Tak od środka wygląda Komenda Miejska Policji w Toruniu. Zobaczcie zdjęcia

Waldemar Piórkowski
Waldemar Piórkowski
Budynek przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie obecnie miesi się Komenda Miejska Policji, powstał w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku. Do 1999 roku pełnił on funkcję komendy wojewódzkiej. Stracił ten status w wyniku reformy administracyjnej, która zlikwidowała również województwo toruńskie.
Budynek przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie obecnie miesi się Komenda Miejska Policji, powstał w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku. Do 1999 roku pełnił on funkcję komendy wojewódzkiej. Stracił ten status w wyniku reformy administracyjnej, która zlikwidowała również województwo toruńskie. Grzegorz Olkowski
Udostępnij:
Budynek przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie obecnie miesi się Komenda Miejska Policji, powstał w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku. Do 1999 roku pełnił on funkcję komendy wojewódzkiej. Stracił ten status w wyniku reformy administracyjnej, która zlikwidowała również województwo toruńskie.

Obejrzyj: Odkrywamy Toruń. Nowy odcinek!

Z jednej strony komisariat, z drugiej agencja

Budynek nazywany kiedyś żartobliwie przez niektórych „białym domem” ma osiem kondygnacji plus piwnice. W 2004 roku w wyniku reorganizacji toruńskiej policji i z połączenia jednostek, które funkcjonowały na Bydgoskim Przedmieściu przy ulicy Bydgoskiej i na starówce przy Wałach gen. Sikorskiego, powstał tam również Komisariat Toruń-Śródmieście, do którego wejście znajduje się od strony ulicy PCK. Jest on integralną częścią budynku przy Grudziądzkiej. Z drugiej, jego wschodniej, strony znajduje się natomiast przybudówka, gdzie swoją siedzibę ma Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatura w Bydgoszczy Wydział Zamiejscowy w Toruniu. Ale bezpośredniego połączenia z resztą budynku on nie ma. Za tak zwanej komuny mieścił się tu wydział paszportowy Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych, który decydował, kto ten dokument dostanie, a kto nie.

Obiad z funkcjonariuszem

W 2015 roku budynek przy Grudziądzkiej przeszedł remont, w którego czasie - jak wyjaśniało ówczesne kierownictwo komendy — zostaną poprawione warunki przyjmowania mieszkańców oraz pracy policjantów. Ponieważ do tego czasu zdarzało się, że 3 dzielnicowych pracowało w jednym gabinecie i nie była to komfortowa sytuacja dla potencjalnych interesantów. Tym bardziej że czasami problemy, z którymi się zgłaszali, były bardzo osobiste.

Polecamy

W komendzie przy ulicy Grudziądzkiej funkcjonowała również stołówka, która przez pewien czas na przełomie wieków była dostępna również dla osób niezwiązanych z pracą w tym gmachu. Wchodziło się do niej "z miasta" osobnym wejściem od strony ulicy Grudziądzkiej i można było tam zjeść na przykład w miarę tani i smaczny obiad wraz z mundurowymi. Potem miejsce po stołówce przejęte zostało na potrzeby policji.
Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

Nowy gospodarz w gabinecie

Przypomnijmy też, że niedawno doszło do zmian personalnych w gabinecie komendanta toruńskiego garnizonu przy ulicy Grudziądzkiej. Od 25 lutego tego roku obowiązki szefa toruńskiej policji pełni Małgorzata Jorka, dotychczasowy pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Zastąpiła ona na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę Macieja Lewandowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie