Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstała już Mapa Toruńskiego Rzemiosła. Co, gdzie i u kogo można kupić?

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Pracownia witraży na Szewskiej
Pracownia witraży na Szewskiej Grzegorz Olkowski/Polska Press
Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu przedstawiły szczególną Mapę Toruńskiego Rzemiosła. Znajdziemy na niej m.in. punkty rzemieślnicze, ale także handlowe czy też usługowe.

Obejrzyj: Odkrywamy Toruń. Spacerkiem po Chełmińskim i Mokrem

od 16 lat

Mapa znajduje się pod adresem:

bizneswtoruniu.pl.

Została wydana również w formie papierowej i jest dystrybuowana m.in. w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta, Punkcie Informacji Turystycznej, miejskich instytucjach kultury, a także w zakładach rzemieślniczych i restauracjach.

- Za pomocą tej mapy chcemy zachęcać do wspierania lokalnych przedsiębiorców, budowania więzi z ludźmi z najbliższej okolicy, wzmacniać poczucie lokalnej tożsamości. Zachęcam Państwa do dodawania swoich firm do mapy. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdego - mówi prezydent Michał Zaleski.

Z Mapą Toruńskiego Rzemiosła łatwiejszy dostęp

Na mapie znajduje się aktualnie ponad 130 punktów usługowych, rzemieślników, firm rękodzielniczych, małych warsztatów i sklepików typu "handmade". Funkcjonalność mapy ułatwia znalezienie poszukiwanego usługodawcy w konkretnej dzielnicy miasta, z podziałem na konkretne branże. Nawigując po mapie, w prosty sposób można znaleźć dane kontaktowe, opisy firm i zdjęcia produktów lub usług. Docelowo na mapie mogą pojawić się także większe firmy, tak aby w przyszłości w jednym miejscu można było sprawdzić pełną ofertę toruńskiego biznesu.

- Projekt na tym etapie ma nie tylko wspierać małe rodzinne zakłady, ale także pokazać, że w Toruniu można znaleźć pracownie mistrzów wykonujących zawody uważane za zanikające - podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Mapa Toruńskiego Rzemiosła. Kto się na niej znalazł?

Ideą dla powstania mapy była chęć wspierania przez miasto lokalności, dobrego sąsiedztwa, małych lokalnych punktów rzemieślników, sklepików, które są z nami od lat i które tworzą klimat osiedla, dzielnicy. Drugim powodem była chęć wsparcia zasady "zero waste", by naprawiać zamiast kupować nowe przedmioty. Jeśli szukacie usług szewskich, kaletniczych, fryzjerskich, artystycznych, kowalskich, zduńskich, introligatorskich, kosmetycznych, złotniczych, florystycznych, optometrystycznych, przewodnickich, stolarskich lub ślusarskich, to warto otworzyć Mapę Toruńskiego Rzemiosła, aby znaleźć prawdziwych toruńskich mistrzów swojego fachu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto