Boże Ciało: Procesje w Warszawie 2011 [godziny, trasy, utrudnienia, komunikacja]
Lista procesji Bożego Ciała w poszczególnych dzielnicach:
BIELANY |
- Godz. 18.00 – 19.30
Procesja parafii św. Zygmunta
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Zygmunta – pl. Konfederacji – ul. Schroegera – al. Zjednoczenia – ul. Kasprowicza (jezdnia zachodnia) – ul. Przybyszewskiego – ul. Schroegera – pl. Konfederacji – powrót do kościoła pw. św. Zygmunta.
[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)
MOKOTÓW |
- Godz. 12.00 – 13.30
Procesja parafii św. Maksymiliana Kolbego (Służew)
**Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego – ul. Rzymowskiego – ul. Gotarda – ul. Orzycka – chodnik z ul. Orzyckiej do ul. Rzymowskiego – ul. Rzymowskiego – powrót do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego.
- Godz. 14.00 – 15.30
Procesja parafii św. Andrzeja Boboli
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli – ul. Rakowiecka – ul. Łowicka – ul. Narbutta – ul. św. Andrzeja Boboli – ul. Rakowiecka – powrót do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli.
- Godz. 16.30 – 18.00
Procesja parafii NMP Matki Kościoła
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej – ul. Modzelewskiego – ul. Woronicza – al. Niepodległości – ul. Domaniewska – dojście do kościoła pw. NMP Matki Kościoła.
PRAGA POŁUDNIE |
- Godz. 16.30 – 18.30
Procesja parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników (Grochów)
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników – ul. Spalinowa – ul. Turbinowa – ul. Rozłucka – ul. Kinowa – ul. Walewska – ul. Międzyborska – ul. Spalinowa – powrót do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
- Godz. 18.30 – 20.00
Procesja parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej
Trasa procesji: wyjście z Sanktuarium pw. Matki Bożej Ostrobramskiej – ul. Rodziewiczówny – ul. Łukowska – ul. Komorska i z powrotem ul. Łukowska – ul. Rodziewiczówny – powrót do Sanktuarium pw. Matki Bożej Ostrobramskiej.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW**](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)
PRAGA PÓŁNOC |
- Godz. 11.00 – 13.00
Centralna Procesja Diecezji Warszawsko-Praskiej
Trasa procesji: wyjście z Katedry pw. św. Floriana – droga osiedlowa wzdłuż al. Solidarności – ul. Jagiellońska – ul. Kłopotowskiego – ul. Sierakowskiego – powrót do Katedry pw. św. Floriana. Procesję poprzedzi Msza Święta w Katedrze o godz. 10.00.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
**
- Godz. 17.00 – 18.30
Procesja parafii Matki Bożej z Lourdes
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes – ul. Równa – ul. Czynszowa – ul. Stalowa – ul. Szwedzka – powrót do kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW**](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)
ŚRÓDMIEŚCIE |
- Godz. 9.15 – 10.00
Procesja z Parafii Najświętszego Zbawiciela do Parafii św. Krzyża
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela – pl. Zbawiciela – ul. Mokotowska – pl. Trzech Krzyży – ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – dojście do Bazyliki pw. św. Krzyża.
- Godz. 10.00 – 13.00
Centralna Procesja Bożego Ciała**
Trasa procesji i ołtarze: Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się tradycyjnie Mszą Świętą koncelebrowaną w kościele Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3) o godz. 10.00. Bezpośrednio po mszy z kościoła wyruszy orszak procesyjny:
- Bazylika Świętego Krzyża - wyjście,
- I ołtarz przy kościele Sióstr Wizytek - buduje parafia Św. Krzyża, śpiew: Chłopięco-Męski Chór Archikatedralny; asysta wojska do II ołtarza,
- ul. Krakowskie Przedmieście,
- ul. Królewska,
- pl. Piłsudskiego,
- II ołtarz na pl. Piłsudskiego - buduje wojsko; śpiew: Chór Wojska Polskiego; asysta rzemieślników do III ołtarza,
- ul. Tokarzewskiego-Karasiewicza,
- ul. Krakowskie Przedmieście,
- III ołtarz kościół Seminaryjny - budują rzemieślnicy; śpiew: Chór Archikatedry Warszawskiej; asysta studentów do IV ołtarza,
- ul. Krakowskie Przedmieście,
- IV ołtarz przed kościołem św. Anny - budują studenci; śpiew: Warszawski Chór Międzyuczelniany,
- kazanie Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza, Te Deum, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
- zakończenie procesji na Pl. Bernardyńskim (przed kościołem Św. Anny).
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW**](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)
- Godz. 13.45 – 15.00
Procesja parafii św. Jana Bożego (Muranów)
Trasa procesji: początek przy SP nr 32 przy ul. Lewartowskiego 2 – ul. Lewartowskiego – ul. Stawki – ul. Muranowska – ul. Konwiktorska – ul. Dolańskiego – ul. Sapieżyńska – ul. Bonifraterska – dojście do kościoła pw. św. Jana Bożego.
- Godz. 16.30 – 18.00
Procesja parafii Najświętszego Zbawiciela i Parafia św. Aleksandra
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Aleksandra – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – ul. Koszykowa – ul. Służewska – al. Wyzwolenia – pl. Zbawiciela – dojście do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
- Godz. 16.50 – 18.20
Procesja parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Powidle)
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ul. Tamka – ul. Elektrycz-na – ul. Zajęcza – ul. Topiel – ul. Tamka – powrót do kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
TARGÓWEK |
- Godz. 16.45 – 18.30
Procesja parafii Matki Boskiej Różańcowej (Bródno)
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej – ul. Wysockiego – ul. Poborzań-ska – ul. Bolesławicka – ul. Syrokomli – ul. Wysockiego – powrót do kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej.
- Godz. 17.00 – 18.30
Procesja parafii św. Włodzimierza (Bródno)
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Włodzimierza – ul. Rembielińska – ul. Suwalska – ul. Łabiszyńska – ul. Kondratowicza (jezdnia północna) – ul. Rembielińska – powrót do kościoła pw. św. Włodzimierza.
URSUS |
- Godz. 10.00 – 12.30
Procesja z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – ul. Wojciechowskiego – ul. Keniga – ul. Zagłoby – ul. Orląt Lwowskich – dojście do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
- Godz. 10.30 – 12.30
Procesja z parafii św. Józefa
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Józefa – ul. Cierlicka – ul. Kościuszki – ul. Opieńskiego – ul. Rakietników – ul. Bohaterów Warszawy – ul. Rynkowa – ul. Cierlicka – powrót do kościoła pw. św. Józefa.
URSYNÓW |
- Godz. 12.30 – 14.00
Procesja parafii św. Elżbiety (Powsin)**
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Elżbiety – ul. Przyczółkowa (do ul. Drewny i z powrotem do kościoła pw. św. Elżbiety).
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
- Godz. 13.00 – 15.00
Procesja parafii Wniebowstąpienia Pańskiego
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego – al. KEN – ul. B. Bartoka – ul. Jastrzębowskiego – al. KEN – powrót do kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
WAWER |
- Godz. 13.45 – 15.00
Procesja parafii św. Feliksa (Marysin Wawelski)
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Feliksa – ul. Kościuszkowców – ul. Bychowska – ul. Potockich – ul. Karpacka – ul. Kościuszkowców – powrót do kościoła pw. św. Feliksa.
WESOŁA |
- Godz. 11.00 – 13.00
Procesja parafii św. Hieronima
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Antoniego (Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa) – ul. Borkowska – ul. Sagali – ul. Jana Pawła II – ul. Rumiankowa – dojście do kaplicy pw. św. Hieronima.
- Godz. 11.30 – 13.00
Procesja parafii Opatrzności Bożej
Trasa procesji: pl. Wojska Polskiego – ul. Okuniewska – ul. 1. Praskiego Pułku – ul. Armii Krajowej – ul. Moniuszki – ul. ks. Piotra Skargi.
- Godz. 11.45 – 13.00
Procesja parafii św. Brata Alberta
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Brata Alberta – ul. Brata Alberta – ul. Wspólna – ul. Piękna – ul. Długa – ul. Sosnowa – ul. Szosowa – ul. Błękitna – ul. Warszawska – ul. Brata Alberta – powrót do kościoła pw. św. Brata Alberta.
ŻOLIBORZ |
- Godz. 17.15 – 18.30
Procesja parafii św. Jana Kantego
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Jana Kantego – ul. Krasińskiego (jezdnia płd.) – ul. Kochowskiego – ul. Krasińskiego (jezdnia płn.) – powrót do kościoła pw. św. Jana Kantego.
- Godz. 17.45 – 19.00
Procesja parafii św. Stanisława Kostki
Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Stanisława Kostki – ul. Felińskiego – al. Wojska Polskiego – ul. Kozietulskiego – powrót do kościoła pw. św. Stanisława Kostki.
**[SPRAWDŹ OBJAZDY AUTOBUSÓW](https://warszawa.naszemiasto.pl/procesje-bozego-ciala-objazdy/ar/c4-2983602)**
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?