Polski Cukier Toruń wygrał XIII Memoriał Wojtka Michniewicza

(jp) (AIP)
Polski Cukier Toruń wygrał XIII Memoriał Wojtka Michniewicza fot. Sławomir Kowalski / Polska Press
Polski Cukier Toruń wygrał XIII Memoriał Wojtka Michniewicza. Toruńska drużyna wygrała dwa mecze, w tym kluczowy z Treflem Sopot po dogrywce. MVP. turnieju został Markeith Cummings.

Po wcześniejszym zwycięstwie Śląska Wrocław z Czarnymi Słupsk wiadomo było, że zwycięzca tego meczu triumfuje w całym turnieju. Torunianie znowu imponowali w pierwszym kwadransie meczu. Grali szybko, mocno bronili i wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Tak jak we wcześniejszych meczach problemy zaczęły się pod koniec drugiej kwarty (w 19 minucie było 37:25). Sopocianie odrobili straty, głównie dzięki skuteczności pod koszem Atera Majoka, który łatwo ogrywał wyjątkowo sennego Stevana Milosevicia.

Trzecia kwarta była popisem Trefla. Imponowali spokojem młodzi Grzegorz Kulka i Paweł Krefft, dobrze grą dyrygował Tyreek Duren, z czystych pozycji z dystansu trafiali Marcin Dutkiewicz i Greg Surmacz. Torunianie grali koszmarnie w ataku (w całym meczu aż 17 strat, z tego 7 rozgrywającego Danny Gibsona). Przed ostatnią kwartą sopocianie wygrywali 9 punktami. Torunianie dopiero pod koniec meczu wrócili do agresywnej obrony, a sprawdziła się rezerwowa piątka z Kamilem Michalskim na rozegraniu.

Polski Cukier wyraźnie dominował pod tablicami (43:29 w zbiórkach), miał szanse na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, ale w ostatniej sekundzie Cummings faulował przy rzucie za trzy Josipa Bilinovacia, który trafił trzy wolne. W dogrywce o zwycięstwie Polskiego Cukru przesądzili Łukasz Wiśniewski i Markeith Cummings (w sumie 18 pkt tego duetu w 4 kwarcie i dogrywce). Amerykanin zgarnął dzięki temu nagrodę dla MVP turnieju. W innym niedzielnym meczu.

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 86:81 (24:14, 14:16, 12:29, 20:11, d. 16:11)

POLSKI CUKIER: Wiśniewski 16 (1), Gibson 16 (2), Milosević 9, 6 zb., Michalak 9 (2), Sulima 7, 9 zb. oraz Cummings 19 (2), 5 as., Perka 6, Michalski 4, Lisewski 0. TREFL: Duren 17, Dutkiewicz 17 (5), Majok 14, Bilinovać 6, Stefański 2 oraz Surmacz 12 (3), Kulka 5 (1), Sikora 3, Kolenda 3 (1), Krefft 2 Dzierżak 0
Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 66:75 (19:19, 14:18, 14:16, 19:22)

CZARNI: Mbodj 16, Blassingame 12 (3), Mokros 6 (1), Harper 3 (1), Seweryn 0 oraz Cunningham 11 (3), Borowski 9, Śnieg 6, Cesnauskis 3, Zywert 0 ŚLĄSK: Smith 20, Kowalenko 12 (1), Jankowski 10 (2), Madden 10, 9 zb, 6 as., Sutton 4 oraz Chanas 6, Jarmakowicz 5, Stawiak 4, Williams 4, Kulon 0