Siatkarki Poli Budowlanych Toruń ograły Legionovię [ZDJĘCIA]

(LM)
Siatkarki Poli Budowlanych Toruń ograły Legionovię [ZDJĘCIA] Sławomir Kowalski
Zawodniczki Poli Budowlanych Toruń wreszcie pewnie wygrały spotkanie w Lidze Siatkówki. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały w Arenie Toruń Legionovię 3:0.

Tym samym nasza drużyna opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Po ubiegłotygodniowej przegranej w wyjazdowym spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz, dzisiejszy mecz był potyczką ostatniej szansy dla trenera Poli Budowlanych.

Torunianki prowadziły od początku. Niestety, nasz zespół popełnił kilka błędów i Legionovia wygrywała 15:14. Prowadzenie przyjezdnych były jednak incydentalne. W roli atakującej sprawdziła się Marina Cvetanović, która także dobrze zagrywała. Po jej akcjach gospodynie odzyskały inicjatywę (17:15).

W kolejnej partii przewaga naszej ekipy była bardziej przekonująca. Skuteczne były Cvetanović oraz Anna Lewandowska. Niestety, w tym sezonie nie ma przewagi, jaką Poli Budowlani nie potrafiliby roztrwonić. Od prowadzenia 17:10 gospodynie straciły 5 punktów z rzędu. Na szczęście serię nieudanych akcji przerwała Lewandowska.

W trzecim secie torunianki prowadziły znowu od początku i nie pozwoliły rywalkom na wiele.

Poli Budowlani Toruń - Legionovia 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

Poli Budowlani: Ściurka (10 punktów), Paulava (3), Lewandowska (13), Wójcik (6), Ryznar (2), Cvetanović (16), Nowak (libero)