Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Rusza nabór do przedszkoli i podstawówek. Znamy harmonogram!

Justyna Wojciechowska-Narloch
Justyna Wojciechowska-Narloch
W czwartek zorganizowano konferencję prasową, by szczegółowo poinformować o zasadach i terminach naboru
W czwartek zorganizowano konferencję prasową, by szczegółowo poinformować o zasadach i terminach naboru Grzegorz Olkowski
4 marca, w poniedziałek od godz. 12 będzie można zapoznawać się z ofertą i składać wnioski o przyjęcie do miejskich przedszkoli i pierwszych klas podstawówek w Toruniu. Wyniki rekrutacji znane będą 18 kwietnia.

Dziki w Toruniu

od 7 lat

Postępowanie rekrutacyjne będzie odbywało się z wykorzystaniem systemu informatycznego - w internecie rodzice zapoznają się z ofertą poszczególnych placówek oraz będą aplikować o przyjęcie do przedszkola i szkoły. System wystartuje punktualnie w południe w poniedziałek.

Adresy dla kandydatów:

  • www.torun.przedszkola.vnabor.pl
  • www.torun.podstawowe.vnabor.pl

Kto ma szanse na przedszkole?

Przy naborze do przedszkoli pod uwagę brane są dwa rodzaje kryteriów. Pierwsze z nich to tzw. kryteria ustawowe ustanowione przez państwo, a dopiero potem warunki postawione rodzicom przez gminę. Według tych pierwszych promowane są dzieci z rodzin wielodzietnych, maluchy samotnych bądź niepełnosprawnych rodziców oraz te z pieczy zastępczej.
Drugi rodzaj kryteriów to te ustanowione przez lokalny samorząd. To przede wszystkim meldunek na terenie miasta. Liczyć się będzie także zatrudnienie rodziców lub pobierana przez nich nauka w trybie dziennym. Pod uwagę brana będzie też m.in. bliskość przedszkola od miejsca zamieszkania dziecka lub miejsca pracy rodziców oraz deklaracja, że maluch będzie korzystał z oferty placówki przez co najmniej osiem godzin dziennie.

Dla kogo szkoła poza obwodem?

Szkoły podstawowe muszą przyjąć wszystkich kandydatów zamieszkałych w ich wyznaczonym obwodzie. Planowana liczba oddziałów wynika z danych demograficznych dla poszczególnych części miasta. Jeśli w danej placówce pozostaną jeszcze wolne miejsca - a może się tak stać, bo niektórzy rodzice wybierają szkoły niepubliczne bądź artystyczne - to dyrektor ma prawo przyjąć dzieci spoza rejonu. Te jednak muszą spełnić kilka warunków.

Podstawowym z nich jest zamieszkiwanie w Toruniu i tu odprowadzanie podatków. Kolejny to lokalizacja szkoły blisko miejsca zamieszkania dziecka bądź miejsca pracy jego rodziców. Jeśli do placówki, o miejsce w której ubiega się kandydat, uczęszcza już jego starsze rodzeństwo, doliczane są dodatkowe punkty przy naborze.

Harmonogram naboru do klas pierwszych i przedszkoli:

  • 4 - 15 marca - złożenie wniosku o przyjęcie
  • do 4 kwietnia - weryfikacja złożonych dokumentów
  • 9 kwietnia - podanie do publicznej wiadomości list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów
  • 9 - 16 kwietnia - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
  • 18 kwietnia - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto