Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej

Łukasz Klimaniec
Pierwsza nagroda trafiła do Nizio Design International i MWE sp. z o.o., Warszawa
Pierwsza nagroda trafiła do Nizio Design International i MWE sp. z o.o., Warszawa Nizio Design International i MWE sp. z o.o., Warszawa
Wiemy, jak może wyglądać Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej! We wtorek w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Katowicach został rozstrzygnięty konkurs na na opracowanie koncepcji architektonicznej dla tego przedsięwzięcia.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji "Świat Bajki" przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zostanie tworzone w oparciu o dorobek powstałego w 1947 roku Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, w którym zrealizowano ponad tysiąc filmów. Wiele wskazuje, że będzie to jedna z największych atrakcji miasta - zastosowanie nowoczesnych technik multimedialnych sprawi, że nad Białą powstanie niezwykle atrakcyjne centrum rozrywki i edukacji, proponujące naukę przez zabawę dla dzieci i całych rodzin.

W minionym roku bielskie Studio Filmów Rysunkowych otrzymało pierwszą dotację z z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przeznaczeniem na opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej Interaktywnego Centrum. Jednocześnie podpisało umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na przeprowadzenie konkursu architektonicznego na Interaktywne Centrum Bajki i Animacji.

Konkurs został rozstrzygnięty we wtorek w samo południe w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Katowicach. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia projektowa Nizio Design International i MWE sp. z o.o., Warszawa (arch. Mirosław Nizio, arch. Bartłomiej Terlikowski, mgr inż. Zbigniew Koc, arch. Daniel Jurkiewicz, arch. Łukasz Boniewski).

Jak podkreślają przedstawiciele SARP nagrodę przyznano za trafne rozwiązanie urbanistyczno-architektoniczne, w szczególności za artykulację narożnika przestrzeni miejskiej z wyraźnie zdefiniowaną strefą wejściową, stworzenie wewnętrznego dziedzińca płynnie przechodzącego w zielone tereny rekreacyjne oraz dobranie odpowiednich proporcji i skali nowej zabudowy w stosunku do historycznej.

Druga nagroda trafiła do katowickiego studia Riegler Riewe (prof. arch. dipl.-ing. Roger Riewe, arch. dipl.-ing. Mikołaj Szubert-Tel,
arch. Paulina Kostyra-Dzierżęga, arch. Paweł Skóra, stud. Karolina Fonfara, mgr inż. Wojciech Wilczek, Jarema Szender, Magdalena Starzec, Sławomir Mazan). Nagrodę przyznano za trafne minimalistyczne rozwiązanie architektoniczne bryły z poszanowaniem istniejącego obiektu zabytkowego, a także za klasyczne połączenie formy historycznej z nową zabudową.

Trzecia nagroda powędrowała do KJ Architekci Katarzyna Jucha, Michał Jania, Filip Łękawski s.c., Kraków za poszukiwanie form dopełniających kwartał zabudowy.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto