MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Uwaga, jest problem z przejazdem ulicą Podgórną! To efekt przebudowy skrzyżowania

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Rozpoczęła się budowa wyniesionego skrzyżowania u zbiegu ulic Podgórnej i Wiązowej w Toruniu. Zamknięcie tego miejsca dla ruchu spowodowało problem z przejazdem przez tę część miasta.

Początek remontu

Budowa wyniesionego skrzyżowania u zbiegu ulic Podgórnej i Wiązowej w Toruniu rozpoczęła się we wtorek 5 marca. W godzinach porannego szczytu to miejsce było jeszcze przejezdne. Potem zostało zamknięte dla ruchu. Skrzyżowanie zostało wygrodzone i rozpoczęły się roboty ziemne.

Problem pojawił się w godzinach popołudniowego szczytu. Mimo wcześniejszych informacji i tablic informacyjnych wielu kierowców jechało Podgórną od strony jej skrzyżowania z Legionów. Pojawił się tu długi sznur samochodów. Ich kierowcom przed skrzyżowaniem z Wiązową pozostało zawracanie. Powstał w związku z tym na Podgórnej zapanował spory chaos. Przybyło też samochodów na równoległej ulicy Lelewela

Przypomnijmy, że objazd wytyczony został ulicami Legionów i Grudziądzką.

Dlaczego remont zbiegu ulic w Toruniu?

Wyniesione skrzyżowanie u zbiegu ulic Podgórnej i Wiązowej ma poprawić bezpieczeństwo na pierwszej z nich - dzięki spowolnieniu ruchu. Jezdnia na nim znajdzie się na wysokości chodników. Wjazd na wyniesioną powierzchnię skrzyżowania odbywać się będzie poprzez specjalnie ukształtowane rampy, działające podobnie jak progi zwalniające.

Bieżące wypadki i utrudnienia w Kujawsko-Pomorskiem

Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu Podgórnej z Wiązową zostanie wykonana z kostki betonowej. Wykonawcą prac jest firma P.W. Drobet, która najpierw musiała przygotować projekt przebudowy tego miejsca i uzyskać wszystkie niezbędne decyzje.

Utrudnienia związane z przebudową zbiegu ulic Podgórnej i Wiązowej na skrzyżowanie wyniesione mają potrwać dwa miesiące. Dodajmy, że na czas budowy wyniesionego skrzyżowania odcinek ulicy Wiązowej między ulicami Podgórną a Lelewela jest dwukierunkowy.

Inwestycja u zbiegu Podgórnej i Wiązowej to kolejny element Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych i Rowerzystów, który miasto realizuje od 2017 roku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto