Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szałwia. To zioło jest potrzebne nie tylko zimą. Na co działa szałwia?

redmf
Zioła na dobre zadomowiły się w polskiej kuchni. Ich zdrowotne właściwości znane są od wieków. Jednym z popularnych ziół wykorzystywanych w stanach chorobowych jest szałwia. Ma właściwości bakteriobójcze, dlatego jest pomocna w leczeniu wielu dolegliwości. Jakich?

>>>>>>>>CZYTAJ DALEJ
Zioła na dobre zadomowiły się w polskiej kuchni. Ich zdrowotne właściwości znane są od wieków. Jednym z popularnych ziół wykorzystywanych w stanach chorobowych jest szałwia. Ma właściwości bakteriobójcze, dlatego jest pomocna w leczeniu wielu dolegliwości. Jakich? >>>>>>>>CZYTAJ DALEJ
Zioła na dobre zadomowiły się w polskiej kuchni. Ich zdrowotne właściwości znane są od wieków. Jednym z popularnych ziół wykorzystywanych w stanach chorobowych jest szałwia. Ma właściwości bakteriobójcze, dlatego jest pomocna w leczeniu wielu dolegliwości. Szałwia lekarska jak sama nazwa wskazuje warta jest szczególnej uwagi.

Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

od 16 lat

Szałwia to jedno z ziół najczęściej wykorzystywanych w ziołolecznictwie. Właściwości szałwii znane są od stuleci. Tym ziołem zachwycała się już św. Hildegarda z Bingen, która zalecała szałwię na różnego rodzaju dolegliwości. W liściach szałwii znajduje sie wiele substancji mających korzystny wpływ na organizm. Jest olejek eteryczny a także flawonoidy, wykazujące działanie przeciwzapalne, kwasy organiczne i witaminy m.in. A, C, B oraz wiele składników mineralnych: wapń, magnez, potas, żelazo, cynk i sód. Nic dziwnego więc, że szałwia może być stosowana zarówno profilaktycznie, jak i w celach leczniczych.

Polecamy

Szałwia jest pomocna m.in. przy:

  • pielęgnacji skóry
  • miesiączce i menopauzie
  • Przeziębieniu
  • Pracy mózgu
  • Profilaktyce nowotworowej
  • Działa przeciwzapalnie
  • wspomaga trawienie

Sprawdź szczegółowo na co pomaga szałwia.

Szałwia ma więc szerokie zastosowanie. Niestety tak jak wszystko tak również stosowanie szałwii w nadmiarze może wywoływać skutki uboczne. Wynika to z faktu, jak czytamy w medonet.pl, występowania substancji chemicznej o nazwie tujon, której zbyt duże ilości mogą powodować drgawki oraz uszkadzać wątrobę i układ nerwowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto