Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od wtorku poważne zmiany na Chełmińskim Przedmieściu. Mogą być korki!

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Taka od wtorku 11 kwietnia będzie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Szosa Chełmińska/aleja 700-lecia Torunia/ulica Bema/ulica Podgórna w Toruniu. Ma obowiązywać około miesiąca
Taka od wtorku 11 kwietnia będzie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Szosa Chełmińska/aleja 700-lecia Torunia/ulica Bema/ulica Podgórna w Toruniu. Ma obowiązywać około miesiąca Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu
Od wtorku 11 kwietnia nie będzie przejazdu z ulicy Bema w ulicę Podgórną w Toruniu, przez ich skrzyżowanie z Szosą Chełmińską. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Zobacz wideo: Wywiad z Mariuszem Jedynakiem, wiceprezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

od 16 lat

Zmiany na tym jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Toruniu to efekt budowy linii tramwajowej między centrum miasta a osiedlem Jar. Nowe torowisko zostało już ułożone albo jest układane na prawie całej tej trasie (poza fragmentem na Jarze, do pętli przy ulicy Heweliusza, którego budowa rozpoczęła się później). Brakuje go tylko w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Legionów i właśnie skrzyżowania na Chełmińskim Przedmieściu, czyli u zbiegu Szosy Chełmińskiej, trasy staromostowej (aleja 700-lecia Torunia), ulic Bema i Podgórnej.

Zamknięty przejazd przez skrzyżowanie: od wtorku, po porannym szczycie

Prace na tym skrzyżowaniu, a dokładnie na środkowej części jego tarczy, rozpoczną się zaraz po świętach wielkanocnych, we wtorek 11 kwietnia. Torowisko będzie budowane wzdłuż Szosy Chełmińskiej, w osi północ-południe. Skrzyżowanie trzeba więc zamknąć w osi wschód-zachód, czyli na przejeździe między ulicami Podgórną i Bema.

Polecamy

Przejazd ten zostanie zamknięty we wtorek 11 kwietnia tuż po porannym szczycie komunikacyjnym. Poza tym dla pieszych i rowerzystów zostanie zamknięte przejście i przejazd przez jezdnie Szosy Chełmińskiej i trasy staromostowej po południowej stronie skrzyżowania, czyli od strony starówki. Dostępne będą przejście i przejazd po północnej stronie, czyli od strony Wrzosów.

W związku z zamknięciem przejazdu między ulicami Podgórną i Bema wyznaczone zostaną objazdy:

  • jadący ulicą Bema w kierunku ulicy Podgórnej oraz Wrzosów będą skręcać w prawo w nowo wybudowany fragment alei 700-lecia Torunia i poprzez fragment ulicy Dekerta będą zawracać w kierunku północnym;
  • jadący ulicą Podgórną w kierunku ulicy Bema i centrum miasta będą skręcać w prawo w Szosę Chełmińską i przed skrzyżowaniem jej skrzyżowaniem z trasą średnicową zawrócą w kierunku starówki, korzystając z tymczasowego przejazdu (tzw. przewiązki).

Polecamy

Utrudnienia na Chełmiński mają potrwać około miesiąca

- Planujemy, że prace na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z ulicami Bema i Podgórną potrwają około miesiąca - wyjaśnia Sylwia Derengowska z Miejskiego Zakładu Komunikacji, na którego zlecenie budowana jest linia tramwajowa między centrum Torunia a osiedlem Jar.

Zmiany związane z budową torowiska na skrzyżowaniu mogą oznaczać poważne utrudnienia w ruchu w tej części Torunia. To bardzo ruchliwe miejsce w mieście. Problemów zapewne nie będzie od razu w poświąteczny wtorek. To dzień, w którym zamknięte są szkoły. Generalnie ruch w mieście będzie więc mniejszy niż w inne dni powszednie. Problemy w rejonie skrzyżowania mogą zacząć się od środy 12 kwietnia. Spodziewać się ich trzeba zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Pojawić mogą się, tym bardziej że w pobliżu są inne utrudnienia. Chodzi o przejazd Szosą Chełmińską na wysokości Targowiska Miejskiego, który możliwy jest tylko w stronę starówki, objazd poprowadzony ulicą Legionów od strony starówki w kierunku Wrzosów oraz objazdy związane z budową ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej, Warneńczyka i Bażyńskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto