Toruń. KH Energa znów przegrała. Na Tor-Torze górą goście z Oświęcimia [zdjęcia z meczu i trybun]

Daniel Ludwiński
Trwa zła passa KH Energi - w niedzielny wieczór torunianie ulegli na Tor-Torze Re-Plast Unii Oświęcim 4:6 (1:1, 1:4, 2:1). Agnieszka Bielecka

W spotkaniu z liderem torunianie zdecydowanie nie byli faworytami, ale w końcówce powalczyli. Wynik otworzyli wprawdzie goście z Oświęcimia, jednak w końcówce pierwszej tercji Jakub Gimiński wyrównał i ta część spotkania skończyła się wynikiem 1:1.y

Niestety, później było już gorzej i po drugiej tercji Re-Plast Unia prowadziła 5:2. W ostatnich 20 minutach torunianie nie chcieli się jednak poddawać - najpierw trafił Elias Elomaa, a następnie, na mniej niż minutę przed końcem, także Patrik Szécsi. Szukając wyrównującego gola torunianie wycofali bramkarza, ale wtedy szóstego gola dla gości zdobył Krystian Dziubiński.

Przegrana z Re-Plast Unią oznacza, że seria porażek w wykonaniu jest coraz dłuższa

KH Energa - Re-Plast Unia Oświęcim 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)
0:1 Teddy Da Costa - Roman Graborenko Erik Ahopelto (7:06, w osłabieniu), 1:1 Jakub Gimiński - Eemeli Jeskanen, Kamil Kalinowski (19:42), 1:2 Krystian Dziubiński - Pawło Padakin (25:16, 4 na 4), 1:3 Andrij Denyskin - Teddy Da Costa, Michael Cichy (27:54, w przewadze), 2:3 Adrian Jaworski - Ilia Korenczuk (32:28, w przewadze), 2:4 Andrij Denyskin - Michael Cichy, Teddy Da Costa (34:36), 2:5 Roman Graborenko - Łukasz Krzemień, Sebastian Kowalówka (39:29), 3:5 Elias Elomaa (53:52), 4:5 Patrik Szécsi - Niki Koskinen, Illa Korenczuk (59:16, 4 na 4, bez bramkarza), 4:6 Krystian Dziubiński (59:56, do pustej bramki)
KH Energa: Studziński, Lisewski - Jaworski, Szécsi , Zając, Koskinen, Viitanen - Gimiński, Bajwenko, Korenczuk, Syty, M. Kalinowski - Augstkalns, Zieliński, Elomaa, K. Kalinowski, Jeskanen - Szyrokow, Schafer, Olszewski, Maćkowski, Wenker