Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń: Tak od środka wyglądają "Mieszkania Plus"! Zobacz zdjęcia!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Tak w środku wyglądają budowane w Toruniu "Mieszkania Plus". 

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak w środku wyglądają budowane w Toruniu "Mieszkania Plus". Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Jacek Smarz
"Mieszkania Plus" powstają w Toruniu przy ul. Okólnej 12. W czwartek (08.07) przedstawiciele mediów zaproszeni zostali na finiszującą budowę. Dzięki temu prezentujemy Czytelnikom galerię zdjęć. Jest co podziwiać! Zobaczcie sami!

Zobacz wideo: Duże zmiany w kodeksie drogowym. To musisz wiedzieć!

Mieszkań przy ul. Okólnej 12 będzie 320. Zgodnie z projektem - przygotowanym przez pracownię S.A.M.I Architekci - osiedle składa się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. W każdym z nich zaplanowano 40 mieszkań, po 10 na każdej kondygnacji. Centralną część osiedla będzie stanowił plac, który znajdzie się przy głównym wjeździe od strony wschodniej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie zaprojektowano natomiast część rekreacyjną z placem zabaw. Mieszkania są różnej wielkości. To 208 lokali dwupokojowych, 88 trzypokojowych oraz 24 kawalerki.

Mieszkania Plus w Toruniu. Kto może dostać mieszkanie?

"Mieszkanie Plus" to program rządowy. Najemcą lokalu może zostać każdy - od studenta przez rodzinę po seniora. Musi jednak spełnić dwa najważniejsze kryteria, którymi są: brak prawa własności lub współwłasności do mieszkania/domu, jak również brak prawa do lokalu spółdzielczego, zdolność czynszowa.

Tak jak w całym kraju, rekrutacja w Toruniu prowadzona będzie dwuetapowo.

  • Pierwszy etap polega na sprawdzeniu, czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Na dodatkowe punkty będą mogły liczyć osoby, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, a także rodziny z dziećmi i rodziny dotknięte niepełnosprawnością.
  • Drugi etap to sprawdzanie zdolności czynszowej kandydata, czyli tego, czy najemca jest w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę, emerytura), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Podkreślmy, że za I etap zawsze w kraju odpowiada samorząd, a za II etap - spółka PFR Nieruchomości S.A., partner rządowego programu.

O zasadach naboru i terminach napiszemy niebawem.
W dzisiejszym briefingu prasowym udział wzięli: Michał Zaleski, Prezydent Torunia, Zbigniew Rasielewski, Zastępca Prezydenta Torunia, Przemysław Borek, Prezes Zarządu w Pekabex Bet S.A., Wojciech Caruk, Prezes Zarządu PFR Nieruchomości S.A. oraz S.A.M.I Architekci.

Warto przeczytać

Trwa głosowanie...

Czy grasz w Lotto?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Toruń: Tak od środka wyglądają "Mieszkania Plus"! Zobacz zdjęcia! - Toruń Nasze Miasto

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto