Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław. Ostatnia kwarta dla gości. Zobacz zdjęcia!

Joachim Przybył
Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław
Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław Jacek Smarz
W ostatnim meczu sezonu Polski Cukier Toruń przegrał ze Śląskiem Wrocław. Jak zwykle w tym sezonie, decydowała ostatnia kwarta.

Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 91:96

Kwarty: 25:26, 26:25, 19:21, 21:24

POLSKI CUKIER: Woods 24 (3), Diduszko 15 (1), Jackson 13 (1), Bragg 8, Cel 5 (1) oraz Kulig 15, Samsonowicz 9 (1), Wieluński 2, M. Ramljak 0.

ŚLĄSK: Gibson 19 (4), Dziewa 19 (1), Jovanović 15, 8 as., I. Ramljak 15 (1), Gabiński 2 oraz Stewart 20 (4), Tomczak 6, Wójcik 0, Szlachetka 0, Żeleźniak 0.

Polski Cukier do przerwy tracił już 11 punktów do Śląska (aż 16 punktów Aleksandra Dziewy), ale potem znowu skutecznością imponował Woods i torunianie kilka razy obejmowali prowadzenie. Dobrze pilnowany przez Ivana Ramljaka Donovan Jackson trafił tylko 5 14 rzutów z gry.

Wrocławianie świetnie rzucali z dystansu, w czym zresztą pomagała niezbyt szczelna defensywa gospodarzy. Przewaga Śląska wynosiła jednak niewiele, zwykle 2-4 punkty, a w 29. minucie to Polski Cukier objął prowadzenie.

W ostatniej kwarcie inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. Wiele meczów w tym sezonie torunianie przegrywali w ostatniej kwarcie i utrzymali tradycję. Walczący o rozstawienie w play off wrocławianie mieli więcej motywacji. Kluczowe akcje rozegrały się w połowie 4. kwarty, gdy Śląsk mocniej zaczął bronić.