Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń: Rozbudowa szpitala na Bielanach. Tak wyglądają pokoje administracji, sale operacyjne i korytarze [dużo zdjęć]

Paulina Błaszkiewicz
Paulina Błaszkiewicz
Meldunek z rozbudowy szpitala na Bielanach. Zobaczcie, jak wyglądają pokoje administracji, sale operacyjne i korytarze [dużo zdjęć]
Meldunek z rozbudowy szpitala na Bielanach. Zobaczcie, jak wyglądają pokoje administracji, sale operacyjne i korytarze [dużo zdjęć] fot. Szymon Zdziebło - tarantoga.pl dla UMWKP
Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trwają intensywne prace. Kilka budynków nowej części szpitalnego kompleksu jest już gotowych. Zgodnie z ostatnim zatwierdzonym harmonogramem inwestycja zakończy się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Toruń: Rozbudowa szpitala na Bielanach. Tak wyglądają pokoje administracji, sale operacyjne i korytarze [dużo zdjęć]

Budynek administracyjny bez apteki szpitalnej; garaż wielopoziomowy; Budynki techniczne (kotłownia olejowa, trafostacja, garaż dla karetek), podziemny neutralizator ścieków dla centralnej sterylizacji i stacji mycia łóżek), trafostacja i podziemny neutralizator ścieków dla oddziałów zakaźnych, miejsce gromadzenia odpadów komunalnych, agregat prądotwórczy (DRUPS) ze zbiornikiem paliwa. Zbiornik ZBW3 – zbiornik na wodę pitną zapasowe źródło wody dla szpitala to miejsca już gotowe w nowej części szpitalnego kompleksu.

Polecamy

Z kolei dla szpitala zakaźnego i poradni przyszpitalnych, budynku bramy wjazdowej i rozprężalni gazów medycznych trwa procedura odbiorowa.

Budowa szpitala w Toruniu. Tak wyglądają pokoje administracji i sale! Szczegóły w galerii

Rozbudowa szpitala na Bielanach - Które z ważnych instalacji są już gotowe?

Wszystkie instalacje, zarówno wewnętrzne, jak i sieci zewnętrzne są już gotowe lub są na etapie końcowym. Ponieważ działają w systemie, zostaną uruchomione dopiero po zakończeniu odbiorów budynków. Instalacje są częścią budynków, więc nie mogą zostać przekazywane oddzielnie.

Polecamy

Kolejne budynki zostaną przekazane zostaną do użytku zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem:

  • szpital zakaźny z poradniami – we wrześniu 2020
  • nowy budynek główny – koniec listopada 2020,
  • szpital psychiatryczny – październik 2020.

Modernizacja i przebudowa szpitala na Bielanach w Toruniu - kiedy koniec prac?

Zgodnie z ostatnim zatwierdzonym harmonogramem cała inwestycja zakończy się w pierwszym kwartale 2021 roku. Po zakończeniu budynku głównego , czyli pod koniec listopada 2020 roku rozpocznie się procedura odniorowa, która ma trwać 2 miesiące. W związku z tym na początku lutego będą mogli być przyjmowani pacjenci.

Jak informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, zaawansowane są także prace w zakresie zagospodarowania terenu.

- Powstają dziedzińce wewnętrzne, ścieżki utwardzone i parkowe, nawierzchnie, posadzone są krzewy, zagospodarowane trawniki. Powstaje także parking naziemny w miejscu, gdzie dotychczas stały kontenery biura budowy - wymienia Beata Krzemińska.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto