Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec - ZDJĘCIA [70:80]

Pat
Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec - ZDJĘCIA [70:80] fot. Patryk Młynek
Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec - ZDJĘCIA [70:80]. Koszykarze Polskiego Cukru Toruń okazali się zbyt słabi w pojedynku z mistrzami Polski PGE Turów Zgorzelec, przegrywając 70:80. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został LaMarshall Corbett, który zdobył 34 punkty.

W niedzielny wieczór hala przy ul.Bema w Toruniu wypełniła się kibicami którzy tłumnie zjawili się na trybunach, by po raz trzeci w tym sezonie ujrzeć w akcji swych ulubieńców. Tym razem rywal był najwyższych lotów bo Polski Cukier w bezpośredniej potyczce pojedynkował z się aktualnym mistrzem Polski - PGE Turów Zgorzelec.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry gości którzy za sprawą bardzo dobrej kolektywnej gry i punktów Michała Chylińskiego, Damiana Kuliga i Mardy Collinsa prowadzili 12:6 i 16:12. Ruch oporu w drużynie gospodarzy stanowił osamotniony LaMarshall Corbett który był nie do zatrzymania praktycznie od pierwszej minuty, popisując się trzema rzutami za trzy punkty i kończąc pierwszą kwartę z dorobkiem 14 punktów. Mimo fenomenalnej dyspozycji rzucającego Twardych Pierników, goście prowadzili schodząc do szatni po zakończeniu pierwszej połowy 36:40.

Po przerwie koszykarze Polskiego Cukru dzięki fantastycznej postawie kibiców na trybunach oraz skutecznej grze w obronie sprawili że przy stanie 54:48 dla gospodarzy Miodrag Rajković musiał wziąć przerwę na żądanie. Wściekły trener mistrza Polski musiał skutecznie wyegzekwować i wymusić zmianę stylu gry przez swoich podopiecznych ponieważ momentalnie świetny moment zaliczył Kulig, którzy wykończył akcję 2+1, a w końcówce istotną trójkę trafił Chyliński.

W ostatniej odsłonie zgorzelczanie szybko wypracowali sobie przewagę po czym szanowali piłkę i nie pozwolili zbliżyć się rywalom na niebezpieczną odległość. Była to druga porażka Polskie Cukru w tym sezonie, a pierwsza przed własną publiczności która mimo wszystko ...hańby beniaminkowi nie przynosi. Bohaterem spotkanie mimo przegranej został LaMarshall Corbett, autor 34 pkt.

Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 70:80 (18:25, 18:15, 21:21, 13:19)

Polski Cukier: Corbett 34, Perka 8, Sulima 6, Zyskowski 6, Comagić 5, Diggs 4, Denison 3, Jankowski 3, Nowakowski 1, Lisewski 0, Jarmakowicz 0.

Turów: Chyliński 17, Jaramaz 16, Kulig 15, Taylor 10, Collins 9, Moldoveanu 5, Dylewicz 4, Zigeranovic 4, Nikolić 0, Karolak 0, Jyż 0, Gospodarek 0.

Kolejny mecz, w którym zespół Polskiego Cukru Toruń będzie rywalizował w ramach rozgrywek Tauron Basket Ligi z Wikaną Start Lublin (mecz wyjazdowy 31 X 2014). Najbliższy mecz w hali przy gen. Bema w Toruniu, będzie rozegrany 7 listopada o godz. 18.00 gdzie drużyna Polskiego Cukru Toruń podejmie MKS Dąbrowę Górniczą. Serdecznie zapraszamy!

źródło: inf. prasowa