Polacy ponownie z Drużynowym Pucharem Świata [ZDJĘCIA]

SZYMON SZAR
Reprezentanci Polski po bardzo ciekawym turnieju wywalczyli Drużynowy Puchar Świata. W turnieju w którym o złocie decydował ostatni wyścig, a trzecie miejsce na pudle wywalczyli Australijczycy. Zdecydowanie najgorszą drużyną finału byli gospodarze Czesi.

Przez większą części zawodów na prowadzeniu byli Duńczycy, ale głównie dzięki bardzo dobrej postawie Jarosława Hampela Polacy odrobili straty i wygrali zawody. Nowy kapitan reprezentacji Polki startował z "Jokerem" w szesnastym biegu pewnie go wygrywając. Biało-czerwoni mieli sporo szczęścia, bowiem w tym wyścigu defekt zanotował Nicki Pedersen. Trzykrotny mistrz świata po biegu nie ukrywał zdenerwowania. Problemy sprzętowe "Powera" kosztowały Duńczyków stratę całej przewagi i jak się później okazało był to kluczowy moment finału Drużynowego Pucharu Świata. Przed biegami nominowanymi zarówno Polacy jak i obrońcy tytułu mieli po 32 punkty.

Losy turnieju rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim biegu dnia. W nim najlepiej spod taśmy wystrzelił Hampel, który wygrał z dużą przewagą. Z czwartej pozycji na drugą przedarł się Jensen, lecz Duńczykom dało to jedynie drugie miejsce na pudle.

To szósty triumf Polaków w historii Drużynowego Pucharu Świata.