Toruń. Maturalny ranking ogólniaków. Sprawdź, jak na tegorocznym egzaminie wypadły licea

Justyna Wojciechowska-Narloch
Justyna Wojciechowska-Narloch
Toruńscy uczniowie podczas tegorocznych matur okazali się lepsi od swoich rówieśników w regionie i kraju jeśli chodzi o zdawalność egzaminów. My natomiast sprawdziliśmy, jak z przedmiotów obowiązkowych wypadły poszczególne licea w mieście. Nasze zestawienie przygotowaliśmy na podstawie danych udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.  >>>>>
Toruńscy uczniowie podczas tegorocznych matur okazali się lepsi od swoich rówieśników w regionie i kraju jeśli chodzi o zdawalność egzaminów. My natomiast sprawdziliśmy, jak z przedmiotów obowiązkowych wypadły poszczególne licea w mieście. Nasze zestawienie przygotowaliśmy na podstawie danych udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku. >>>>>Piotr Krzyżanowski
Udostępnij:
Toruńscy uczniowie podczas tegorocznych matur okazali się lepsi od swoich rówieśników w regionie i kraju jeśli chodzi o zdawalność egzaminów. My natomiast sprawdziliśmy, jak z przedmiotów obowiązkowych wypadły poszczególne licea w mieście. Nasze zestawienie przygotowaliśmy na podstawie danych udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.

Zobacz wideo: Pfizer dla uczniów. Od września szczepienia w szkołach.

To nie zaskoczenie, że na pierwszym miejscu naszego rankingu znajduje się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące, placówka prowadzona przez UMK. Szkoła ta od lat należy do najlepszych i najbardziej prestiżowych w kraju. Jej uczniowie to najzdolniejsza młodzież nie tylko z Torunia i regionu, ale też z odległych zakątków Polski. W tegorocznym rankingu "Perspektyw" Uniwersyteckie LO w Toruniu znalazło się na pierwszym miejscu w kraju jeśli chodzi o liczbę olimpijczyków. Pełny ranking znajdziesz w galerii.

SPRAWDŹ RANKING SZKÓŁ:

Toruń lepszy niż kraj i region

Tu warto przypomnieć, że uczniowie z Torunia wypadli najlepiej w naszym regionie, jeśli chodzi o zdawalność. Egzamin dojrzałości zdało u nas 76 procent absolwentów szkół średnich. Najlepiej wypadł język angielski. Egzamin z tego przedmiotu zdało 95 procent uczniów. Z języka polskiego mieliśmy w tym roku zdawalność na poziomie 92 procent. Gorzej wypadła matematyka - 81 procent uczniów zdało ją na poziomie podstawowym.

- Warto zaznaczyć, że zdawalność w toruńskich szkołach jest wyższa od normy krajowej (74,5 procent) oraz województwa kujawsko-pomorskiego (70,1 procent). Ta zdawalność jest również wyższa z uwzględnieniem typów szkół – liceów ogólnokształcących, techników - podkreślał toruński magistrat w lipcu, gdy ogłoszono wyniki egzaminów.

Spośród toruńskich liceów najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące (98,6 procent zdawalności), a spośród wszystkich typów szkół Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia (tu maturę zdali wszyscy uczniowie). Dodatkowo wysoką zdawalnością mogą się pochwalić: V Liceum Ogólnokształcące (97,5 procent), X LO (ponad 97 procent) i IV LO (ponad 96 procent).

Tworząc nasze zestawienie posłużyliśmy się danymi z gdańskiej OKE. Pod uwagę wzięliśmy trzy obowiązkowe dla wszystkich przedmioty na poziomie podstawowym. To polski, matematyka i język obcy. Zdecydowaliśmy się na uwzględnienie angielskiego, bo właśnie ten język wybrało najwięcej zdających.

SPRAWDŹ RANKING SZKÓŁ W NASZEJ GALERII:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie