Thriller w Gdyni. Zawisza pokonał Arkę 1:0 [ZDJĘCIA]

Adam Kamiński
Adam Kamiński/Ekstraklasa.net
W prawdziwym thrillerze, jaki miał miejsce w Gdyni, Arka uległa bydgoskiemu Zawiszy 0:1. Bardziej niż sam wynik interesujące są okoliczności w jakich został on ustalony. Sędzia główny pokazał w tym meczu aż 4 czerwone kartki (2 bezpośrednie), a w doliczonym czasie gry Charles Nwaogu nie wykorzystał rzutu karnego.

Przed meczem chyba nikt nie spodziewał się jak emocjonujące będzie to spotkanie. Choć padła tylko jedna bramka, końcówka była warta wszystkich pieniędzy świata! Takiego scenariusza nie napisałby nawet sam Hitchcock.

Na bramkę dla gości trzeba było czekać do 48. minuty. Piłkarze Zawiszy, wynagrodzili swoim kibicom fatalną pierwszą połowę i szybko po rozpoczęciu gry po przerwie zdobyli bramkę. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym znalazł się Daniel Mąka, który dobił strzał Łukasza Skrzyńskiego. Do zdobycia tej bramki przyczynił się Maciej Szlaga, który odbił piłkę przed siebie, wprost pod nogi napastnika Zawiszy.

Jednak to nie Daniel Mąka, zdobywca bramki wyrósł na pierwszoplanową postać tego meczu. Zdecydowanie - i niestety - za taką postać trzeba uznać Jarosława Rynkiewicza, sędziego głównego tego spotkania. Arbiter chyba chciał pokazać kto rządzi czytaj dalej>>>>>>>>>>>>>>