Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań [6:2]

Informacja prasowa
Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań [6:2] fot. Patryk Młynek
Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań [6:2]. Laskarze Pomorzanina pokonali u siebie AZS AWF Poznań 6:2 i odnieśli piąte ligowe zwycięstwo w sezonie. Jednak dopiero pierwsze z drużyną z czołówki tabeli. Mimo niepełnego składu – tylko czterech zmienników – ich przewaga ani przez moment nie podległa dyskusji. Niestety, nie obyło się bez kolejnej kontuzji, której nabawił się Rafał Szrejter.

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań - ZDJĘCIA [6:2]

Gospodarze wyszli na mecz z poznaniakami mocno zmobilizowani i to było widać od pierwszych minut. Wprawdzie już na samym początku rywale zarobili krótki róg, ale Artur Pacanowski nawet nie miał okazji sprawdzić refleks Michała Śliwińskiego, bo jego koledzy źle zatrzymali piłkę. Z kolei pierwsza groźna akcja torunian przyniosła im powodzenie. Rafał Banaszak zdołał powstrzymać Marka Dąbrowskiego, ale wobec dobitki Krystiana Makowskiego był bezradny.

- Właśnie o to apelowałem do moich zawodników – mówił już po meczu trener Andrzej Makowski. Mieliśmy szybko objąć prowadzenie, by ustawić sobie to spotkanie. Szkoda tylko, że po pierwszym golu nie padły kolejne.

A okazji było sporo. Kolejne bramki mogły i powinny paść. Niestety, znów dała znać o sobie słaba skuteczność Pomorzanina, z którą ma problem od jakiegoś czasu. Na szczęście Akademicy nie mieli w pierwszej połowie żadnych argumentów w ofensywie, a jeśli nawet udało im się wedrzeć do półkola gospodarzy, to świetnie interweniował Śliwiński. Do przerwy było więc 1:0 dla miejscowych.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Torunianie panowali na boisku, ale na bramkę kazali czekać swym kibicom dość długo. Niemoc strzelecką przełamał dopiero w 54. minucie Dąbrowski. Napastnik Pomorzanina wykorzystał krosowe podanie Michała Makowskiego i sprytnie zagrywając obok zdezorientowanego Banaszaka podwyższył na 2:0. Niespełna dwie minuty później precyzyjnym pchnięciem z lewej strony popisał się, bardzo aktywny w tym meczu, Michał Kunklewski i miejscowi prowadzili już różnicą trzech trafień. Nadzieję rywalom na korzystny wynik dał na moment… Sebastian Sellner.

W z pozoru niegroźnej sytuacji w swym półkolu toruński pomocnik nie był w stanie zatrzymać piłki, a ta odbiła się od jego kija i wpadła do siatki. Gola zaliczono Mateuszowi Hulbojowi, który wyciągnął Śliwińskiego na przedpole i zagrywał wzdłuż linii końcowej. Ale riposta gospodarzy była szybka. Trzy minuty później swą drugą bramkę w meczu zdobył Kunklewski, który obok Krystiana Makowskiego jest najskuteczniejszym zawodnikiem Pomorzanina w tym sezonie. Akcją od linii końcowej z prawego skrzydła i dokładnym podaniem popisał się Sellner. Niemal w identyczny sposób, przynajmniej jeśli chodzi o rozegranie ataku, padała piąta bramka dla gospodarzy. Tym razem asystował Damian Mondrzejewski, a trafił po uderzeniu z pełnego zamachu Michał Makowski.

Włączenie się dwóch defensorów w akcję zespołową świadczy o tym jak dużą przewagę mieli w końcówce torunianie. Ale i im przytrafiały się błędy. Jak choćby niespełna dwie minuty przed końcem, gdy nieniepokojony przez nikogo Hulbój ze swobodą wypracował sobie okazję strzelecką i zagraniem pod porzeczkę pokonał Śliwińskiego. Szósty gol dla Pomorzanina padł już po zakończeniu czasu przewidzianego na mecz. Torunianie wykonywali krótki róg, który z konieczności musieli rozegrać w sposób kombinacyjny, a największym sprytem popisał się Michał Raciniewski.

Szkoda tylko, że 25 minut przed końcem z powodu urazu kolana boisko musiał opuścić Szrejter. Wydawało się, że limit pecha w postaci kontuzji i chorób Pomorzanin już w tej rundzie wykorzystał. Okazuje się, że jednak nie.

Pomorzanin Toruń – AZS AWF Poznań 6:2 (1:0)

1:0 Krystian Makowski (5), 2:0 Marek Dąbrowski (54), 3:0 Michał Kunklewski (56), 3:1 Mateusz Hulbój (61), 4:1 Michał Kunklewski (64), 5:1 Michał Makowski (68), 5:2 Mateusz Hulbój (69), 6:2 Michał Raciniewski (70)

Pomorzanin: Michał Śliwiński – Rafał Kamiński, Michał Makowski, Artur Girtler, Michał Nowakowski, Rafał Szrejter, Michał Raciniewski, Maciej Zieliński, Michał Kunklewski, Marek Dąbrowski, Krystian Makowski oraz Sebastian Sellner, Mariusz Kowalski, Łukasz Kurniewicz, Damian Mondrzejewski

AZS AWF: Rafał Banaszak – Artur Działa, Artur Pacanowski, Łukasz Kosmaczewski, Łukasz Wybieralski, Mikołaj Gumny, Patryk Bułka, Dawid Kosmaczewski, Michał Dawid, Jakub Lewandowski, Mateusz Hulbój oraz Adrian Kozan, Marek Kosmaczewski, Daniel Chojnacki, Arkadiusz Woźniak, Jakub Bosacki

Sędziowali: Aleksander Wierzbicki i Wojciech Głogowski