Pomorzanin Toruń znów zwycięski

Filip Sobczak
Hokeiści Pomorzanina zdobyli sześć punktów w trzech kolejkach.
Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń wygrali w trzeciej kolejce Ekstraklasy w Gnieźnie ze Stellą Gniezno 4:2 (1:0).

To drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Andrzeja Makowskiego.

Torunianie od początku byli stroną dominującą. Już w trzeciej minucie Krystian Makowski precyzyjnym strzałem z bekhendu wyprowadził gości na prowadzenie. - Dostałem prostopadłe podanie od Artura Girtlera. - relacjonuje strzelec pierwszego gola. Wystawiłem sobie piłeczkę na stronę bekhendową i pokonałem bramkarza rywali.

Dla Makowskiego było to szóste trafienie w tym sezonie. Pomorzanin stworzył sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale do przerwy utrzymał skromne prowadzenie.

Po przerwie goście znów przeważali. Jednakże to Stella doprowadziła do wyrównania w 49 minucie. W polu bramkowym najsprytniejszy okazał się reprezentant Polski, Marcin Lewartowski, który zmienił tor lotu piłki po precyzyjnym dośrodkowaniu.

Podrażnieni goście po raz kolejny ruszyli do skomasowanych ataków. Po 10 minutach byli już na dwubramkowym prowadzeniu. Najpierw, w 57 minucie, do siatki gospodarzy trafił Arkadiusz Rutkowski, a dwie minuty później Karol Szyplik.

Niestety, na sześć minut przed końcem kontaktową bramkę dla Stelli zdobył Dawid Kowalski, ale na odpowiedź torunian nie trzeba było długo czekać. Wynik spotkania w 67 minucie ustalił Michał Kunklewski.

- Myśleliśmy, że będzie to dla nas łatwiejszy mecz – stwierdził trener Andrzej Makowski. Zaskoczyła nas tak ambitna gra Stelli. Dopiero w końcówce, dzięki zwiększonej determinacji i pewnemu rozdrażnieniu zawodników swą niemocą, udało się odskoczyć na bezpieczniejszą przewagę. Cieszą trzy punkty, ale gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Stella Gniezno - Pomorzanin Toruń 2:4 (0:1)

0:1 Krystian Makowski (3), 1:1 Marcin Lewartowski (49), 1:2 Arkadiusz Rutkowski (57 krótki róg), 1:3 Karol Szyplik (59), 2:3 Dawid Kowalski (64), 2:4 Michał Kunklewski (67)