Polecamy

Naturalne włosy i obowiązkowy stanik. Czego nie wolno uczniom w szkole? © Tekst: Justyna Wojciechowska-Narloch
[4/6]

Naturalne włosy i obowiązkowy stanik. Czego nie wolno uczniom w szkole?

Względy bezpieczeństwa

Zakaz dotyczy także biżuterii. Czasem dozwolone są małe, wkręcane w uszy kolczyki. Większe, wiszące są już wykluczone. To samo obowiązuje jeśli chodzi o łańcuszki, pierścionki i bransoletki. Ten zakaz podyktowany jest ponoć względami bezpieczeństwa.

W niektórych szkołach nie można też spożywać przyniesionych z domu czy kupionych po drodze niezdrowych produktów. To np. chipsy, napoje energetyczne, batony.

W statutach liceów do kwestii wyglądu podchodzą trochę bardziej liberalnie. Zasadniczo ubranie ma być ubraniem, a nie przebraniem. Makijaż jest dopuszczalny, ale tylko taki podkreślający naturalną urodę. Bielizna powinna być odpowiednia do szkoły, ale przede wszystkim niewidoczna.

CZYTAJ DALEJ >>>>>>

Czytaj także: Przestępcy z Kujawsko-Pomorskiego ścigani listami gończymi. Oni ukrywają się przed policją

Polecamy: Tych budynków w Toruniu już nie ma. Na pewno większość z nich pamiętacie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]Falę protestów wywołał nowy dress code, który próbowano przeforsować w jednym z liceów w Rzeszowie. W efekcie dyrekcja się z zakazów wycofała. My sprawdzamy, co w kwestii wyglądu wolno uczniom w Toruniu, a co jest niedopuszczalne.

Najnowsze wiadomości

reklama