Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Superroznosiciele COVID-19. Sprawdź, czy masz te cechy! Możesz łatwiej przenosić koronawirusa!

red.
Na łamach czasopisma "International Journal of Infectious Diseases" ukazał się artykuł Richarda Alberta Steina z Uniwersytetu w Princeton. Naukowiec ustalił, że zgodnie ze stosowaną w ekonomii zasadą Pareto (czyli 20/80), istnieje niewielki odsetek ludzi, którzy przenieśli wirusa SARS na dużą grupę osób. Według zasady Pareto to, czego jest mało, może pociągać za sobą większe skutki niż to, czego jest dużo. I choć jest to teoria ekonomiczna, to jednak, zdaniem Steina, ma ona również odzwierciedlenie w transmisji chorób zakaźnych. Nieliczni superroznosiciele nieświadomie nakręcają pandemię.
Na łamach czasopisma "International Journal of Infectious Diseases" ukazał się artykuł Richarda Alberta Steina z Uniwersytetu w Princeton. Naukowiec ustalił, że zgodnie ze stosowaną w ekonomii zasadą Pareto (czyli 20/80), istnieje niewielki odsetek ludzi, którzy przenieśli wirusa SARS na dużą grupę osób. Według zasady Pareto to, czego jest mało, może pociągać za sobą większe skutki niż to, czego jest dużo. I choć jest to teoria ekonomiczna, to jednak, zdaniem Steina, ma ona również odzwierciedlenie w transmisji chorób zakaźnych. Nieliczni superroznosiciele nieświadomie nakręcają pandemię. Przemyslaw Swiderski
Superroznosicielami nazywamy osoby, które zarażają w grupie społecznej częściej niż inni. Najważniejszą ich cechą jest transmisja większej ilości aerozoli na ludzi zdrowych. Oto lista czynników, które wykazują superroznosiciele. Zobacz, czy jesteś jednym z nich!

Zobacz wideo: Czy po zakażeniu covid-19 zyskujemy odporność?

Superroznosiciele COVID-19. Kto do nich należy?

Superroznosiciele tak potocznie mówimy o osobach, które są w znaczącej mniejszości w społeczeństwie. Jednak ich główną cechą jest fakt, że potrafią rozprzestrzeniać bardziej niż inni Covid-19. Historia zna przypadki, gdy osoby chore bezobjawowo transmitowały wirusy czy bakterie nawet na kilkudziesięciu ludzi.

Według amerykańskich uczonych z Narodowej Akademii Nauk 18 proc. superroznosicieli, odpowiada za 80 proc. zdiagnozowanych przypadków COVID-19.

WIĘCEJ O CECHACH SUPERROZNOSICIELI PRZECZYTASZ W PONIŻSZEJ GALERII:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto