Plaża Gotyku 2013. Studenci UMK pokazali klasę [ZDJĘCIA]

Maciej Nowocień PR Manager turnieju
Wiele emocji przyniósł pierwszy turniej podczas Plaży Gotyku 2013. Na boiska przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu wybiegli studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Do zawodów zgłosiło się kilkanaście par zawodników, którzy na co dzień są studentami UMK. Większość duetów znała się bardzo dobrze, dlatego zapowiadała się ciekawa rywalizacja. I rzeczywiście, od samego początku do końca zawodów można było poczuć prawdziwy przedsmak Pucharu Polski w siatkówce plażowej.

Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Joanna Sobczak i Marta Wiśniewska. Drugie miejsce przypadło Aldonie Matuszewskiej i Zofii Tomińskiej. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęły Paulina Kotłowska i Natalia Blonkowska.

Z kolei do turnieju panów zgłosiło się o wiele więcej chętnych. Bezkonkurencyjnie byli Rafał Chojnacki i Kacper Krzewiński, którzy w finale pokonali Rafała Guzowskiego i Dominika Zielińskiego. Trzecie miejsce zajęli z kolei Paweł Domżalski i Bartłomiej Bielecki.

Najlepsi gracze zostali nagrodzeni sprzętem sportowym ufundowanym przez naszych sponsorów.

To jednak nie koniec zmagań podczas Plaży Gotyku 2013. Już w 23 maja, na boiska przy Rynku Nowomiejskim odbędzie się turniej amatorski dla mężczyzn. Zapraszamy do zgłoszeń i kibicowania! Początek o godz. 11.