Omikron dotyka podróżnych. Japonia zamyka granice, Polska wydała zakaz lotów do 7 krajów. Obostrzenia COVID na świecie listopad 2021

Emil Hoff
Emil Hoff
Podróże do Japonii są niemożliwe między 29 listopada a 13 grudnia 2021.
Podróże do Japonii są niemożliwe między 29 listopada a 13 grudnia 2021. Photo by Nicki Eliza Schinow on Unsplash
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Obostrzenia COVID na listopad 2021 zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno wydawało się, że koronawirus na świecie powoli ustępuje. W drugiej połowie listopada 2021 sytuacja uległa pogorszeniu, Europa znowu uchodzi za centrum pandemii, a niektóre państwa przywracają nawet pełen lockdown. Co gorsza, z Afryki rozprzestrzenił się nowy wariant koronawirusa, omikron. Poszczególne kraje stosują bardzo różne obostrzenia, mają różne wymogi wobec turystów i podróżników, czasem je luzują, innym razem znowu zaostrzają. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na świecie na listopad 2021”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach poza Europą. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje, urlop, Święta czy Sylwestra w Wasze ulubione egzotyczne miejsce!

Spis treści

Obostrzenia COVID na listopad 2021 są różne w różnych państwach i najczęściej odmienne dla osób w pełni zaszczepionych i tych, które przyjęły tylko jedną dawkę szczepionki albo nie przyjęły żadnej. Aby w miarę swobodnie poruszać się po świecie, powinniśmy zaszczepić się przeciw koronawirusowi. Dowodem szczepienia jest tzw. paszport covidowy, który możemy sobie ściągnąć przez aplikację w telefonie.

Omikron zamyka granice, 7 państw objętych specjalnymi obostrzeniami

26 listopada 2021 media podały informację o wykryciu nowej mutacji koronawirusa, która rozprzestrzeniła się na obszarze południa Afryki. Wiele państw Europy i świata, w tym Polska, przestało wpuszczać na swój teren pasażerów przylatujących z:

  • RPA
  • Lesotho
  • Eswatini
  • Botswany
  • Zimbabwe
  • Mozambiku
  • Namibii

Niektóre kraje wciągnęły na listę także:

  • Malawi
  • Hong Kong

Repatrianci mogą wracać do swoich ojczyzn, osoby niezaszczepione muszą jednak poddawać się kwarantannie na osobnych zasadach. Repatrianci do Polski muszą poddać się kwarantannie trwającej 14 dni. Zostanie też z nimi przeprowadzony szczegółowy wywiad epidemiologiczny.

Minister Adam Niedzielski na konferencji 29 listopada 2021 ogłosił także, że wszyscy niezaszczepieni podróżni, wracający do Polski z krajów spoza Strefy Schengen, muszą poddać się trwającej 14 dni kwarantannie z możliwością skrócenia jej po wykonaniu testu PCR w 8. dniu izolacji. Nowe zasady wjazdu do Polski będą obowiązywać od 1 do 17 grudnia 2021.

Część krajów, np. Izrael i Japonia, zdecydowały się zamknąć swoje granice dla wszystkich podróżnych na dwa tygodnie, od 29 listopada 2021.

Obostrzenia COVID listopad 2021. Czym jest paszport covidowy?

Paszport covidowy (formalnie: Unijny Certyfikat Covid) to elektroniczny dokument, potwierdzający, że jego posiadacz został zaszczepiony przeciw koronawirusowi. Specjalny certyfikat ściąga się za pomocą aplikacji mObywatel, ma on formę kodu QR i można go wyświetlać offline. Certyfikat automatycznie generuje się w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Paszport covidowy okazuje się w czasie kontroli granicznej. Służy za dowód pełnego lub częściowego zaszczepienia, ozdrowienia lub otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Paszport covidowy honorowany jest w całej Unii Europejskiej i większości innych regionów świata.

Od 13 listopada 2021 paszport covidowy w Polsce będzie przedłużany o rok po przyjęciu przypominającej dawki szczepionki (czyli trzeciej dawki w przypadku szczepionek dwódawkowych lub drugiej w przypadku jednodawkowych). Dawkę przeypominającą można przyjąć po upłynięciu 6 miesięcy od poprzedniego szczepienia.

25 listopada 2021 Komisja Europejska zapowiedziała zmianę przepisów: paszport covidowy ma być ważny tylko przez 9 miesięcy, a nie przez rok, jak zakładano wcześniej. Warunkiem przedłużenia paszportu ma być przyjęcie przypominającej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi.

Obostrzenia COVID listopad 2021: znajdź interescującą Cię destynację

Poniżej prezentujemy nowe obostrzenia COVID na listopad 2021 w poszczególnych krajach i regionach świata w układzie alfabetycznym. Zobaczcie, co i gdzie zmieni się w listopadzie 2021!

By poznać najnowsze informacje o obostrzeniach COVID obowiązujących w poszczególnych państwach Europy, zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Argentynie

Od listopada 2021 turyści z zagranicy znowu mogą przyjeżdżać do Argentyny. Muszą jednak być zaszczepieni i mieć negatywny wynik testu PCR na koronawirusa. Między 5. a 7. dniem pobytu trzeba też wykonać drugi test na COVID.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Australii

Australia zaczęła przyjmować na swój teren tylko własnych obywateli, luzuje też dla nich obostrzenia związane z wyjazdami zagranicznymi. Jednak turyści nadal nie są wpuszczani na teren kraju.

Od grudnia 2021 Australia zacznie wpuszczać także niektórych posiadaczy wiz biznesowych, wykwalifikowanych pracowników zagranicznych i studentów, a także obywateli Japonii i Korei Południowej.

Obostrzenia przeciw wariantowi omikron: Niestety, z powodu fali zachorowań na wariant omikron koronawirusa, rząd Australii ogłosił przesunięcie planów poluzowania obostrzeń dla posiadaczy wiz i studentów o co najmniej 2 tyg.

Więcej o obostrzeniach COVID na listopad 2021 w Australii przeczytacie tutaj:

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Barbadosie

Każdy turysta przybywający na Barbados musi mieć negatywny wynik testy PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem. Oprócz tego należy ściągnąć na telefon aplikację BIMSafe i wypełnić za jej pomocą formularz wjazdowy.

Osoby niezaszczepione w pełni przeciw koronawirusowi będą musiały także poddać się kwarantannie, trwającej 7 dni, z testem PCR w 5. dniu izolacji.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Belize

Turyści muszą mieć negatywny wynik testu na COVID-19 i mogą przebywać tylko na wydzielonych przez rząd obszarach.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Chile

Zasady wjazdu do Chile są dość surowe. Każdy turysta musi być w pełni zaszczepiony, a certyfikat szczepienia powinien zostać zatwierdzony przez władze kraju. Wniosek o zatwierdzenie składa się online, a oczekiwanie na rezultat trwa od 15 do nawet 30 dni.
Przed wylotem i po przylocie należy wykonać test PCR na koronawirusa, a także wypełnić deklarację zdrowia. Każdy podróżny musi mieć ubezpieczenie zdrowotne na co najmniej 30 tys. USD.

UWAGA! Nawet w pełni zaszczepieni podróżni muszą przejść trwającą 5 dni kwarantannę lub czekać na wynik testu PCR, wykonanego po przylocie do Chile. Z tego obowiązku zwolnione są tylko osoby, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki.

Od 1 grudnia 2021 testy PCR wykonuje się w Chile na własny rachunek.

Turyści z Polski wjeżdżają do Chile na podstawie paszportu ważnego jeszcze co najmniej 6 miesięcy, ale wiza nie jest potrzebna.

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Dominikanie

W listopadzie 2021 Dominikana utrzymuje niski poziom restrykcji dla turystów w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Muszą oni mieć ze sobą paszport z tzw. kartą turystyczną i e-ticket, a do tego bilet powrotny i pieniądze na pobyt.

Turyści niezaszczepieni na koronawirusa także wpuszczani są do Dominikany, ale nie wolno im opuszczać terenu hotelu czy kurortu.

Więcej informacji o obostrzeniach COVID na listopad 2021 na Dominikanie znajdziecie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Egipcie

Aby wjechać do Egiptu, trzeba mieć ze sobą paszport z wizą turystyczną, ubezpieczenie, wypełniony formularz lokalizacyjny i deklarację zdrowia, oraz paszport covidowy. Osoby, które się nie zaszczepiły, nie ozdrowiały ani nie przetestowały, mogą jeszcze wykonać test PCR po przylocie bezpośrednio do Hurghady, Marsa Alam, Szarm el-Szejk lub Taby.

Więcej informacji o obostrzeniach COVID na listopad 2021 w Egipcie znajdziecie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Filipinach

Od 1 grudnia 2021 zaszczepieni przeciw koronawirusowi turyści z listy krajów niskiego ryzyka mogą przybywać na Filipiny. Podróżni z Polski potrzebują do tego ważnego paszportu (bez wizy) i wykupionego biletu powrotnego. Pobyt nie może trwać dłużej niż 30 dni.

Obostrzenia przeciw wariantowi omikron: Niestety, z powodu wykrycia nowego wariantu koronawirusa 29 listopada 2021 rząd Filipin zawiesił decyzję o luzowaniu obostrzeń. Nie wiadomo, kiedy turyści znowu będą mogli przybywać na Filipiny.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Indiach

Od 15 listopada zaszczepieni turyści będą mogli przybywać do Indii zarówno lotami czarterowymi, jak i rejsowymi.

By przekroczyć granicę kraju, trzeba mieć paszport z wizą (można wyrobić online), deklarację pasażera (też online), negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, dowód szczepienia i polisę ubezpieczeniową.

UWAGA! W związku z pojawieniem się wariantu omikron, wszystkie kraje europejskie znalazły się na liście państ ryzyka, zestawionej przez rząd Indii. Od 1 grudnia 2021 turyści z tych krajów muszą poddawać się dodatkowemu testowi PCR po przylocie do Indii, a potem kwarantannie, która trwa 7 dni.

Więcej szczegółów o obostrzeniach COVID na listopad 2021 w Indiach znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Indonezji

Indonezja otworzyła dla turystów swoją słynną wyspę Bali. Niestety, obostrzenia COVID na listopad 2021 nadal są dość surowe. By spędzić urlop na Bali, trzeba posiadać paszport covidowy, negatywny wynik testu na koronawirusa, ubezpieczenie na wypadek zakażenia, wizę turystyczną, rezerwację hotelu i wypełniony formularz zdrowotny w aplikacji Pedulilindungi. Po przybyciu na Bali trzeba wykonać drugi test, a potem odbyć 5-dniową kwarantannę.

Więcej szczegółów w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Izraelu

Obostrzenia na wariant omikron: od 29 listopada 2021 Izrael zamknął swoje granice dla podróżnych na okres dwóch tygodni. Do kraju mogą wjeachać tylko obywatele Izraela. Zaszczepieniu muszą przejść 3 dni kwarantanny, niezaszczepieni 7 dni.

By wjechać do Izraela, trzeba posiadać dowód zaszczepienia przeciw koronawirusowi, paszport, ankietę wjazdową i zgodę na wjazd (do pobrania online).

UWAGA! Izrael wprowadził zasadę, że szczepienie nie może być starsze niż 6 miesięcy. To oznacza, że nawet osoby zaszczepione w pełni przeciw COVID-19, ale jeszcze przed początkiem maja 2021 r., będą musiały przyjąć trzecią dawkę szczepionki przed wjazdem na teren Izraela. Zasada ta nie dotyczy grup zorganizowanych liczących mniej niż 40 osób.

Aby wjechać do Izraela, trzeba także posiadać negatywny wynik testu PCR na koronawirusa i ubezpieczenie. Wpuszczani są tylko turyści spoza czerwonej listy państw. Polska jest na liście pomarańczowej.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach COVID na listopad 2021 w Izraelu znajdziecie w tym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Jamajce

Od 18 listopada 2021 osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 mogą swobodnie przemieszczać się po Jamajce, muszą jednak otrzymać negatywny wynik testu PCR na koronawirusa w ciągu trzech dni przed przylotem na wyspę.

Osoby niezaszczepione mogą przebywać na Jamajce tylko w wyznaczonej strefie wokół ośrodka Negril na zachodnim wybrzeżu. Kto wybierze się poza bezpieczną strefę, zostanie poddany kwarantannie trwające 14 dni.

Polacy mogą wjeżdżać na teren Jamajki na podstawie paszportu ważnego jeszcze co najmniej 6 miesięcy. Wiza nie jest konieczna dla pobytów trwających krócej niż 30 dni.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Japonii

Obostrzena na wariant omikron: od 29 listopada 2021 na okres dwóch tygodni Japonia zamknęła swoje granice dla podróżnych. Rząd kraju chce w ten sposób zapobiec rozprzestrzenieniu się wśród Japończyków wariantu omikron koronawirusa.

W listopadzie 2021 Japonia nieco poluzowała obostrzenia COVID-19 dla podróżnych. Możliwe są jednak tylko podróże biznesowe oraz przyjazdy studentów i wyspecjalizowanych robotników w ramach specjalnych staży. Obowiązkowa kwarantanna została skrócona z 10 do 3 dni dla osób w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi.

Możliwe, że do końca roku Japonia otworzy jednak granice dla zorganizowanych wycieczek grupowych.

Więcej o obostrzeniach w Japonii przeczytacie w tym tekście:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Kambodży

Kambodża poluzuje obostrzenia COVID dopiero od 30 listopada 2021. Po tej dacie turyści będą mogli wjechać na teren kraju, o ile mają paszport z wizą, paszport covidowy, negatywny wynik testu na koronawirusa i ubezpieczenie na wypadek zarażenia się COVID-19.

Na razie dla turystów otwarte będą tylko wydzielone strefy, które będzie można opuścić po 5 dniach. Te strefy to Sihanoukville i Koh Kong na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Angkor Wat w prowincji Siem Reap zostanie udostępniony w styczniu 2022 r.

Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Kanadzie

Od 8 listopada 2021 granica między Kanadą a USA zostanie otwarta dla osób w pełni zaszczepionych. Także turyści z Europy będą mogli przyjechać do Kanady, o ile są zaszczepieni, otrzymają negatywny wynik testu na COVID-19, a także zarejestrują się w aplikacji ArriveCAN, na którą ściąga się wyniki testów na koronawirusa. Muszą mieć także przygotowany plan kwarantanny na wypadek zachorowania.

Polacy nie potrzebują wizy przy wjeździe do Kanady, ale niezbędne jest złożenie wniosku o Elektroniczną Autoryzację Podróży. Wniosek można złożyć online, opłata wynosi 7 dolarów kanadyjskich.

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Karaibach

Aruba i Bahamy luzują swoje obostrzenia COVID na listopad 2021. Turyści muszą mieć tylko negatywny wynik testu na koronawirusa.

Pozostałe państwa, terytoria i dependencje Karaibów stosują bardziej surowe restrykcje i wymagają posiadania paszportu covidowego lub innego dowodu pełnego zaszczepienia.

Zob. niżej, jak zmieniły się obostrzenia COVID na listopad 2021 dla turystów na Kubie i wyżej, by poczytać o zasadach wjazdu na Dominikanę.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Kenii

Polska znajduje się na kenijskiej liście krajów niskiego ryzyka. Oznacza to, że turyści z Polski mogą wjeżdżać na teren Kenii bez szczepień przeciw koronawirusowi. Potrzebny jest jednak negatywny wynik testu PCR, wykonanego na 96 godzin przed przylotem.

Podróżni muszą mieć ze sobą ważny paszport z wizą (można wnioskować online) oraz wypełniony formularz wjazdowy (także dostępny online).

UWAGA! Od 21 grudnia 2021 kraj zaostrzy swoje zasady wjazdu. Aby dostać się do Kenii, a na miejscu korzystać z hoteli, restauracji i obiektów rządowych, trzeba będzie posiadać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19.

Więcej o obostrzeniach COVID w Kenii na listopad 2021 możecie przeczytać tutaj:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Kolumbii

Kolumbia nie stosuje żadnych obostrzeń COVID dla turystów.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Kostaryce

Osoby zaszczepione w pełni nie muszą się obawiać żadnych obostrzeń. Osoby zaszczepione częściowo lub wcale muszą się ubezpieczyć na wypadek zarażenia koronawirusem lub przejść kwarantannę trwającą 14 dni z możliwością skrócenia do 10.
Od 8 listopada 2021 wiele atrakcji i usług turystycznych w Kostaryce będzie dostępna tylko dla osób w pełni zaszczepionych.

Zasady zaostrzą się jeszcze od 1 grudnia 2021: bez paszportu covidowego będzie można skorzystać tylko z najpotrzebniejszych usług, np. sklepów spożywczych i aptek.

Dowodem szczepienia przeciw koronawirusowi w Kostaryce jest specjalna karta z kodem QR. Otrzymuje się ją po wypełnieniu formularza online.

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Kubie

Od 15 listopada na Kubie nie będzie już obowiązywać wymóg kwarantanny dla przybyszów z zagranicy. By wjechać na teren kraju trzeba będzie tylko posiadać dowód szczepienia przeciw koronawirusowi lub negatywny wynik testu PCR.

Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Malediwach

Turyści przylatujący na Malediwy muszą tylko posiadać negatywny wynik testu na COVID-19. Poza tym trzeba wypełnić deklarację zdrowia, dostępną online, mieć przy sobie paszport (wizę dostaje się za darmo na miejscu), dowód rezerwacji hotelowej i bilet powrotny. Trzeba też trzymać się wyznaczonych stref i ośrodków turystycznych, które jednak oferują wszystkie atrakcje wysp i umożliwiają spędzenie przyjemnych wakacji przy bardzo niskim poziomie restrykcji dla podróżnych.

Więcej o obostrzeniach COVID w listopadzie 2021 na Malediwach i wiele rad praktycznych dla turystów znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Malezji

Malezja otwiera się na turystów stopniowo. Tylko tam, gdzie zaszczepionych przeciw COVID zostało ponad 90% mieszkańców, wolno przybywać gościom z zagranicy.

Wiadomo już, że od 15 listopada 2021 turyści mogą przylatywać na wyspę Longkawi na Morzu Andamańskim. Muszą być jednak w pełni zaszczepieni, posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa i wykonać drugi test w ciągu 48 godzin od przylotu. Rząd Malezji planuje otworzyć resztę kraju dla turystów do początku stycznia 2022 r.

Więcej informacji o obostrzeniach COVID na listopad 2021 w Malezji znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Maroku

Obostrzenia na wariant omikron: od 29 listopada 2021 Maroko zamknęło swoje granice dla wszystkich turystów na okres dwóch tygodni.

W Maroku poziom obostrzeń COVID zależy od kraju, z którego się przylatuje. Kraje podzielone są na Listy A i B. Polska znajduje się obecnie na liście A.

Lista A: osoby zaszczepione muszą tylko wypełnić formularz wjazdowy. Osoby niezaszczepione muszą także wykonać test PCR na 72 godziny przed przylotem. Dzieci poniżej 11 roku życia są zwolnione z obowiązku szczepień i testów.

Niestety, sytuacja epidemiczna w Maroku powoli ulega pogorszeniu. Polska może znaleźć się niebawem na liście B.

Lista B: osoby zaszczepione na 48 godzin przed wjazdem do Maroka muszą wykonać test PCR, a po przybyciu do kraju trzeba zrobić także szybki test antygenowy. Osoby niezaszczepione czeka obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna na własny koszt.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Meksyku

Meksyk ma wyjątkowo liberalne podejście do koronawirusa. Obostrzenia są łagodne nawet dla osób niezaszczepionych, turyści nie muszą się szczepić ani testować, by wjechać do kraju. Od 8 listopada 2021 otwarta jest też granica lądowa ze Stanami Zjednoczonymi.

O obostrzeniach COVID na listopad 2021 w Meksyku przeczytacie więcej w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia nie wpuszcza jeszcze na swój teren przybyszów z zagranicy. Kraj ma się otworzyć na turystów dopiero od 30 kwietnia 2022 r.

Nowe obostrzenia COVID na listopad 2021 w Nowej Zelandii opisaliśmy w tym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Singapurze

Od 30 listopada w pełni zaszczepieni turyści mogą przybywać do Singapuru drogą lotniczą. Przejścia lądowe otwarte zostaną tylko dla obywateli Singapuru, posiadaczy wiz pobytowych, wyspecjalizowanych pracowników i studentów.

Turyści z Polski muszą posiadać paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy oraz bilet powrotny. Wizy nie są potrzebne dla pobytów trwających krócej niż 90 dni.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Stanach Zjednoczonych

Od 8 listopada turyści z zagranicy mogą wjeżdżać na teren USA, jeśli mają ważny paszport covidowy i negatywny wynik testu na koronawirusa.

Szczegółowe zasady i obostrzenia COVID na listopad 2021 w USA znajdziecie w poniższym artykule.

Zasady wjazdu mogą się jednak różnić na obszarze poszczególnych Stanów. Np. Hawaje wpuszczają na swój teren tylko obywateli USA. Więcej o zasadach obowiązujących na Hawajach przeczytacie w tym tekście:

Z kolei w wielu miastach USA konieczne jest posiadanie dowodu szczepienia, by móc przebywać w publicznych przestrzeniach zamkniętych (np. restauracjach czy kinach). Sam negatywny wynik testu nie wystarczy np. w Nowym Jorku, Los Angeles, San Francisco, Nowym Orleanie i Honolulu na Hawajach.

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Tajlandii

Od 1 listopada 2021 w Tajlandii obowiązują poluzowane obostrzenia przeciw COVID. Kraj znowu wpuszcza w pełni zaszczepionych turystów, którzy jednak muszą dodatkowo mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i ubezpieczenie na wypadek zarażenia się. W ciągu 72 godzin po przylocie trzeba też wykonać kolejny test PCR. UWAGA! Po 16 grudnia 2021 drugi test może być tylko antygenowy.

Podróżni muszą mieć certyfikat zaszczepienia, który ściąga się poprzez aplikację Mor Prom, a także dowód rezerwacji hotelowej. Trzeba też posiadać przepustkę, którą otrzymuje się po wypełnieniu formularza online.

Dla zagranicznych turystów dostępne są tylko niektóre prowincje kraju. Rząd zapowiada jednak stopniowe otwieranie kolejnych prowincji.

Więcej informacji dotyczących obostrzeń COVID na listopad 2021 w Tajlandii znajdziecie w tym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Tanzanii i Zanzibarze

Polacy podróżujący do Tanzanii czy na Zanzibar nie muszą być zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Trzeba jednak mieć dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR, otrzymany w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii.

Podróżni muszą też wypełnić formularz lokalizacyjny. Jest dostępny online, ale po wypełnieniu trzeba go wydrukować i nosić przy sobie.

Po przylocie na Zanzibar należy wypełnić formularz wjazdowy i kupić wizę za 50 dolarów.

Więcej informacji dotyczących obostrzeń COVID na listopad 2021 w Tanzanii i Zanzibarze znajdziecie w tym artykule:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Turcji

Turcja utrzymuje niski poziom obostrzeń dla turystów z Polski. Osoby zaszczepione nie muszą mieć żadnych dodatkowych dokumentów, osoby niezaszczepione powinny mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem.

Do wjazdu na teren Turcji trzeba mieć paszport, ale Polacy nie potrzebują wizy. Przed przylotem trzeba też wypełnić formularz lokalizacyjny i wjazdowy, oba dostępne online.

Więcej o obostrzeniach COVID-19 na listopad w Turcji możecie przeczytać w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID listopad 2021 na Wyspach Zielonego Przylądka

Turyści, którzy chcą dostać się na Wyspy Zielonego Przylądka, muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR albo antygenowego. Trzeba też wypełnić formularz lokalizacyjny.

Więcej o obostrzeniach COVID na listopad 2021 na Wyspach Zielonego Przylądka przeczytacie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID listopad 2021 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dubaju

Polacy mogą wjeżdżać na teren ZEA na podstawie paszportu (wizę turystyczną na 90 dni wykupuje się po przylocie). Każdy turysta musi mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem.

Osoby w pełni zaszczepione mogą przemieszczać się po kraju, np. do Abu Dhabi. Osoby bez szczepienia muszą wykonywać testy PCR i czekać na wynik przed udaniem się poza Dubaj.

Podróże do Japonii są niemożliwe między 29 listopada a 13 grudnia 2021.

Omikron dotyka podróżnych. Japonia zamyka granice, Polska wy...

Źródła: schengenvisainfo.com, forbes.com, gov.pl

Recykling: drugie życie roweru

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

F
Felicia Rondon
In 2021, start earning cash from your home and getting paid(500$ to 700$ / hour ) by this job. These are the best online jobs I’ve made $84, 8254 so far this year working online and I’m a full time student.

Join it today here...______http://www.maxweatlh.com
G
Gość
Jak nic się nie zmieni (a mam taką nadzieję) to polecimy w grudniu enterem do Egiptu. O tej porze roku będą przyzwoite temperatury, a nie lubimy polskiej zimy, więc mamy chęć na Afrykę :)
Dodaj ogłoszenie