Polecamy

Naturalne włosy i obowiązkowy stanik. Czego nie wolno uczniom w szkole? © Tekst: Justyna Wojciechowska-Narloch
[2/6]

Naturalne włosy i obowiązkowy stanik. Czego nie wolno uczniom w szkole?

Uczniowie rzeszowskiego liceum się zbuntowali, zorganizowali akcję w mediach społecznościowych, a w ostatni poniedziałek przyszli na lekcje ubrani z wielką fantazją, nic sobie nie robiąc z zapisów nowego statutu. Sytuację ostatecznie udało się uspokoić, a dyrekcja rozpoczęła negocjacje z młodzieżą oraz wspierającymi ją rodzicami.

Rada decyduje sama

Jeśli chodzi o szkolne statuty, to radom pedagogicznym nikt niczego nie narzuca. W kwestii ustalania zasad panujących w danej placówce mają one pełną swobodę. I tu spore zaskoczenie, bo wiele szkolnych regulaminów – nie tylko w Rzeszowie - zawiera bardzo rygorystyczne zapisy co do zachowań i wyglądu uczniów. Przewiduje też kary za niestosowanie się do statutowych postanowień.

CZYTAJ DALEJ >>>>>>

Czytaj także: Przestępcy z Kujawsko-Pomorskiego ścigani listami gończymi. Oni ukrywają się przed policją

Polecamy: Tych budynków w Toruniu już nie ma. Na pewno większość z nich pamiętacie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]Falę protestów wywołał nowy dress code, który próbowano przeforsować w jednym z liceów w Rzeszowie. W efekcie dyrekcja się z zakazów wycofała. My sprawdzamy, co w kwestii wyglądu wolno uczniom w Toruniu, a co jest niedopuszczalne.

Najnowsze wiadomości

reklama