Na Politechnice Krakowskiej są jeszcze wolne miejsca na studiach

Materiał partnera zewnętrznego

Dobra informacja dla wszystkich, którzy jeszcze w tym roku chcą studiować na dobrej uczelni. 3 września na Politechnice Krakowskiej rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja. Informatyka, budownictwo, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, technologia chemiczna, elektrotechnika, biotechnologia, transport, mechanika i budowa maszyn – na tych i innych prestiżowych kierunkach studiów są jeszcze wolne miejsca. Można studiować za darmo, ale z rejestracją trzeba się pośpieszyć – trwa tylko do 12 września.

Studia na Politechnice Krakowskiej są przepustką do udanej kariery zawodowej. Z najnowszych badań losów absolwentów PK (rocznika 2017) wynika, że w pół roku po ukończeniu studiów pracuje aż 93 proc. magistrów inżynierów. Zdecydowana większość znajduje zatrudnienie zgodne z wykształceniem jeszcze przed obroną pracy magisterskiej! To dlatego, że studia na PK pozwalają rozwijać inżynierskie kompetencje, ale i zainteresowania – naukowe, sportowe czy kulturalne. Pracodawcy chętnie zatrudniają inżynierów z dyplomem Politechniki Krakowskiej, bo ci już podczas kształcenia zdobywają nie tylko techniczną wiedzę i umiejętności, ale i zawodowe doświadczenia. Dzięki współpracy uczelni ze znanymi firmami, jak np.: Grupa Azoty, PKP PLK, NEWAG, Nokia, MAN studenci szybko zdobywają inżynierską praktykę. Przedsiębiorcy współtworzą programy kształcenia na wszystkich kierunkach studiów, oferują płatne staże i praktyki oraz fundują stypendia.

Studenci PK poznają najnowsze technologie w ponad 100 nowoczesnych laboratoriach uczelni, w tym tak unikatowych jak Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych czy Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Za swoje wynalazki młodzi badacze z Politechniki Krakowskiej są nagradzani na wystawach innowacji w kraju i zagranicą. Inteligentny inhalator dla astmatyków, odkrycia z dziedziny inżynierii tkankowej, bolid wyścigowy czy system ostrzegania przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi - to tylko kilka przykładów niezwykłych osiągnięć z ostatniego roku. Uznanie zdobyły także śmiałe studenckie projekty architektoniczne - koncepcja składanego wieżowca czy wizja rozwoju miasta Brasilia. Sportowcy w politechnicznych barwach zdobywają medale na prestiżowych zawodach, a pasjonaci sztuki rozwijają swoje talenty w chórze, orkiestrze, teatrze, galeriach malarstwa. Politechnika Krakowska to uczelnia przyjazna studentom – słynie z bogatej oferty pomocy materialnej i wygodnych akademików, a także kultowych imprez studenckich. Dlatego warto tu studiować.

Szansą dla wszystkich spóźnionych, a także tych, którzy w sierpniu poprawiali maturę, jest dodatkowa rekrutacja na Politechnikę Krakowską. Wolne miejsca na darmowych studiach inżynierskich czekają jeszcze na takich kierunkach jak:

Wydział Architektury

architektura krajobrazu

Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki

fizyka techniczna
informatyka
nanotechnologie i nanomateriały

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

elektrotechnika
energetyka
informatyka

Wydział Inżynierii Lądowej

budownictwo
budownictwo w języku angielskim
transport

Wydział Inżynierii Środowiska

budownictwo
inżynieria środowiska
odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

biotechnologia
technologia chemiczna
inżynieria chemiczna i procesowa

Wydział Mechaniczny

automatyka i robotyka
inżynieria biomedyczna
inżynieria bezpieczeństwa
inżynieria materiałowa
informatyka stosowana
mechanika i budowa maszyn
mechanika i budowa maszyn w języku angielskim
transport

kierunek międzywydziałowy

gospodarka przestrzenna __

Dodatkowa rekrutacja ruszyła 3 września, potrwa do 12 (na studiach stacjonarnych) lub 17 września (na studiach niestacjonarnych). Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia na kierunku architektura krajobrazu mają czas do 16 września br. Rejestracji trzeba dokonać elektronicznie przez formularz dostępny na stronie uczelni www.pk.edu.pl w dziale „Rekrutacja”. Tam też można znaleźć wykaz wszystkich kierunków, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Przy rekrutacji na architekturę krajobrazu oceniane będzie portfolio kandydatów, a w przypadku kierunków prowadzonych w języku angielskim dodatkowo należy udokumentować znajomość tego języka. Podczas rekrutacji na pozostałe kierunki studiów brane są pod uwagę wyniki z części pisemnej egzaminu maturalnego. Na kierunek gospodarka przestrzenna, prowadzony wspólnie przez trzy wydziały PK (Wydział Architektury, Wydział Inżynierii Lądowej, Wydział Inżynierii Środowiska), rekrutacja jest wspólna.

Wyniki dodatkowej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia zostaną ogłoszone 21 września br., a w przypadku kierunku architektura krajobrazu 25 września br.

Szansę na podjęcie studiów na Politechnice Krakowskiej mają także kandydaci, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia I stopnia i którym - dzięki odwołaniu od wyniku matury wniesionemu do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego - podwyższono wynik egzaminu maturalnego z przedmiotu rekrutacyjnego. Do 28 września 2018 r. mogą oni złożyć wniosek o przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Na Politechnice Krakowskiej są jeszcze wolne miejsca na studiach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto