Tygodniowy przegląd prasy (Toruń, 3.01-9.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Torunia

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.01 do 9.01.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.01 do 9.01.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Torunia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.01 a 9.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kujawsko-Pomorskie. Te znane osoby z regionu zaszczepią się przeciw koronawirusowi [zdjęcia]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Toruń od 3.01 do 9.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kujawsko-Pomorskie. Te znane osoby z regionu zaszczepią się przeciw koronawirusowi [zdjęcia]

Ruszyły szczepienia na koronawirusa. W pierwszej kolejności szczepionka zostanie podana pracownikom służby zdrowia. Potem przyjdzie pora na służby mundurowe, osoby starsze i pozostałych chętnych. Zobacz, co sądzą o szczepieniach znani mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, a także ci znani w swoich powiatach w naszym regionie.

📢 Nowa Płaca Minimalna 2021. Taka będzie teraz najniższa krajowa brutto i netto [10.01.21 r.]

Nie będzie 3 tys. zł płacy minimalnej, jak wcześniej zapowiadano. Będzie jednak i tak znacząca podwyżka. Zobacz, jaka będzie najniższa krajowa w 2021 roku. Podajemy kwotę brutto i netto i najważniejsze informacje w powyższej galerii.

📢 Osoby o tych znakach zodiaku będą bogatsze w 2021 roku. Na nich czekają duże pieniądze! [lista - 10.01.21 r.]

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co je czeka w nadchodzącym roku a przede wszystkim - czy w 2021 roku zmieni się ich sytuacja finansowa. Zdaniem astrologów to, jaki będzie rok i jaka będzie przyszłość, zależeć może także od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.01-9.01.2021 Toruń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Toruniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Auto od komornika? Ceny już od 750 zł! Zobacz najciekawsze oferty licytacji komorniczych - STYCZEŃ 2021

Auto od komornika? To niejednokrotnie okazja na zakup używanego samochodu w bardzo dobrej cenie! Spójrz na te oferty – zaczynają się już od 750 złotych! Licytacje komornicze to dobra okazja, żeby znaleźć używany samochód... i to dodatkowo w atrakcyjnej cenie. W jednym miejscu zebraliśmy najciekawsze oferty komorników z całej Polski na podstawie strony internetowej prowadzonej przez Krajową Radę Komorniczą. Oto licytacje, które odbywają się w styczniu 2021. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Tak kiedyś wyglądały gwiazdy Gogglebox. Przed telewizorem! Rozpoznasz ich? Zobacz bohaterów hitu TTV na archiwalnych zdjęciach 10.01.2021

Gogglebox. Przed telewizorem to prawdziwy hit TTV! Program od kilku dobrych lat zyskał uznanie i przyciąga widownię, a jego bohaterowie osiągnęły status prawdziwych gwiazd. Agnieszka Kotońska, Dominik Abus czy Mateusz BigBoy Borkowski to tylko niektóre osoby, które dzięki Gogglebox stały się rozpoznawalne, ale czy rozpoznałbyś ich na zdjęciach z przeszłości? Zobacz archiwalne zdjęcia gwiazd programu TTV!

📢 Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Będą kolejne zmiany!

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku otrzymali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

📢 Uważaj na te objawy u dziecka! PIMS - groźna choroba u dzieci po zakażeniu koronawirusem. Sprawdź, czym jest zespół pocovidowy

O zagrożeniach, jakie niesie COVID-19 mówi się głównie w kontekście osób dorosłych, zwłaszcza starszych oraz z chorobami zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem. Dzieci wydają się być grupą względnie bezpieczną, zarówno jeśli chodzi o samo zachorowanie, jak i przebieg COVID-19, ale może je dotknąć zespół PIMS, czyli zespół pocovidowy, mogący mieć ciężkie powikłania. Poznaj jego objawy i zobacz, jak go leczyć.

📢 Nowe oszustwo internetowe: możecie stracić wszystkie pieniądze z konta. Uważajcie!

Internetowi złodzieje znowu w akcji. Tym razem wykorzystują OLX, Paczkomaty i Przelewy 24. Jak działają? Przez ich atak możesz stracić wszystkie pieniądze, które masz na swoim koncie. Uważaj!

📢 Gdzie wybrać się na sanki w Toruniu? Te miejsca polecają torunianie!

W Toruniu kilka dni temu wreszcie spadł śnieg i rozpoczęło się zimowe szaleństwo. Torunianie masowo ruszyli do sklepów, by kupić sanki i jabłuszka. W niektórych marketach po sprzęcie do zimowej zabawy zostały tylko puste półki. Prognoza pogody wskazuje na to, że śniegiem będziemy się cieszyć przez kolejne dni, wielu mieszkańców zadaje więc sobie pytanie: gdzie wybrać się na sanki w Toruniu? Oto najlepsze miejscówki!

📢 GIS ostrzega: "Te produkty mogą zagrażać życiu i zdrowiu". Masz je w domu? Natychmiast je wyrzuć!

GIS po raz kolejny odkrył produkty, które są groźne dla naszego zdrowia. Służby sanitarne regularnie kontrolują towary oferowane nam w sklepach. I nie chodzi tylko o terminy przydatności do spożycia czy sposób ich przechowywania. Dokładnie sprawdzane są składy towarów pod kątem szkodliwości dla zdrowia. Jeśli Główny Inspektorat Sanitarny wykryje tego typu wady, natychmiast o nich informuje opinię publiczną, a dany produkt bezzwłocznie wycofywany jest ze sprzedaży. Sprawdźmy, co usunięto ze sklepowych półek w ostatnich tygodniach.

📢 Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zobacz archiwalne zdjęcia z NAC!

Toruń z okresu dwudziestolecia międzywojennego na wyjątkowych fotografiach Narodowego Archiwum Cyfrowego. Sprawdź, jak wyglądało nasze miasto w tym czasie!

📢 Znani torunianie zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

Warto wiedzieć, że od końca grudnia trwają szczepienia przeciw koronawirusowi. To wielka szansa na pokonanie epidemii. 15 stycznia rozpocznie się rejestracja do narodowego programu szczepień przeciwko koronawirusowi. Sprawdź, kto ze znanych torunian zamierza się zaszczepić!

📢 Toruń: Ojciec Tadeusz Rydzyk dostanie 60 mln zł z budżetu państwa. Na co? Sprawdź szczegóły!

Toruń: 60 milionów złotych – tyle otrzyma ojciec Tadeusz Rydzyk z budżetu państwa. Pieniądze mają zostać przeznaczone na Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, które według założeń powinno rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. Budową instytucji zajmuje się Fundacja Lux Veritatis, założona przez ojca Rydzyka. Oto szczegóły!

📢 To mogli zrobić tylko Janusze Budownictwa! Zobacz te MEMY

Fantazja i kreatywność niektórych "budowlańców" nie zna granic. Nierzadko trudno jest uwierzyć w to, co wykonali. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz najlepsze MEMY z "dziełami" Januszów Budownictwa. Będziecie w szoku!

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tutaj w Toruniu będą szczepienia przeciwko Covid-19. Lista przychodni i zasady krok po kroku

Mieszkańcy Torunia będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. w 19 punktach w mieście. 15 stycznia rozpocznie się rejestracja powszechnych szczepień, a w pierwszej kolejności szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym wojsko oraz nauczyciele.

📢 Poszukiwani stręczyciele. Policja ściga tych alfonsów i sutenerów czerpiących zyski z cudzego nierządu. Stręczyciele zmuszali do prostytucji

Policja poszukuje sutenerów, którzy nakłaniali lub zmuszali kobiety do uprawiania prostytucji, a następnie czerpali z tego korzyści. Zobacz, czy kogoś nie rozpoznajesz. To może być Twój sąsiad. Ścigani stręczyciele w galerii

📢 Szczepionka przeciw Covid-19: pytania, które zadają sobie seniorzy. Odpowiada nasz ekspert, prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Mazur

Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 seniorów rozpoczną się 25 stycznia, a zapisy na nie dziesięć dni wcześniej. Jako pierwsi - poza grupą pracowników służby zdrowia - ochroną zostaną objęte osoby powyżej 60. roku życia, w kolejności od najstarszych. Wraz z nimi w gronie obywateli tzw. pierwszej grupy znaleźli się też pracownicy służb mundurowych, żłobków oraz klubów malucha i nauczyciele. Gdzie zgłosić zamiar zaszczepienia się? Ile to kosztuje, czego spodziewać się po szczepieniu? - zachodzą w głowę seniorzy. Zebraliśmy osiem najczęściej pojawiających się pytań, jakie stawiają sobie seniorzy. Odpowiada nasz ekspert, prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Mazur, śląski konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych.

📢 Kuba Wojewódzki i jego mieszkanie. Tak wygląda nadmorski apartament Kuby Wojewódzkiego [ZDJĘCIA]

Mieszkanie Kuby Wojewódzkiego

📢 Te meble możesz mieć za darmo. Najnowsze ogłoszenia OLX w Kujawsko-Pomorskiem [8.01.2020]

Przy odrobinie szczęścia, za darmo można dostać nawet pianino. Na różnych portalach trafiają się prawdziwe skarby, które dotychczasowi właściciele są gotowi oddać za darmo, byle tylko ktoś zainteresowany wziął na siebie ciężar ich ewakuacji. Jakie meble można dostać za darmo w Kujawsko-Pomorskiem? Przejrzeliśmy oferty z serwisu OLX.

📢 Kujawsko-pomorskie. Te osoby są poszukiwane przez policję za niepłacenie alimentów! [zdjęcia]

Policja poszukuje wielu osób. Ich wizerunki publikowane są na stronie policji. Sprawdziliśmy osoby, które są poszukiwane przez policje w województwie kujawsko-pomorskim na podstawie artykułu 209 kodeksu karnego, czyli uchylania się od obowiązku płacenia alimentów na dzieci. W artykule znajdziecie zdjęcia poszukiwanych osób zamieszczane na stronie poszukiwani.policja.pl za niepłacenie alimentów (dostęp 5.01.2021).

ZOBACZ KONIECZNIE

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie