Stypendia marszałka 2019 dla sportowców z województwa kujawsko-pomorskiego [lista nazwisk, zdjęcia]

Marcin Gołembiewski
Marcin Gołembiewski
Zaktualizowano 
We wtorek w kompleksie Zawiszy w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów sportowych samorządu województwa . Wsparcie finansowe otrzymało 145 uzdolnionych zawodników.

- Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier. Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy. W tym roku w gronie stypendystów mamy kilkunastu medalistów mistrzostw świata i Europy - powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Wśród 145 stypendystów znalazło się 48 zawodniczek i 97 zawodników z 48 klubów z Kujawsko-Pomorskiego, reprezentujących 19 dyscyplin. 132 stypendystów uprawia dyscypliny olimpijskie, 12 – nieolimpijskie. Siedmioro z nich to sportowcy niepełnosprawni.

O wsparcie dla zawodników mogły się ubiegać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa. Stypendia w wysokości do 350 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 420 tysięcy złotych.

W gronie medalistów mistrzostw świata i Europy są między innymi:
Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz, kajakarstwo) – brązowa medalistka MŚ seniorów w K-4 na 500 m, mistrzyni Europy U-23 w K-4 na 500 m, wicemistrzyni Europy U-23 w K-2 na 500 m,
Adrianna Sułek (Zawisza Bydgoszcz, lekkoatletyka) – brązowa medalistka MŚ juniorów w siedmioboju,
Kacper Kłos (MGLKS Tarpan Mrocza, podnoszenie ciężarów) – wicemistrz Europy seniorów,
Cezary Łączkowski (TKK Pacific Toruń, kolarstwo torowe) – mistrz świata juniorów w sprincie, wicemistrz świata juniorów w sprincie drużynowym; wicemistrz Europy juniorów w keirinie, brązowy medalista ME juniorów w sprincie drużynowym,
Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek, lekkoatletyka) – brązowa medalistka ME kadetek na 1500 m, uczestniczka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires,
Bartosz Grabowski (KS Włókniarz Chełmża, kajakarstwo) – mistrz świata juniorów i mistrz Europy juniorów w sprincie na 200 m,
Izabela Gałek (RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz) i Paulina Grzella (BKW Bydgposzcz, wioślarstwo) – brązowe medalistki mistrzostw Europy U-23 w czwórce podwójnej,
Fabian Barański (WTW Włocławek, wioślarstwo) – brązowy medalista MŚ U-23 w dwójce podwójnej,
Michał Gałka (UKS Copernicus Toruń, kolarstwo torowe) – mistrz Europy juniorów w wyścigu drużynowym na 4000 m na dochodzenie,
Maciej Kubik (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, tenis stołowy) – mistrz Europy kadetów w singlu i deblu, brązowy medalista ME kadetów w turnieju drużynowym,
Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek) – wicemistrzyni Europy juniorek w judo,
Igor Osuch i Miłosz Średziński (obaj LKS Horyzont Mełno, podnoszenie ciężarów) – srebrny i brązowy medalista mistrzostw Europy kadetów,
Monika Jagła, Natalia Ciesielska (obie KS Pałac Bydgoszcz, siatkówka) – brązowe medalistki ME juniorek.

Ranking dyscyplin według liczby przyznanych stypendiów:

  1. Kolarstwo – 26,
  2. Wioślarstwo – 22,
  3. Lekkoatletyka – 17,
  4. Kajakarstwo – 13,
  5. Hokej na trawie – 10,
  6. Podnoszenie ciężarów, boks i pływanie – po 7.

1 Górska Julia Klub Sportowo-Turystyczny Włókniarz Chełmża Kajakarstwo
2 Jarosz Natalia Klub Sportowo-Turystyczny Włókniarz Chełmża Kajakarstwo
3 Grabowski Bartosz Klub Sportowo-Turystyczny Włókniarz Chełmża Kajakarstwo
4 Czerwiński Jakub Nakielskie Towarzystwo Sportowe Trójka Nakło n/ Notecią Piłka Siatkowa
5 Trojański Szymon Nakielskie Towarzystwo Sportowe Trójka Nakło n/ Notecią Piłka Siatkowa
6 Ślaziński Adam CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
7 Wiśniewski Gracjan CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
8 Forc Wiktoria CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
9 Piasecki Ryszard CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
10 Chmara Sebastian CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
11 Kalitta Victoria CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
12 Sułek Adrianna CWZS Zawisza -Stowarzyszenie Lekkoatletyczne - Bydgoszcz Lekkoatletyka
23 Rempalski Kacper Toruński Klub Gimnastyczny Olimpijczyk Akrobatyka Sportowa
24 Barański Fabian Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie Wioślarstwo
25 Wołk Wiktoria Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Tarpan Mrocza Podnoszenie ciężarów
26 Kłos Kacper Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Tarpan Mrocza Podnoszenie ciężarów
27 Marach Monika Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Tarpan Mrocza Podnoszenie ciężarów
28 Jarliński Michał Klub Sportowy Champion Włocławek Boks
29 Ampulska Karolina Klub Sportowy Wda - Świecie Boks
30 Słomiński Jakub Klub Sportowy Wda - Świecie Boks
31 Szymańska Angelika Miejski Klub Sportowy Olimpijczyk Włocławek Judo
32 Tomczak Wiktoria Miejski Klub Sportowy Olimpijczyk Włocławek Judo
33 Węderlich Damian Energa Klub Tenisa Stołowego Toruń Tenis Stołowy
34 Kotowski Tomasz Energa Klub Tenisa Stołowego Toruń Tenis Stołowy
35 Ammacher Bartosz CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
36 Nowaczyk Hubert CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
37 Aleksandrowicz Sebastian CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
38 Kwasigroch Weronika CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
39 Gapska Nicole CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
40 Braun Amelia CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
41 Zezula Norman CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
42 Kitewski Aleksander CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
43 Wiśniewska Helena CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe - Bydgoszcz Kajakarstwo
44 Rochna Daniel Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
45 Sęk Igor Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
46 Gałka Michał Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
47 Frątczak Radosław Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
48 Woźniak Adam Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
49 Rutkowski Bartosz Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
50 Sawicki Mateusz Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
51 Lewandowski Michał Uczniowski Klub Sportowy Copernicus - Toruń Kolarstwo
52 Kalafarski Sebastian Uczniowski Klub Żeglarski Wiking - Toruń Żeglarstwo
53 Majewski Szymon Lipnowski Klub Kyokushin Karate - Lipno Karate Kyokushin
54 Gabrychowicz Katarzyna Lipnowski Klub Kyokushin Karate - Lipno Karate Kyokushin
55 Kubik Maciej Autonomiczna Sekcja Tenisa
Stołowego Olimpia-Unia -Grudziądz Tenis Stołowy
56 Kulczycki Samuel Autonomiczna Sekcja Tenisa
Stołowego Olimpia-Unia -Grudziądz Tenis Stołowy
57 Załęczny Krzysztof Toruński Klub Sportowy Judo - Toruń Judo
58 Piątek Michał CWZS Zawisza Klub Strzelecki - Bydgoszcz Strzelectwo
59 Miliwek Oskar CWZS Zawisza Klub Strzelecki - Bydgoszcz Strzelectwo
60 Seweryn Bartłomiej CWZS Zawisza Klub Strzelecki - Bydgoszcz Strzelectwo
61 Żuchowski Jacek Klub Sportowy Gladiator - Brodnica Boks
62 Pabjańczyk Wiktor Inowrocławski Klub Kyokushin - Inowrocław Karate Kyokushin
63 Żmudzińska Julia Międzyszkolny Klub Żeglarski Żnin Żeglarstwo
64 Szczepańska Zuzanna Inowrocławskie Towarzystwo Tenisowe Goplania - Inowrocław Tenis Ziemny
65 Wiśniewski Dawid Inowrocławskie Towarzystwo Tenisowe Goplania - Inowrocław Tenis Ziemny
66 Kulczyk Sylwia Autnomiczno-Ludowa Kolarska Sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
67 Milda Wiktoria Autnomiczno-Ludowa Kolarska Sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
68 Kubacki Sebastian Autnomiczno-Ludowa Kolarska Sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
69 Pizoń Karolina Autnomiczno-Ludowa Kolarska sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
70 Rudyk Bartosz Autnomiczno-Ludowa Kolarska sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
71 Deręgowski Przemysław Autnomiczno-Ludowa Kolarska sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
72 Welens Szymon Autnomiczno-Ludowa Kolarska sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
73 Lewandowski Radosław Autnomiczno-Ludowa Kolarska Sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
74 Włodarczyk Julia Autnomiczno-Ludowa Kolarska Sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
75 Wiklińska Iga Autnomiczno-Ludowa Kolarska Sekcja Stal - Grudziądz Kolarstwo
76 Łączkowski Cezary Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
77 Kucharski Bartosz Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
78 Fąk Maciej Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
Lp. Nazwisko, imię Klub sportowy Dyscyplina sportowa
79 Lorkowska Patrycja Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
80 Krześlak Natalia Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
81 Pastuszek Kamila Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
82 Pastuszek Paulina Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
83 Nerlo Aurelia Toruński Klub Kolarski Pacific - Toruń Kolarstwo
84 Janik Marcel Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie Wioślarstwo
85 Jaroć Bartłomiej Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie Wioślarstwo
86 Swobodziński Filip Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie Wioślarstwo
87 Twarowski Kacper Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie Wioślarstwo
88 Gacka Kinga Budowlany Klub Sportowy - Bydgoszcz Lekkoatletyka
89 Śliwicka Alicja Uczniowski Klub Sportowy Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Toruń Szachy
90 Zawieruszyński Damian Bydgoskie Stowarzyszenie Boksu Astoria - Bydgoszcz Boks
91 Kempa Szymon Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
92 Streich Oskar Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
93 Pawlikowski Szymon Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
94 Weiwer Julia Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
95 Raczyńska Zuzanna Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
96 Trześniewski Michał Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
97 Komakowski Bartosz Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń Wioślarstwo
98 Frąckowiak Jakub Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
99 Zieliński Wiktor Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
100 Dziewieczyński Damian Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
101 Gałek Izabela Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
102 Krzewiński Radosław Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
103 Paduch Paweł Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
104 Płotka Jarosław Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
105 Żuchowski Filip Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia - Bydgoszcz Wioślarstwo
106 Bembenek Tomasz Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
107 Bembenek Eryk Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
108 Koperski Maksymilian Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
109 Kasprzyk Wojciech Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
110 Pilaczyński Szymon Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
111 Lange Michał Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
112 Królak Mateusz Ludowy Klub Sportowy Rogowo Hokej na trawie
113 Karpus Michał Uczniowski Klub Sportowy Rotmistrz - Grudziądz Szachy
114 Jagła Monika Klub Sportowy Pałac - Bydgoszcz Siatkówka
115 Ciesielska Natalia Klub Sportowy Pałac - Bydgoszcz Siatkówka
116 Majczyk Julia Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawych Start - Bydgoszcz Pływanie
117 Tomasik Piotr Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawych Start - Bydgoszcz Podnoszenie ciężarów
118 Wilkowski Mikołaj Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawych Start - Bydgoszcz Pływanie
119 Bełc Anna Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawych Start - Bydgoszcz Lekkoatletyka
120 Cieślińska Marta Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawych Start - Bydgoszcz Podnoszenie ciężarów
121 Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego Kumade - Toruń Karate Tradycyjne
122 Trambowicz Zuzanna Międzyszkolny Klub Sportowy przy SP 63 - Bydgoszcz Pływanie
123 Paliwoda Borys Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu Baszta - Żnin Szachy
124 Topolewska Klaudia Międzyszkolny Klub Sportów Walki Pomorzanin - Toruń Boks
125 Nowakowski Michał Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Żnin Hokej na trawie
126 Nitka Korneliusz Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Żnin Hokej na trawie
127 Gebler Jakub Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Żnin Hokej na trawie
128 Szuba Hubert Centrum Rehailitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka - Grudziądz Lekkoatletyka
129 Walasiewicz Wiktor Centrum Rehailitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka - Grudziądz Lekkoatletyka
130 Bejger Arkadiusz CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny - Bydgoszcz Gimnastyka Sportowa
131 Izdebski Miłosz CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny - Bydgoszcz Gimnastyka Sportowa
132 Iaremchuk Vladyslav CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny - Bydgoszcz Gimnastyka Sportowa
133 Jakubowski Jakub CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny - Bydgoszcz Gimnastyka Sportowa
134 Kuzdra Christian CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny - Bydgoszcz Gimnastyka Sportowa
135 Le Khac Tomasz CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny - Bydgoszcz Gimnastyka Sportowa
136 Kocikowska Joanna Bydgoski Klub Wioślarek - Bydgoszcz Wioślarstwo
137 Grzella Paulina Bydgoski Klub Wioślarek - Bydgoszcz Wioślarstwo
138 Sztandur Piotr Miejski Klub Sportowy Inowrocław Lekkoatletyka
139 Kobielski Norbert Miejski Klub Sportowy Inowrocław Lekkoatletyka
140 Dziedzic Nina-Elżbieta Stowarzyszenie Sportowe Bushi-Do - Bydgoszcz Karate Shotokan
141 Kłos Adrian Wodne Towarzystwo Sportowe Astoria - Bydgoszcz Kajakarstwo
142 Paradowska Kinga Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Piętnastka - Bydgoszcz Pływanie
143 Matuszewski Krzysztof Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Piętnastka - Bydgoszcz Pływanie
144 Cygan Julia Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Piętnastka - Bydgoszcz Pływanie
145 Rydzyńska Marianna Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Piętnastka - Bydgoszcz Pływanie

Wideo

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Wideo

Materiał oryginalny: Stypendia marszałka 2019 dla sportowców z województwa kujawsko-pomorskiego [lista nazwisk, zdjęcia] - Włocławek Nasze Miasto

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3