Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Jak będzie funkcjonował Tor-Tor w trakcie remontu? Co zostanie wymienione?

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Lodowisko Tor-Tor
Lodowisko Tor-Tor Grzegorz Olkowski/Polska Press
Do końca roku na Tor-Torze zostaną wymienione bandy i maszynownia chłodząca. Remont spowoduje przełożenie jednego meczu Polskiej Hokej Ligi.

Obejrzyj: Kulisy sesji fotograficznej Siła Kobiet 2022

od 16 lat

Modernizacja Tor-Toru. Co będzie robione?

W ramach zadania zaplanowano wymianę band zgodnie z regulaminem PZHL (dostosowanie do wytycznych IIHF), wymianę maszynowni chłodniczej, wymianę oświetlenia na energooszczędne, wymianę systemu osuszania powietrza, remont zaplecza szatniowo-sanitarnego wraz z ciągami komunikacyjnymi oraz modernizację systemu grzewczego. Dofinansowanie od państwa, które mogła otrzymać Gmina to maks. 50 proc. kosztów całkowitych zadania związanych z funkcją sportową obiektów. Łączny koszt modernizacji Tor-Toru wynosi 2.575.000 zł.

Wymiana band i maszynowni do końca roku!

Pierwszy etap modernizacji na Tor-Torze, czyli wymiana band i maszynowni chłodniczej ma się rozpocząć 19 grudnia br. Według założeń prace potrwają do końca roku.

- W związku z tym, konieczne będzie przełożenie jednego meczu Polskiej Hokej Ligi pomiędzy KH Energą Toruń i Zagłębiem Sosnowiec na inny termin. Poza tym, nie przewidujemy większych utrudnień - wyjaśnia Marek Osowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Polecamy

Kolejny etap, czyli wymiana oświetlenie na energooszczędne, wymiana systemu osuszania powietrza, remont zaplecza szatniowo-sanitarnego wraz z ciągami komunikacyjnymi oraz modernizacja systemu grzewczego odbędzie się po zakończeniu sezonu zimowego.

- Prawdopodobnie nastąpi to jakoś w marcu i wtedy zamkniemy być może jedno lodowisko - dodaje Marek Osowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto