Polski Cukier w półfinale! Twarde Pierniki wygrały w Szczecinie 95:90 [ZDJĘCIA]

Daniel Ludwiński
Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Kinga Szczecin 95:90 w meczu ćwierćfinałowym play-off Energa Basket Ligi. W grze do trzech wygranych Twarde Pierniki zwyciężyły z Wilkami Morskimi 3:0 i tym samym awansowały do półfinałów.

Gospodarze byli co prawda wyraźnie lepsi w pierwszej kwarcie, ale torunianie zniwelowali straty jeszcze przed przerwą. Na dziesięć minut przed końcem King prowadził 65:64. Ostatnia kwarta - znowu w tych ćwierćfinałach! - należała jednak do torunian. Najpierw cztery punkty z rzędu zdobył Cheikh Mbodj, po chwli z dystansu trafili Rob Lowery i Karol Gruszecki. Polski Cukier wyszedł więc na sześciopunktowe prowadzenie.

Szczecinianie szybko zmniejszyli jeszcze różnicę do jednego punktu, ale Twarde Pierniki zdołały ponownie odskoczyć rywalom. W ostatnich dwóch minutach gry dwukrotnie trafiał Lowery, bezsprzecznie jeden z bohaterów tych ćwierćfinałów.

Na trzynaście sekund przed końcem Polski Cukier prowadził czterema punktami i był już blisko półfinału. Za trzy dla Kinga trafił jednak Jakub Schenk i ekscytująca końcówka po raz kolejny nabrała rumieńców.

Aby zatrzymać akcje torunian gospodarze dwukrotnie byli jednak zmuszeni do faulowania naszych zawodników. Rzuty wolne najpierw wykorzystał Damian Kulig, a następnie, na pięć sekund przed końcem, Bartosz Diduszko. Wygrana po dreszczowcu stała się faktem, a wraz z nią awans Polskiego Cukru do półfinałów!

W pozostałych trzech parach jak na razie awans zapewnił sobie tylko Anwil Włocławek, który pokonał 3:0 ostrowian. Blisko celu są także Arka Gdynia i Stelmet Enea BC Zielona Góra - oba kluby prowadzą 2:1.

King Szczecin - Polski Cukier Toruń 90:95
(22:12, 17:25, 26:27, 25:31)
Polski Cukier Toruń: Lowery 21 (3), Kulig 20, Gruszecki 9 (2), Mbodj 9, Wiśniewski 8 (1) oraz Sulima 9, Śnieg 6, B. Diduszko 6, Umeh 5, Cel 2
King Szczecin: Schenk 18 (1), Sajus 18 (1), Paliukenas 13 (3), Kikowski 11 (1), Ł. Diduszko 5 oraz Bartosz 11, Watts 10, Wilczek 3 (1), Harris 1

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się więcej!

Co dostanę w ramach abonamentu?Dlaczego mam płacić za treści w sieci?Najczęstsze pytania
Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Kinga Szczecin 95:90 w meczu ćwierćfinałowym play-off Energa Basket Ligi. W grze do trzech wygranych Twarde Pierniki zwyciężyły z Wilkami Morskimi 3:0 i tym samym awansowały do półfinałów. Gospodarze byli co prawda wyraźnie lepsi w pierwszej kwarcie, ale torunianie zniwelowali straty jeszcze przed przerwą. Na dziesięć minut przed końcem King prowadził 65:64. Ostatnia kwarta - znowu w tych ćwierćfinałach! - należała jednak do torunian. Najpierw cztery punkty z rzędu zdobył Cheikh Mbodj, po chwli z dystansu trafili Rob Lowery i Karol Gruszecki. Polski Cukier wyszedł więc na sześciopunktowe prowadzenie. Szczecinianie szybko zmniejszyli jeszcze różnicę do jednego punktu, ale Twarde Pierniki zdołały ponownie odskoczyć rywalom. W ostatnich dwóch minutach gry dwukrotnie trafiał Lowery, bezsprzecznie jeden z bohaterów tych ćwierćfinałów. Na trzynaście sekund przed końcem Polski Cukier prowadził czterema punktami i był już blisko półfinału. Za trzy dla Kinga trafił jednak Jakub Schenk i ekscytująca końcówka po raz kolejny nabrała rumieńców. Aby zatrzymać akcje torunian gospodarze dwukrotnie byli jednak zmuszeni do faulowania naszych zawodników. Rzuty wolne najpierw wykorzystał Damian Kulig, a następnie, na pięć sekund przed końcem, Bartosz Diduszko. Wygrana po dreszczowcu stała się faktem, a wraz z nią awans Polskiego Cukru do półfinałów! W pozostałych trzech parach jak na razie awans zapewnił sobie tylko Anwil Włocławek, który pokonał 3:0 ostrowian. Blisko celu są także Arka Gdynia i Stelmet Enea BC Zielona Góra - oba kluby prowadzą 2:1. King Szczecin - Polski Cukier Toruń 90:95 (22:12, 17:25, 26:27, 25:31) Polski Cukier Toruń: Lowery 21 (3), Kulig 20, Gruszecki 9 (2), Mbodj 9, Wiśniewski 8 (1) oraz Sulima 9, Śnieg 6, B. Diduszko 6, Umeh 5, Cel 2 King Szczecin: Schenk 18 (1), Sajus 18 (1), Paliukenas 13 (3), Kikowski 11 (1), Ł. Diduszko 5 oraz Bartosz 11, Watts 10, Wilczek 3 (1), Harris 1 POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się więcej! Co dostanę w ramach abonamentu?Dlaczego mam płacić za treści w sieci?Najczęstsze pytania Andrzej Szkocki