MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrody marszałka województwa rozdane. Wiemy, kto je dostał w Toruniu i okolicy

Justyna Wojciechowska-Narloch
Justyna Wojciechowska-Narloch
Działacze społeczni, ludzie kultury, medycyny i oświaty oraz przedsiębiorcy odebrali w środę Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za 2023 rok. Na liście uhonorowanych znalazł się nasz redakcyjny kolega Szymon Spandowski i jego żona Anna Zglińska.
Działacze społeczni, ludzie kultury, medycyny i oświaty oraz przedsiębiorcy odebrali w środę Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za 2023 rok. Na liście uhonorowanych znalazł się nasz redakcyjny kolega Szymon Spandowski i jego żona Anna Zglińska. Piotr Lampkowski
Działacze społeczni, ludzie kultury, medycyny i oświaty oraz przedsiębiorcy odebrali w środę Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za 2023 rok. Na liście uhonorowanych znalazł się nasz redakcyjny kolega Szymon Spandowski i jego żona Anna Zglińska.

Prestiżowe wyróżnienia otrzymali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej w całym regionie. Przyznano również nagrody za całokształt działalności, a także wyróżnienia specjalne za nowe, szczególnie istotne dla rozwoju regionu inicjatywy.
My publikujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych z Torunia i okolic.

Kategoria: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA

Nagroda:

  • Dominik Romiński, prezes stowarzyszenia Kierunek Zdrowie - za wieloletnią pracę na rzecz integracji toruńskiej społeczności hematologicznej.

Wyróżnienie:

  • Paulina Poszytek z Przeczna (gmina Łubianka, powiat toruński), wolontariuszka prowadzącej Hospicjum Nadzieja Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu,
  • Joanna Jasińska, Agnieszka Turek-Zielińska (Toruń) i Piotr Ośwałdowski (Rozgarty, gmina Zławieś Wielka, powiat toruński), wolontariusze medyczni prowadzącej Hospicjum Nadzieja Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu,
  • Michał Piszczek, współzałożyciel i lider stowarzyszenia Serce Torunia, współzałożyciel Jadłodzielni Foodsharing Toruń, współtwórca przedsiębiorstwa ekonomii społecznej Eko Goods
  • Anna Sikorska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiczu (powiat toruński) – za całokształt działalności polegającej na rozwoju usług społecznych na terenie gminy i podejmowaniu inicjatyw mających na celu wsparcie i aktywizację różnych grup społecznych,
  • Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów (Toruń) – za integrację środowiska byłych i obecnych żołnierzy Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz kultywowanie tradycji i dorobku artylerzystów wśród społeczeństwa,
  • Krzysztof Wilczyński (Rogowo, gmina Lubicz), przedsiębiorca budowlany – za całokształt działalności na rzecz osób potrzebujących i zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego.

Polecamy

Kategoria: GOSPODARKA

Nagroda:

  • Cilium Engineering Sp. z.o.o. z Torunia – za nowoczesną działalność rozwojowo-badawczą oraz realizację projektów z branży kosmicznej na rynku międzynarodowym. Toruńska firma technologiczna wdrożyła rozwiązanie.

    Wyróżnienie:
    [lista]* Przedsiębiorstwo Badawczo – Wdrożeniowe Frako Term Sp. z.o.o. z Otłoczyna (gm. Aleksandrów Kujawski) – za stworzenie Systemu Inteligentnego Zasilania FRAKOPOWER - nowoczesnego, ekologicznego produktu do kompleksowego magazynowania i zarządzania energią.
    [/lista]

    [sc]Kategoria: KULTURA[/sc]
    Nagroda:
    [lista]
    [lista]* Sławomir Wierzcholski (muzyk, Toruń) – za wieloletnią działalność artystyczną, realizowanie inicjatyw wpływających na wzrost znaczenia regionu na kulturalnej mapie Polski.

    • Anna Zglińska i Szymon Spandowski, społeczni opiekunowie zabytków z Torunia – za zaangażowanie w promowanie i ochronę lokalnego dziedzictwa oraz za organizację wydarzeń kulturalnych. Historyczka Anna Zglińska i wieloletni dziennikarz Dziennika Nowości Szymon Spandowski, od lat czynnie angażują się w działalność toruńskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Autorzy publikacji, artykułów i reportaży zgłębiają losy postaci związanych z toruńskimi, często zapomnianymi zabytkami. Szczególnie cenna jest inicjatywa jakiej podjęli się przy okazji planowanej rozbiórki domu Heleny Grossówny, dzięki której dom znanej aktorki kina międzywojennego został uratowany. Aktywnie współpracują z lokalnymi instytucjami kultury realizując projekty promujące dziedzictwo i sztukę.
      [/lista]
      Wyróżnienia:
      [lista]* Katarzyna Kluczwajd (historyk sztuki, regionalistka, Toruń) – za działalność wydawniczą promującą kulturę regionu, pracę społeczną na rzecz ochrony zabytków oraz organizację wydarzeń upowszechniających wiedzę o Toruniu,

    • Zespoł Muzeum Diecezjalnego w Toruniu (ks. Zbigniew Walkowiak, Katarzyna Bucław, Paulina Piotrowska-Górzkowska, Joanna Ciechanowska) – za otwarcie stałej ekspozycji poświęconej twórczości malarki Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej w domu artystki.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: SPORT[/sc]
      Wyróżnienia:
      [lista]* Marcin Makowski (trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bałagany” Łubianka, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Łubiance, powiat toruński) – za zaangażowanie w rozwój młodych sportowców, przekładające się na liczne sukcesy odnoszone przez wychowanków klubu „Bałagany” Łubianka.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: INNOWACYJNE METODY STOSOWANE W ZAKRESIE ROZWOJU I PROMOCJI MIAST I OBSZARÓW WIEJSKICH[/sc]
      Nagroda:
      [lista]* Stowarzyszenie Integracja i Współpraca w Toruniu - za działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości poprzez organizację największego w regionie kongresu gospodarczego Welconomy Forum.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI[/sc]
      Nagroda:
      [lista] Galeria Rusz w składzie: Joanna Górska, Rafał Góralski (Toruń) za – 25 lat działalności Galerii Rusz – galerii bilbordowej w Toruniu oraz organizację 16 edycji Międzynarodowego festiwalu Sztuk na Bilbordach Art. Moves.
      [/lista]
      Wyróżnienie:
      [lista]
      Aleksandra Ruszczak (Toruń) – prezes Fundacji Społeczno-Charytatywnej ,,Pomoc Rodzinie i Ziemi”, prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci ,,Nadzieja” – za całokształt pracy zawodowej.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: EDUKACJA[/sc]
      Wyróżnienie:
      [lista]* Dariusz Chrobak, dyrektor Zespołu Szkół w Czernikowie (powiat toruński) – za prowadzenie aktywnej edukacji historycznej w wymiarze lokalnym i regionalnym, propagowanie wiedzy o kulturze ludowej ziemi dobrzyńskiej i ochronie zabytków.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: OCHRONA ZDROWIA[/sc]
      Nagroda:
      [lista]* Piotr Hubert, członek Okręgowej Rady Lekarskiej, Prezes Honorowy Kujawsko Pomorskiej Izby Lekarskiej w Toruniu, pracownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – za zastosowanie nowatorskich w skali kraju metod chirurgicznego leczenia chorób tarczycy i przytarczyc.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: NAUKA, BADANIA NAUKOWE, POSTĘP TECHNICZNY[/sc]
      Nagroda:
      [lista] Dr hab. dr n. wet. Paweł Kordowitzki, Dipl. ECAR (naukowiec z prestiżową europejską specjalizacją z zakresu rozrodu zwierząt), prof. UMK – za nowatorskie odkrycia wpływu metylacji DNA i zegara epigenetycznego na komórkę jajową oraz długowieczność ssaków.
      [/lista]
      Wyróżnienia:
      [lista]
      Dr hab. Karolina Mikulska-Rumińska, prof. UMK – za odkrycie mechanizmu chorobotwórczego w zespole Bartha, co pozwoliło także wytypować związek chemiczny będący fundamentem dla skutecznego leczenia,

    • Zespół naukowców w składzie: prof. dr hab. Wojciech Chudziak, dr Marcin Weinkauf, dr hab. Jacek Bojarski, dr Ryszard Kaźmierczak, mgr Piotr Błędowski, mgr Dorota Bienias (z Instytutu Archeologii UMK), mgr Joanna Sawicka (z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Poznaniu), mgr Monika Freygant (doktorantka Instytutu Archeologii UMK, pracownik Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu) i mgr Marcin Woźniak (dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu) – za opracowanie w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego monografii „Wczesnośredniowieczne grodziska w Polsce. Powiat inowrocławski. Województwo kujawsko-pomorskie”,

    • Zespół naukowców UMK pod kierownictwem dr hab. inż. Małgorzaty Jaworek, prof. UMK w składzie: dr hab. Włodzimierz Karaszewski, prof. UMK, dr Magdalena Kuczmarska i dr hab. Marcin Kuzel, prof. UMK – za przeprowadzenie projektu naukowo-badawczego „Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Kazachstanie – uwarunkowania i perspektywy”,

    • Dr Michał Targowski z Wydziału Nauk Historycznych UMK – za badanie historii olendrów i popularyzowanie historii Torunia.
      [/lista]

      [sc]Kategoria: PROMOCJA WOJEWÓDZTWA[/sc]
      Wyróżnienia:
      [lista]* Krzysztof Grożyński (Fundacja Medialna Media O’Clock, Toruń) – za zaangażowanie w promocję kultury, historii i tradycji oraz umacnianie więzi społeczności lokalnej poprzez realizację programów telewizyjnych o regionalnej tematyce, wzmacniających świadomość oraz wartość dziedzictwa województwa.

    • Zespół w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Mikulski, dr hab. Piotr Birecki (obaj są pracownikami UMK), Michał Kłosiński – za współorganizację międzynarodowego projektu w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika – koordynowanie i merytoryczny wkład w przygotowanie ekspozycji stałej „Misterium Słońca. Kopernik. Syn renesansu”.

    • Iga Sarzyńska-Komorowska i Maciej Komorowski (Produkcja wyrobów cukierniczych, Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń) – za wykreowanie marki, której piernikowe wyroby podbiły serca międzynarodowej klienteli i zyskały miano najpiękniejszych prezentów, kojarzonych z Toruniem.
      [/lista]

      [sc]WYRÓŻNIENIE SPECJALNE[/sc]
      [lista]* Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – za utworzenie Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, jednego z najnowocześniejszych w kraju ośrodków konserwacji zabytków.
      [/lista]

      Poznaj ciekawe grupy lokalne na Facebooku:
      [lista]* Bieżące wypadki i utrudnienia w Kujawsko-Pomorskiem

    • Gdzie dobrze zjeść w Toruniu i okolicach?

    • Toruń Retro

    • Sport w Toruniu
      [/lista]

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto