MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podatki pobierane od emerytur i rent mogą być zwracane! Czy Twoje składki do ZUS są wystarczające? Czekaj na zwrot podatku od US

redpp
Prezentujemy wyliczenia, ile emeryci otrzymają zwrotu przy konkretnej wysokości miesięcznego świadczenia w 2023 roku. >>>
Prezentujemy wyliczenia, ile emeryci otrzymają zwrotu przy konkretnej wysokości miesięcznego świadczenia w 2023 roku. >>>Pixabay
Zwroty ze skarbówki są sukcesywnie rozsyłane do osób, które złożyły rozliczenia podatkowe. Emeryci i renciści szczególnie na tym zyskują. A ile otrzymują podatnicy? Przeciętnie może to by sporo ponad 1,5 tysiąca złotych!

Co ze zwrotem podatku?

Zwrot PIT - ile otrzymują podatnicy?

Już teraz urzędy skarbowe podatnikom zwróciły już 8 mld zł. Mówimy wciąż o roku niezakończonym rozliczeniu. Co istotne, przy wzięciu pod uwagę, że złożono około 4,6 mln deklaracji podatkowych, daje to około 1 700 zł zwrotu na osobę. Jak wypadają tu renciści i emeryci?

Ile dostają emeryci i renciści? Wyliczenia zwrotu PIT 2024!

Seniorzy ze świadczeniami do około 2 400 zł miesięcznie mogą liczyć na pokaźne zwroty podatku. Mowa tu również o pobranych na PIT zaliczkach z tzw. trzynastych i czternastych emerytur. Maksymalnie seniorzy dostaną około 420 zł zwrotu.

Kto jeszcze może liczyć na zwrot?

Co istotne, w grupie, która może liczyć na zwrot, można wymienić osoby na kilku umowach-zleceniu, które nie złożyły przy tym PIT-2. W ramach rozliczenia rocznego mogą skorzystać te osoby z kwoty wolnej od podatku, co da im zysk w wysokości nawet 3 600 zł!

Masz dzieci? Możesz liczyć na większy zwrot z US!

Spory zwrot otrzymają również rodzice korzystający z ulgi podatkowej na dzieci. Mowa tu o nawet kilkudziesięciu tysiącach łącznego zwrotu!

Wśród odliczeń można wymienić przede wszystkim odliczenie na dziecko. Ulga ta wynosi:

  • Przy pierwszym i drugim dziecku 1 112,04 zł.

  • Przy trzecim dziecku 2 000,04 zł.

  • Przy czwartym i każdym kolejnym dziecku 2 700 zł.

To oznacza, że już z czwórką dzieci rodzina ma dodatkowe odliczenie od podatku w wysokości 6 924,12 zł. A na tym się możliwości nie kończą!

Warto skorzystać z PIT 4 plus

Rodzice swój zwrot mogą zwiększyć przy rozliczeniu jako rodzina i skorzystaniu z PIT 4 Plus. Pozwala on rodzicom z czwórką (i więcej) dzieci na skorzystanie z limitu do 85 528 zł rocznego zarobku - o ile oboje rodziców podejmuje się pracy zarobkowej.

Masz taką rentę lub emeryturę? Dostaniesz tyle zwrotu PIT! Wyliczenia

W galerii prezentujemy wyliczenia wysokości zwrotu podatku z urzędu skarbowego dla rencistów i emerytów mających wskazaną miesięczną wysokość świadczenia. Na ile mogą liczyć?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podatki pobierane od emerytur i rent mogą być zwracane! Czy Twoje składki do ZUS są wystarczające? Czekaj na zwrot podatku od US - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto