lat więzienia.

Najnowsze wiadomości

reklama