Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Politolog i jego "Malinowy Nos" w Torunia, czyli moda na domowe trunki - NASZA AKCJA

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Sklep "Malinowy Nos" ze wszystkim, co potrzebne do wyrobu domowych nalewek i win Maciej Czechowski, politolog, otworzył 3 lutego przy ul. Łyskowskiego. To jedyny taki punkt w regionie. Będzie hitem w pandemii?
Sklep "Malinowy Nos" ze wszystkim, co potrzebne do wyrobu domowych nalewek i win Maciej Czechowski, politolog, otworzył 3 lutego przy ul. Łyskowskiego. To jedyny taki punkt w regionie. Będzie hitem w pandemii? Grzegorz Olkowski
W pandemii moda na produkcję domowych nalewek i win rozkwitła. Torunianie dotąd sprzęty, drożdże i zaprawy do alkoholu zamawiali przez internet. Już nie muszą! Od 3 lutego działa sklep stacjonarny "Malinowy Nos". Prowadzi go Maciej Czechowski, politolog i człowiek wielu zawodów.

Nasza akcja "Dajemy radę"

Otwieranie biznesu w pandemii to duże ryzyko. Maciej Czechowski nie bał się jednak zaryzykować. Jego nos mu podpowiadał, że "Malinowy Nos" okaże się w Toruniu strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Bo trafi w rynkową niszę. -Pasjonatów domowego wytwarzania nalewek i win oraz warzenia piwa przybywa od dawna. W cenie jest to, co tradycyjne, jakościowo dobre, domowe. Teraz torunianie i mieszkańcy okolic nie muszą już balonów, drożdży, pojemników fermentacyjnych i innych potrzebnych akcesoriów zamawiać w internecie, tylko mogą kupować u mnie. Ruszyłem w środę, 3 lutego, i zainteresowanie klientów jest duże od początku - nie kryje satysfakcji Maciej Czechowski.

Zobacz wideo: Tak powinno przygotować się auto na mrozy

Politolog, stolarz, muzealnik...

Sklep "Malinowy Nos" działa przy ul. Łyskowskiego 29/35. Czynny jest także w soboty. Interes prowadzony jest na zasadzie franczyzy. Marka "Malinowy Nos" wywodzi się z południa kraju. Siedziba firmy mieści się Jaśle, a najwięcej punktów w okolicach Rzeszowa. "U podstaw powstania marki leży nasze przywiązanie do tradycji. Cenimy to, co domowe i sprawdzone. Dlatego jesteśmy przekonani o wyższości win tworzonych z zamiłowaniem w piwnicach i garażach nad trunkami produkowanymi seryjnie. Uważamy, że spożywanie domowego wina daje najwięcej przyjemności, bo wraz z doskonałym smakiem możesz skosztować satysfakcji z samodzielnego przygotowania trunku" - tak piszą o sobie założyciele tego biznesu.

Więcej zdjęć w galerii:

Dlaczego postanowił w niego wejść Maciej Czechowski? Kim jest? To 38-letni politolog z wykształcenia, pochodzący z Kalisza. Do Torunia dekadę temu przywiodła go miłość. Wybranka została jego żoną. - Dziś wspiera mój pomysł na biznes. Zainwestowanie w sklep odłożonych pieniędzy było nasza wspólna decyzją - podkreśla Maciej Czechowski. - Postanowiłem zaryzykować z własnym interesem, by połączyć pasję z pracą. W życiu pracowałem już w rozmaitych miejscach, między innymi w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, ośrodku ekonomii społecznej, w zakładzie stolarskim. Zmian i wyzwań się nie boję.

Dodajmy, że Maciej Czechowski trunkowego bakcyla złapał dawno, a na markę "Malinowego Nosa" trafił w sieci - stał się fanem kanału pod ta nazwą na youtube. Wie, że marka cieszy się uznaniem wśród pasjonatów nalewek, domowych win i miodów pitnych zasłużenie. Stoi za nią nie tylko szeroki asortyment produktów, ale i wiedza, ciekawe poradnictwo, prawdziwa pasja.

Jeśli chcesz sam trunki produkować...

...to potrzebujesz do tego urządzeń, szkła, drożdży, pojemników do fermentacji, zapraw do alkoholu i nie tylko. "Malinowy Nos" to miejsce, gdzie (prawie) wszystko kupisz na miejscu. A do tego możesz liczyć na fachową poradę.

W sklepie dostać można m.in. aż 70 smaków zaprawek do alkoholu. Gdy taką miksturę doda się 0.75 litra 40-procentowego alkoholu i odstawi minimum na dobę, można już tym najprostszym sposobem wyprodukować swój pierwszy domowy trunek. Znawcy tematu wiedzą, że to pierwszy stopień wtajemniczenia. Pasjonaci na produkcję domowych nalewek poświęcają więcej czasu i energii.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Sklep oferuje też szeroki wybór szkła, balonów, etykiet, akcesoriów. Produkcja domowego trunku to szlachetne hobby. Do tego naprawdę zdrowe, bo chodzi tutaj o jakość. Na mroźne dni "Malinowy Nos" szczególnie poleca zaprawkę do alkoholu przeciwgrypową, rozgrzewającą, z serii "Polskie zioła" (cena: 7,5 zł). Po przecedzeniu nalewki dodaje się do niej jeszcze miód i odstawia na kolejne 10 dni. W sumie cały proces produkcji trwa trzy tygodnie. Pytanie tylko, czy tyle zima jeszcze potrwa?

Przepis na grzańca według "Malinowego Nosa":

Składniki:
- Wino (najlepiej czerwone) 500ml lub piwo 500ml
- Szklanka wody (do wina )
- 2 łyżki miodu lub cukru
- sok z jednej cytryny i pomarańczy
- imbir w całości lub zmielony
- kilka goździków
- cynamon
- przyprawa do grzańca
- syrop malinowy

Rozpoczynamy od wyciśnięcia soku z cytrusów oraz starcia imbiru przy pomocy tarki. Łączymy wymienione składniki ze sobą po czym do naczynia z sokiem i imbirem wrzucamy przyprawy według uznania, wlewamy sok malinowy i dorzucamy goździki. Zagotowujemy całość na wolnym ogniu po czym na końcu dodajemy miód i wino. Przelewamy grzańca przez sitko do przygotowanego kufla czy szklanki, opcjonalnie przyozdabiamy plasterkiem cytryny lub pomarańczy i gotowe. Smacznego!

Więcej zdjęć w galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto