Przez siedem dni (3-9 września) ciepłej wody miało nie być na Starówce i w rejonie ul © Archiwum Polska Press
[3/7]

Toruń bez ciepłej wody krócej, niż planowano! Wiemy, do kiedy! Zimna woda będzie płynąć w kranach już niedługo!

Przez siedem dni (3-9 września) ciepłej wody miało nie być na Starówce i w rejonie ul. Wojska Polskiego, Osiedla Chrobrego (ul. Bażyńskich i ul. Chrobrego), Jakubskiego Przedmieście (rejon ul. Antczaka, ul. Targowej, ul. Lubickiej), a także Sobieskiego oraz ul. Chrobrego i ul. Mazowieckiej.

Jak zapewnili dziś (sobota, 7 września) przedstawiciele PGE Toruń, prace przebiegają sprawniej, niż wcześniej zakładano.

- Przewidujemy, że do północy w poniedziałek (9.09) wszyscy odbiorcy, którzy mieli ograniczanie dostaw ciepłej wody, będą mieli przywrócone dostawy - informuje Julita Karpińska, rzecznik PGE Toruń. - Część rejonów miasta ma już od wczoraj ciepłą wodę. Ciepła woda sukcesywnie dociera do kolejnych obszarów Torunia. PGE Toruń dziękuje wszystkim mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość.

Zobacz też:

Kiedy ruszy remont mostu w Toruniu?


Władze PGE Toruń zapewniały od początku, że starały się wybrać najbardziej dogodny moment dla odbiorców, w końcówce sezonu turystycznego, po Festiwalu Skyway i przed sezonem grzewczym. Według zapewnień płynących ze spółki hotelarze oraz przedsiębiorcy wiedzieli o przerwach od kwietnia, a spółka robi wszystko, żeby im pomóc w tym trudnym czasie.

70 tys. torunian w tym hotele, sklepy, firmy i instytucje publiczne pozostają od wtorku (3 września) bez ciepłej wody. PGE Toruń wymienia strategiczną część sieci. Wiemy już jednak, że ciepła woda popłynie w kranach szybciej, niż pierwotnie zakładano!