Olenderski Parku Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce już otwarty! [NOWE ZDJĘCIA]

tob
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce (przy ul. Mennonitów 14) jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się od XVI w. 

Zobacz także: Dzień Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu [ZDJĘCIA]

Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowano olenderską wieś. Znajdują się w niej 3 pełne zagrody składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. 

Polecamy: QUIZ. Pamiętasz szkołę z czasów PRL? To był inny świat!

Z okazji wielkiego otwarcia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, obiekt można było zwiedzać za darmo. 

Olenderski Parku Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce już otwarty! [ZDJĘCIA]
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce (przy ul. Mennonitów 14) jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się od XVI w. Zobacz także: Dzień Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu [ZDJĘCIA] Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowano olenderską wieś. Znajdują się w niej 3 pełne zagrody składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Polecamy: QUIZ. Pamiętasz szkołę z czasów PRL? To był inny świat! Z okazji wielkiego otwarcia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, obiekt można było zwiedzać za darmo. Olenderski Parku Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce już otwarty! [ZDJĘCIA] Grzegorz Olkowski
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce (przy ul. Mennonitów 14) jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się od XVI w. Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowano olenderską wieś. Znajdują się w niej 3 pełne zagrody składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Z okazji wielkiego otwarcia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, obiekt można było zwiedzać za darmo.

Konferencja ministra Telusa w Skierniewicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie