PB, DL
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali z Tsmokami Mińsk aż 87:61 w pierwszym meczu eliminacyjnym Ligi Mistrzów. W sobotę rewanż w stolicy Białorusi. Sławomir Kowalski
26 punktów przed sobotnimnżem eliminacji Ligi Mistrzów w Mińsku z Tsmokami mają koszykarze Polskiego Cukru Toruń. We własnej hali pokonali bowiem rywali aż 87:61. Decydująca była pierwsza kwarta, którą torunianie wygrali aż 29:4. W ósmej minucie było już 20:0! Od drugiej kwarty mecz się wyrównał, choć jeszcze w 14. minucie Polski Cukier miał najwyższą przewagę (37:8). Kryzys przyszedł w trzeciej kwarcie, przegranej 15:24. W czwartej jednak torunianie wrócili na prawidłowe tory. - Moi zawodnicy zagrali świetny mecz, zrealizowali wszystko, co sobie zakładaliśmy - ocenił trener Dejan Mihevc. - Za nami jest jednak dopiero połowa. Polski Cukier - Tsmoki Mińsk 87:61 (29:4, 23:18, 15:24, 20:15). Polski Cukier: Cel 27 (4), Mbodj 13, Gruszecki 9 (2), Wiśniewski 5, Lowery 6, oraz Śnieg 8, Sulima 8, Diduszko 7, Perka 2; Tsmoki: Liutycz 12 (2), Sarikopoulos 10, Govens 10 (1), Moody 8 (1), Shelton 6oraz Meszczarakou 6, Semianiuk 4, Kudriawcow 3 (1), Trastsinetski 2, Sitnik 0 Rewanż w sobotę w Mińsku o godz. 19.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani