Toruń. Pierwsza Komunia Św. Szkoły Salezjańskiej. Mamy zdjęcia z uroczystości

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Uczniowie Szkoły Salezjańskiej w Toruniu do Pierwszej Komunii Świętej przystępowali w sobotę, 27 maja, w dwóch grupach.
Uczniowie Szkoły Salezjańskiej w Toruniu do Pierwszej Komunii Świętej przystępowali w sobotę, 27 maja, w dwóch grupach. Piotr Lampkowski
W sobotę (27.05) do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci ze Szkoły Salezjańskiej w Toruniu. Wydarzenie miało miejsce w kościele pw. św. Antoniego na Wrzosach. Był przy tym nasz fotoreporter.

Zobacz wideo: Co zrobić ze zwierzęciem przed wyjazdem na urlop?

Uczniowie Szkoły Salezjańskiej w Toruniu do Pierwszej Komunii Świętej przystępowali w sobotę, 27 maja, w dwóch grupach.

Pierwsza grupa, licząca 22 dzieci, miała swoje uroczystości o godzinie 10.00. Liczniejsza prawie dwukrotnie grupa druga natomiast - o godzinie 12.00. Uroczystości odbywały się w kościele pod wezwaniem św. Antoniego na Wrzosach.

- Łącznie do Pierwszej Komunii Świętej przystępuje u nas w tym roku ponad 60 dzieci. Zarówno dla nich wszystkich, jak i ich rodziców 27 maja to ważny dzień - podkreśla ks. Leszek Zioło, dyrektor Szkoły Salezjańskiej w Toruniu.

"Niech wzrastają na dobrych ludzi, chrześcijan i uczciwych obywateli"

Patronem Szkoły Salezjańskiej w Toruniu jest św. Jan Bosko. Szkoła kształci i wychowuje w oparciu o stosowany w szkołach salezjańskich na całym świecie "system wychowawczy św. Jana Bosko". Placówka jest bezpieczna i nowoczesna. Wartości, które są tutaj najważniejsze w wychowaniu to mądrość, zdrowie, świętość, piękno i prawda. Rozwój duchowy uczniów jest tutaj tak samo istotny jak zdobywanie wiedzy.

-Wszystkim przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej dzieciom życzymy, żeby wzrastały na dobrych ludzi, chrześcijan i uczciwych obywateli. W myśl tego, na co nacisk kładzie idea naszej szkoły i jej patron. Zarówno dzieciom jak i rodzicom życzymy Bożego pokoju i miłości - dzisiejszy świat bardzo ich potrzebuje - mówi ks. Leszek Zioło, dyrektor szkoły.

Dodajmy, że sobotnie uroczystości pierwszokomunijne w kościele pw. św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu nie są pierwszego tego rodzaju w tegorocznym maju. Tydzień wcześniej do Pierwszej Komunii Świętej przystępowały tutaj m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz uczniowie Szkoły Muzycznej.

Na pamiątkę ważnego dla dzieci i rodziców dnia

Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej to ważne wydarzenie dla dzieci i opiekunów w wymiarze duchowym. Ma też jednak, jak wiadomo, swój bardziej przyziemny aspekt. Tradycyjnie łączy się z takimi przyjemnościami jak rodzinne spotkania, przyjęcia, obdarowywanie dzieci prezentami.

"Nowości" od 55 lat starają się być blisko wszystkich ważnych dla torunian spraw i wydarzeń. W maju, jak co roku, nasi fotoreporterzy uwieczniają uroczystości pierwszokomunijne. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że fotograficzne relacje z tych wydarzeń będą pamiątką zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz wychowawców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie