Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pielęgnacja drewnianych podłóg

materiał partnera

Podłogi drewniane kojarzą się z szykiem i elegancją. Doskonale prezentują się one w praktycznie każdej aranżacji wnętrza. Mimo tego, że podłogi takiego typu są bardzo stylowe i pięknie się prezentują, to aby swój urok zachowały, trzeba je w odpowiedni sposób pielęgnować. Pamiętając o odpowiedniej dbałości o podłogi, zachowamy ich urok na bardzo długo i na wet przez lata będą wyglądać jak nowe. Niestety, pielęgnacja nie ogranicza się tutaj do umycia raz w tygodniu płynem do podłóg. Trzeba włożyć w to więcej wysiłku i czasu, a także zapatrzeć się w odpowiednie środki do pielęgnacji drewna.

Czego unikać chcąc zachować piękny wygląd naszych podłóg? Przede wszystkim, unikać dwóch najbardziej niszczących czynników jakimi są woda oraz piasek. Woda powoduje, że drewno pęcznieje. Najczęściej popełnianym błędem przy myciu podłóg jest używane zbyt mokrej ścierki. Po dłuższym czasie, przy regularnym kontakcie podłogi z wodą, przestaje się ona ładnie prezentować i konieczna jest wymiana na nową. Piasek jest również bardzo nieprzyjazny dla drewna. Powoduje on bowiem niszczenie się, rysowanie i zdzieranie wierzchniej warstwy podłogi, czyli lakieru.

Podłogi lakierowane – konserwacja i pielęgnacja

Jeśli decydujemy się na drewniane podłogi, o najczęściej wybieramy te lakierowane. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ze względu na ochronne drewna przez lakier przed zanieczyszczeniami u uszkodzeniami. Lakier, daje również więcej możliwości pod względem prezencji, gdyż do wyboru mamy satynowe, matowe, z połyskiem itp. według specjalistów z drexpol.com.pl takiego rodzaju podłoga, wymaga codziennego odkurzania i przetarcia wilgotną szmatką. Dzięki temu, pozbędziemy się piasku niszczącego lakier. Warto pamiętać o tym, aby wybierać środki czyszczące, które pozbawione są wszelkich tłuszczowych substancji. Raz w tygodniu, należy podłogę wypastować odpowiednią pastą. Raz na 5 do 10 lat, powinna być cyklinowana i polakierowana.

Pielęgnacja podłogi olejowanej

Z racji, że podłoga olejowana, bardziej przypomina drewno, jest bardziej naturalna, w przeciwieństwie do lakierowanej. Jest ona także mniej śliska. Mimo iż, podłoga tego typu prezentuje się lepiej, to poprzez brak ochronnej warstwy z lakieru, jest mniej wytrzymała. Dlatego, trzeba bardzo dużą wagę przywiązywać do odpowiedniej pielęgnacji takiego drewna. Kluczowe znaczenie ma tutaj systematyczność, gdyż będzie ona rzutować na przyszłą trwałość podłogi. Podłoga olejowana, pomimo tego, że wymaga większej pielęgnacji, ma jedną ogromną zaletę. Jeśli pojawi się uszkodzenie miejscowe, to nie ma konieczności wymiany całej podłogi, jak w przypadku lakierowanej, ale wystarczy wyszlifować i zakolejkować dany fragment.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto